Ako rozbaliť súbor ISO (extrahovať všetky súbory z obrázka)

Dobré zdravie!

Ak chcete používať súbory z ISO obrazu, nemusíte ho vždy špeciálne pripájať. programy - v niektorých prípadoch si vystačíte s niečím šikovným: s akýmsi archivátorom, ako je WinRAR ?.

Mimochodom, ak používate modernú verziu systému Windows 10, funkcia prezerania súborov ISO je už v prieskumníkovi zabudovaná a dokončenie všetkého bude trvať 2 kliknutia!

Všeobecne nižšie uvádzame niekoľko podrobných snímok obrazovky s podrobným vysvetlením, ako rozbaliť a pracovať so súbormi z ISO.

Myslím si, že pre začínajúcich používateľov bude užitočné inštalovať hry, softvér a ďalšie „dobré“ z obrázkov.

Takže ...

*

Aké programy môžete použiť na extrahovanie súborov z ISO

Možnosť 1: WinRAR alebo 7-Zip

WinRAR a 7-ZIP patria dnes k najobľúbenejším archivátorom. Aspoň jeden z nich je spravidla 100% nainštalovaný v počítači. Pozrime sa, ako ich môžete použiť na „riešenie“ s ISO ...

*

Ak hovoríme o WinRAR

Najprv musíte otvoriť nastavenia programu (ak ho máte nainštalovaný, skratka by mala byť v ponuke ŠTART).

Otvára sa WinRAR

V nastaveniach otvorte kartu „Integrácia“ a umožnite programu, aby k sebe priradil súbory ISO. Pozri príklad nižšie. ?

Integrácia - priraďte súbory ISO k WinRAR

Teraz, keď pôjdete do priečinka s obrázkom ISO, uvidíte, že sa na ňom objavila ikona WinRAR (ako v bežnom archíve). Tých. môžete ho otvoriť dvojitým kliknutím myši a extrahovať všetok jeho obsah tam, kam potrebujete ? ... ľahké?!

Extrahujte ISO ako archív!

Hovoríme o 7-ZIP

Musíte len kliknúť pravým tlačidlom myši na súbor ISO a v kontextovej ponuke prieskumníka zvoliť možnosť „7-ZIP / Rozbaliť ...“ . Napríklad príklad nájdete na snímke obrazovky nižšie. ?

Rozbaľte ISO súbor pomocou 7-ZIP archivátora

*

Možnosť 2: Prieskumník súborov (Windows 10)

Ak máte nainštalovanú modernú verziu systému Windows 10, potom vám umožní pripojiť a otvoriť obrázky ISO ako „bežné priečinky“ (takmer ?) pomocou štandardných nástrojov Prieskumníka.

Ako vyzerá celý proces:

  1. Najskôr vyhľadajte požadovanú ISO;
  2. Potom na ňu kliknite pravým tlačidlom myši a zvoľte „Pripojiť“ (ak nemáte funkciu „Pripojiť“ - pozri ďalšie spôsoby);

    Pripojiť ... (Možnosť dostupná v systéme Windows 10)

  3. Potom zostáva prejsť na „Tento počítač“ a skopírovať všetky súbory zo zobrazeného virtuálneho disku CD-Rom. ?

    Tento počítač

*

Možnosť 3: Daemon Tools (tiež pre BIN, MDF, NRG a ďalšie obrázky)

Daemon Tools je malý nástroj, ktorý dokáže vytvoriť virtuálnu diskovú jednotku v počítači a otvoriť v nej rôzne obrázky: ISO, BIN, MDF, NRG atď.

Inštalácia Daemon Tools je štandardná (takže o nej neuvažujem). Po spustení programu - stačí kliknúť ľavým tlačidlom myši na jeden z diskov (v spodnej časti okna) a zvoliť ISO, ktoré chcete otvoriť. Pozri príklad nižšie. ?

Nástroje démonov - otvorte obraz ISO

Potom môžete prejsť na „Tento počítač“, otvoriť virtuálnu jednotku a z nej skopírovať (extrahovať) všetky súbory, ktoré potrebujete.

Otvorte prieskumníka - nájdite disk CD-ROM a skopírujte všetky súbory, ktoré potrebujeme

Vložka - vodič

*

Možnosť 4: špec. Utilita UltraISO

UltraISO je program, ktorý umožňuje nielen otvárať a extrahovať niečo z obrazu ISO, ale aj ich upravovať a komprimovať (čo môže byť v mnohých prípadoch oveľa užitočnejšie).

Čo sa týka našej úlohy: po inštalácii a spustení programu choďte do ponuky „Súbor / Otvoriť ...“  a zadajte ISO obraz (kombinácia Ctrl + O).

UltraISO - Otvorte súbor ISO

Ďalej uvidíte všetky súbory a adresáre, ktoré sú na tomto obrázku. Musíte len vybrať tie, ktoré potrebujete, stlačiť RMB a v ponuke zvoliť „Extrahovať ...“ (snímka obrazovky nižšie ?).

Rozbaliť do ...

*

Dodatky k téme - budú užitočné!

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!

?