Ako vytvoriť šablónu v programe Word (písmená, číslice, obrázky)

Dobrý deň!

Šablóna je zvláštna. film (lepenka, list papiera), na ktorom sú priechodné otvory zodpovedajúce tvarom písmenám, obrázkom a niektorým jednoduchým obrázkom. Zvyčajne sa používajú na aplikáciu rovnakých písmen a čísel (rovnaké písmo a veľkosť) na veľký počet plôch.

Nie je dnes také ťažké vytvoriť si vlastnú jedinečnú šablónu (samozrejme, keď nehovoríme o nejakých profesionálnych umeleckých dielach). V tomto príspevku uvediem niekoľko spôsobov, ako si doma vytvoriť jednoduché šablóny (z písmen aj z obrázkov).

Poznámka: pre svoju prácu potrebujeme program Microsoft Word (alebo jeho ekvivalent), tlačiareň (najlepšie), nožnice na nechty a nejaký voľný čas.

Takže ...

*

Vytváranie šablón krok za krokom

Z písmen / číslic

KROK 1: vyberte a nainštalujte písmo

A tak je to možno prvá vec, ktorú začneme. Štandardne je vo Windows na jednej strane pomerne veľa typov písma, na druhej strane je tu niekoľko šablónových ...

Celkom dobré a nádherné písma nájdete na špecializovaných stránkach:

  • //www.fonts-online.ru/  (dôležité! pre šablónu je najlepšie zvoliť špeciálne písmo s pätkami, sú v špeciálnej hlavičke)
  • //allfont.ru/

Tieto stránky sú v prvom rade dobré, pretože majú veľa bezplatných písiem, navyše pri sťahovaní získate súbor OTF / TTF, na ktorý stačí kliknúť pravým tlačidlom myši - a môžete ho okamžite nainštalovať do systému. Pozri snímky obrazovky nižšie. Pohodlne!

Načítava

Inštalácia

Pomôcť!

Ako pridať nové písmo do systému Windows - //ocomp.info/dobavit-novyiy-shrift-v-windows.html

KROK 2: vytlačte šablónu

Ďalej napíšeme potrebný text (písmená) do Wordu (alebo iného textového editora) a vytlačíme ho na tlačiarni. Upozorňujeme, že je veľmi žiaduce zvoliť si špeciálnu. písmo (inak by ste sa mohli pri ďalšom rezaní stretnúť s problémami ... ?).

šablóna (všimnite si písmo - písmeno "O" má špeciálne pätky)

KROK 3: orezanie - vytvorenie šablóny

Potom existujú desiatky spôsobov, ako vytvoriť šablónu:

  1. možnosť 1: vystrihnite vytlačený text bežnými nožnicami na nechty (pozri príklad na fotografii nižšie). Takáto šablóna je príliš „mäkká“ a je vhodná len v určitých prípadoch, napríklad na nanášanie textu farbou v spreji;
  2. možnosť 2: našu šablónu môžete prilepiť na lepenku a potom vystrihnúť písmená pomocou kancelárskeho noža. Získate hustejšiu verziu šablóny;
  3. možnosť 3: namiesto lepenia šablóny na lepenku (alebo plast) môžete použiť kópiu;
  4. Možnosť 4: použite ploter (za relatívne málo peňazí je možné vašu šablónu „vystrihnúť“ z filmu alebo tvrdej lepenky na plotri).

Sviečková ...

Z obrázku / obrázka

KROK 1: vyhľadajte obrázok

Hneď vás chcem varovať, že obrázok pre šablónu vyžaduje špeciálne. spôsob, ako zdvihnúť. Najlepšie je, ak to bude veľmi jednoduchá, takmer monochromatická postava (zvyčajne sa také figúry vyrábajú pomocou vektorovej grafiky). Ďalej som uviedol jednoduchý príklad, ktorý objasňuje, o čo ide ...

Ľavý - urobí, pravý - nebude fungovať

V každom prípade môžete skúsiť s kýmkoľvek, a ak nie ste spokojní s výsledkom, hľadajte nový ... ?

Na hľadanie obrázkov môžete použiť buď Google (Yandex), alebo (čo na mňa robí väčší dojem) špeciálne. služby, ako je Dreamstime (táto stránka obsahuje tisíce obrázkov zadarmo na rôzne témy). Je lepšie ihneď nahrať 2 - 3 obrázky (aby bolo z čoho vyberať).

Screenshot z Dreamstime

KROK 2: formátovanie obrázka

Ďalej spustite program Word, prejdite do ponuky „Vložiť / Obrázky“ a pridajte stiahnuté obrázky.

Vložiť - obrázok

Potom vyberte obrázok kliknutím na neho ľavým tlačidlom myši - v hornom menu bude možné otvoriť kartu „Formát“ a v ňom zmeniť farbu na čiernobielu (50%).

Zmeňte obrázok

Vo výsledku by ste mali dostať monochromatický obrázok (ako je ten na snímke obrazovky nižšie).

Čo sa stalo...

KROK 3: vytlačte a vystrihnite

V skutočnosti potom musíte upraviť veľkosť obrázka (zmeniť šírku / výšku).

Zmena veľkosti obrázka

Tiež odporúčam zmeniť štýl obrázka (urobené v rovnakom menu „Formát“). Napríklad značky a logá v kruhu sú teraz dosť populárne (príklad nižšie). Prečo neurobiť takúto šablónu?!

Zmeňte štýl kreslenia

Keď bude obrázok konečne hotový, môžete:

  1. vytlačte na bežnej tlačiarni a pomocou nožníc na nechty si na nej vystrihnite všetko „čierne“. Takáto šablóna sa rýchlo opotrebuje, ale ak vám stačí, aby ste ju použili 2-3 krát, prečo nie?
  2. list vytlačte a prilepte na lepenku, potom nožnicami alebo úžitkovým nožom vystrihnite „čierne obrysy“. Šablóna bude tuhšia;
  3. urobte na plotri (schéma je asi takáto: pripravíte si šablónu, vyhodíte ju do špeciálnej kancelárie a za malé peniaze vám pomocou plotteru vystrihnú šablónu na kartóne alebo filme).

Všeobecne je práca postavená podobne ako šablóna písmen a číslic ...

*

Ak ste použili iné metódy - pridajte do komentárov ...

Vopred ďakujem.

Veľa štastia!

?