Zabudli ste svoju e-mailovú adresu, ako ju môžete nájsť alebo nájsť?

Dobrý čas.

Dnes budeme analyzovať tak zdanlivo banálnu otázku, ako je strata e-mailovej adresy ...

To sa zvyčajne stáva u začínajúcich používateľov, ktorí zriedka používajú svoju poštovú schránku: zaregistrovali sa na niekoľkých stránkach, potom ich používali šesť mesiacov alebo rok a potom k nim potrebovali obnoviť prístup, ale neexistoval žiadny mail (a pamäť je výberová vec ...)?

Všeobecne platí, že ak sa stretnete s niečím podobným, na úvod by som vám odporučil upokojiť sa a spomenúť si, na ktorých stránkach ste vo všeobecnosti používali „tento mail“, ktorým svojim priateľom a známym ste z neho niečo poslali atď. atď. Čím viac takýchto informácií si pamätáte - tým vyššia je pravdepodobnosť úspešného obnovenia prístupu k pošte!

Ďalej uvediem niekoľko spôsobov, ktoré vás môžu viesť na správne miesto na hľadanie ... ?

*

Kde môžete špehovať svoju e-mailovú adresu

Metóda 1

Ak ste si dopisovali s niekým známym  , v jeho e-maile je pravdepodobne vaša adresa. Stačí iba požiadať tohto priateľa, aby vám pomohol ...

Je tiež potrebné poznamenať, že veľa používateľov má viac poštových schránok. Ak máte „podobný“ obrázok - začiarknite políčka, ktoré si stále pamätáte, je možné, že obsahujú vaše správy zo zabudnutej e-mailovej adresy.

*

Metóda 2

Ak využívate služby zo služby Mail.ru (Yandex, Gmail atď.) - nezabudnite, že váš e-mail sa zobrazuje v pravom hornom rohu obrazovky (ak ste na túto službu samozrejme oprávnení).

e-mail sa zobrazuje v pravom hornom rohu - Mail.ru

Metóda 3

Takmer všetky prehľadávače ukladajú prihlasovacie údaje, heslá, e-mail a ďalšie informácie pre rýchly prístup na stránky. Tých. ak svoj prehliadač používate pomerne dlho, požadované pole sa pravdepodobne nachádza v jeho pamäti!

V prehliadači Google Chrome sa všetky uložené heslá nachádzajú na tejto adrese: chrome: // settings / passwords

Upozorňujeme, že v tomto zozname je oproti každej stránke vaša poštová adresa, ktorú ste použili na registráciu. V skutočnosti musíte prejsť týmto zoznamom a zistiť svoj e-mail!

V nastaveniach prehliadača Chrome

Metóda 4

Ak si pamätáte web, na ktorý ste ako prihlásenie použili zabudnutú poštu, môže byť stále uložený v pamäti prehliadača.

Stačí otvoriť tento web, kliknúť na stĺpec e-mail (pošta) a prehliadač sa pokúsi vložiť údaje z cache. Môže to dobre fungovať!

Cache prehliadača si pamätá poštu!

Metóda 5

Ak máte vyplnenú stránku v sociálnych sieťach. sieť (aj do ktorej nemáte prístup) - je veľmi pravdepodobné, že sa nachádza v cache vyhľadávacích strojov (napríklad Google). Skúste vytvoriť dopyt ako „Alexandra Petrova my.mail.ru“ (toto je iba príklad, všetky zhody sú náhodné).

Vyrovnávacia pamäť vyhľadávacieho modulu

Mimochodom, kliknutím na LMB na adrese stránky (vo vyhľadávaní Google) môžete otvoriť jeho uloženú kópiu (na nej nájdete aj stratený e-mail).

Prezeranie uloženej kópie

Metóda 6

Ak si spomeniete aspoň na službu, kde ste sa zaregistrovali (napríklad Yandex), môžete do nich písať. podporte a nájdite svoj e-mail na prepojenom mobilnom telefónnom čísle (v niektorých prípadoch sú na obnovenie pošty povolené odpovede na bezpečnostné otázky).

Stránky na obnovenie prístupu k pošte:

  1. Gmail (Google) (Budete potrebovať telefónne číslo alebo druhú prepojenú poštu) - //accounts.google.com/signin/v2/usernamerecovery
  2. Služba Yandex - //passport.yandex.ru/passport?mode=restore
  3. Mail.ru - //help.mail.ru/mail-help/registration/login/trouble

? Pomoc!

Ako zadávať poštu na Mail.Ru - //ocomp.info/kak-voyti-v-pochtu-na-mail-ru.html

PS 

Aby ste nikdy nezabudli na svoje heslá a e-mailové adresy, odporúčam vám uchýliť sa k jednej mega-spoľahlivej a jednoduchej ceste: tieto informácie si napíšte do osobného zošita, ktorý je na bezpečnom mieste u vás doma. V takom notebooku mám dáta spred 20 rokov (tie stránky a e-mail už nie sú v dohľade, ale notebook ich stále ukladá!).

Heslo zapísané

*

To je dnes pre tohto simíka všetko.

Dodatky k téme - vitajte ...

?