Ako vrátiť staré zobrazenie fotografií v systéme Windows 10

Otázka používateľa

Ahoj.

Nie je to tak dávno, čo som preinštaloval Windows - prešiel som zo 7 na 10. Zdá sa, že všetko funguje, ale fotografie a obrázky sa otvárajú v akejsi hlúpej aplikácii. Ako sa vrátim k štandardnému zobrazeniu fotografie, aké bolo v systéme Windows 7?

Dobrý čas.

Nový OS Windows 10 predvolene používa namiesto štandardného prehliadača (ktorý bol v systéme Windows XP a 7) aplikáciu „Fotky“ (alebo „Fotografie“). Na jednej strane má o niečo bohatšiu funkčnosť, ale na druhej strane to nie je také pohodlné (a vyžaduje to zvyk ?).

Všeobecne v tomto článku zvážime, ako môžete obnoviť „starý“ spôsob prezerania fotografií v „novom“ OS (rovnako ako vo vtipe: „Žilo sa nám dobre, teraz je to ešte lepšie! Ale napriek tomu som chcieť znovu žiť dobre ... “).

Takže ...

*

Ako vrátiť štandardný prehliadač

Najprv musíte otvoriť nastavenia operačného systému Windows 10 (môžete použiť odkaz ŠTART alebo kombináciu tlačidiel Win + i).

Nastavenia systému Windows 10

Ďalej musíte prejsť do sekcie „Aplikácie“ .

Sekcia aplikácie

Potom choďte do sekcie „Predvolené aplikácie“ , nájdite podnadpis „Zobraziť fotografie“ a kliknite na výberové tlačidlo ... (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Predvolené aplikácie - Prehliadač fotografií

Ďalej sa zobrazí zoznam aplikácií, v ktorých môžete vybrať ktorúkoľvek z nich (napríklad príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie). V našom prípade je výber vopred určený ... ✔

Dôležité! Ak v zozname výberu aplikácií nemáte možnosť „Zobraziť fotografie systému Windows“, musíte do registra pridať niektoré parametre. To sa dá urobiť pomocou špeciálov. súbor - on_photoviewer (zabalený do archívu Zip pomocou WinRAR).

Prezeranie fotografií systému Windows

Ak teraz dvakrát kliknete na niektorú z fotografií, mala by sa automaticky otvoriť v starom dobrom prehliadači (ako v príklade nižšie).

Prehliadač fotografií

Nemôžem si pomôcť, ale všimnem si, že niektoré formáty súborov (väčšinou menej bežné) sa v aplikácii Fotky môžu naďalej otvárať . Ak to chcete opraviť, kliknite pravým tlačidlom myši na takýto súbor a otvorte jeho vlastnosti .

Vlastnosti obrázka

❼ 

Ďalej na karte „Všeobecné“ zmeňte aplikáciu, ktorá sa používa na otvorenie tohto typu súboru.

Zmeniť prihlášku

Po zadaní týchto nastavení sa vo vybranej aplikácii otvoria všetky súbory rovnakého formátu.

PS

Mimochodom, podľa môjho skromného názoru je oveľa lepšie na prácu s obrázkami a fotografiami používať špeciálny prehliadač, napríklad ACDSee.

ACDSee hlavné okno

Posúďte sami, najskôr podporuje takmer všetky grafické formáty; po druhé, umožňuje vám prezerať fotografie v archívoch (bez ich extrakcie); po tretie, v ňom môžete meniť a spracovávať obrázky pomocou zabudovaného editora. Má však aj analógy (pozri odkaz na článok nižšie).

Pomôcť!

Lepšie je pozerať obrázky v systéme Windows: programy na prezeranie obrázkov a fotografií - //ocomp.info/prosmotrshhiki-izobrazheniy.html

*

To je zatiaľ všetko. Šťastnú prácu!

?