Pomalá rýchlosť sťahovania v službe Steam, prečo? Ako zvýšiť rýchlosť načítania hier

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedz mi to s jedným problémom. Hru som si nedávno kúpil na Steam, ale stále si ju nemôžem stiahnuť. Rýchlosť sťahovania nepresahuje 100 KB / s (a ak ju prekročí, bude to iba niekoľko sekúnd a potom opäť poklesne).

Čo je zvláštne: súbory z torrentu sa sťahujú rýchlosťou 10 - 11 MB / s. Čo by mohlo byť dôvodom? (Pokusil som sa rôzne nastavenia v samotnom programe, kým nebude výsledok)

Dobrý deň!

Všeobecne je ideálne, ak máte rýchlosť sťahovania torrentu 10 MB / s, potom by rýchlosť mala byť približne rovnaká v službe Steam (v normálnom režime). Súdiac podľa popisu, je to veľmi podobné buď nejakému „umelému“ obmedzeniu, alebo vysokému zaťaženiu samotného servera Steam.

Ďalej sa pokúsim poskytnúť dôsledný „postup“ kontroly základných nastavení softvéru ...

*

Pochopenie príčin nízkej rýchlosti v službe Steam

? KROK 1: Skontrolujte aktuálnu rýchlosť internetu

Chcem začať článok jednou jednoduchou radou: najskôr skontrolujte svoju aktuálnu rýchlosť internetu (napríklad môžete byť pripojení k kanálu 100 Mbit / s , ale v skutočnosti v súčasnosti bude rýchlosť nepresiahne 10 Mbit / s ).

Je lepšie to urobiť pomocou služieb tretích strán (napríklad na adrese ? //beta.speedtest.net/ru).

Ak počas testu rýchlosť vášho internetu nepresiahne 30 Mbps (Mbps), potom maximálna rýchlosť sťahovania, ktorú uvidíte na Steame, nepresiahne 3,5 MB / s (pre prevod Mbps na MB / s stačí číslo vydeliť 8; viac o tomto).

? Pomoc!

Ako skontrolovať a zistiť skutočnú rýchlosť internetu - pokyny

Výsledky testu v beta.speedtest.net/ru

*

? KROK 2: zadajte, čím je načítaný internetový kanál

Odporúčam tiež skontrolovať, či vo vašom počítači nie sú momentálne spustené nejaké ďalšie aplikácie, ktoré načítavajú internetový kanál.

To je možné vykonať v správcovi úloh (pre jeho zadanie - stlačte Ctrl + Shift + Esc) alebo pomocou špeciálu. ApplicationsNetLimiter aplikácie.

Venujte pozornosť predovšetkým tým aplikáciám, ktoré načítajú sieť viac ako 5%: torrentové programy, prehliadače atď.

Aplikácie zoradené podľa sieťového grafu

NetLimiter - zoradené podľa prenosu pri sťahovaní

*

? KROK 3: skúste zmeniť oblasť sťahovania

Steam hry sú umiestnené na rôznych serveroch po celom svete! To sa deje tak, aby všetci používatelia mali vysokú rýchlosť prístupu k službám Steam.

Spravidla predvolene Steam automaticky detekuje najbližší server pre sťahovanie hier (a spravidla maximálna rýchlosť sťahovania z neho).

Ale v niektorých prípadoch má zmysel pokúsiť sa ručne zadať požadovaný server v nastaveniach: často, keď server v susednej krajine dá súbor rýchlejšie ako server v Rusku ... (napríklad ak žijete na Kamčatke , má zmysel vyskúšať nielen ruské servery, ale aj Japonsko ... ?)

Poznámka: Región, ktorý chcete stiahnuť, môžete vybrať v nastaveniach služby Steam v sekcii „Stiahnutie“ . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Steam - nastavenia

Oblasť na stiahnutie: Kazaň -> Moskva

*

? KROK 4: Skontrolujte, či existujú nejaké rýchlostné limity. Vymažte vyrovnávaciu pamäť sťahovania!

V sekcii „Stiahnutie“ služby Steam môžu byť tiež stanovené obmedzenia rýchlosti. V ideálnom prípade by malo byť nastavené na „Neobmedzené“ (ako na snímke obrazovky nižšie ?).

Venujte pozornosť aj začiarkavacím políčkam: povoliť načítanie počas hry, spomaliť načítanie počas vysielania (tj. Môže sa stať, že ste načítali novú hru a rozhodli ste sa, že v jednom zo starých prestanete tráviť čas - ale kvôli načítanie chýbajúceho začiarkavacieho políčka počas hry nebude fungovať!).

Rýchlosť - neobmedzená! Vymazanie vyrovnávacej pamäte! / Steam

Poznámka: tiež skúste vymazať vyrovnávaciu pamäť sťahovania (tlačidlo je v dolnej časti okna sekcie „Súbory na stiahnutie“ , pozri snímku obrazovky vyššie ?).

*

? KROK 5: Skontrolujte dopravnú mapu

Venujte pozornosť aj globálnej mape premávky (pri spustení predaja hier na Steame sa zvyšuje zaťaženie kanálov servera, čo ovplyvňuje rýchlosť sťahovania).

Globálna mapa služby Steam

Napríklad počas novoročných sviatkov sa zaťaženie serverov v službe Steam zvýšilo 2 až 6-krát!

A pomerne veľa používateľov sa sťažovalo na rýchlosť prístupu (ak máte podobný prípad, počkajte až do konca prázdnin ?).

*

? KROK 6: Existujú nejaké obmedzenia rýchlosti v smerovači?

Väčšina moderných poskytovateľov si pri pripájaní na internet inštaluje smerovač (aby v celom dome bola sieť Wi-Fi).

Moderné smerovače umožňujú obmedziť rýchlosť sťahovania / nahrávania (napríklad tak, aby jeden počítač v sieti „neupchával“ celý kanál).

Obmedzenie sa zvyčajne nastavuje na konkrétnom počítači (nie na programe). Preto, ak je dôvod v nastaveniach smerovača, potom bude vaša rýchlosť sťahovania (s najväčšou pravdepodobnosťou) nízka vo všetkých programoch ...

? Pomoc!

Nastavenie domáceho smerovača pomocou príkladu Tenda (FH456) - pozri pokyny

Obmedzenie rýchlosti sťahovania na používateľa na 512 kB / s (router Tenda)

Mimochodom, v nastaveniach smerovača venujte pozornosť aj ostatným počítačom v sieti: blokujú kanál stiahnutím rôznych údajov. Napríklad na snímke vyššie počítač PC Lite niečo pumpuje rýchlosťou 465 KB / s ...

*

? KROK 7: Zmena ISP

V niektorých prípadoch je zmena vášho ISP jediným riešením problému. Najmä ak používate pripojenie s nízkou rýchlosťou, keď už do vášho domu „dorazila“ optika.

Mimochodom, niektoré typy spojenia som rozobral v jednej predchádzajúcej poznámke, odkaz na ňu je uvedený nižšie.

? Pomoc! 

Metódy internetového pripojenia: ktorý je lepší a ktorý si zvoliť - základné možnosti pripojenia

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Ak ste problém vyriešili iným spôsobom, dajte nám vedieť v komentároch (vopred ďakujeme).

Veľa štastia! 

?

Prvýkrát zverejnené: 12.11.2018

Oprava záznamu: 08/12/2020