Ako zistiť IP adresu počítača, notebooku

Dobrý deň!

Samozrejme chápem, že väčšinu používateľov články o technickej stránke internetu vôbec nezaujímajú (hlavné je, že sa otvárajú stránky, kopírujú sa súbory ...).

Ale je tu triviálna situácia: chceli ste si zahrať online hru - a koniec koncov, niekto tu funguje ako server (ten, kto hru vytvára), niekto ako klient (ten, kto sa pripája). Aby sa k vám ostatní hráči mohli pripojiť, musia samozrejme poznať vašu IP adresu. Tu je háčik ... ?

Možno budete musieť poznať adresu IP na riešenie niektorých problémov a problémov so softvérom, na pripojenie cloudových diskov, presmerovanie portov, konfiguráciu sieťovej tlačiarne atď.

Vlastne v tomto článku rozoberiem hlavné otázky týkajúce sa IP: ako zistiť, čo to je (externé a interné), ako sa líši statická adresa od dynamickej adresy atď.

Takže ...

? Je to zaujímavé!

Je možné zistiť moju polohu podľa adresy IP a toho, čo sa zvyčajne skrýva

*

Zistite IP adresu

? Stručný vzdelávací program

Každý počítač, ktorý je pripojený k lokálnej alebo globálnej sieti, má svoju vlastnú adresu IP . Je to postupnosť 4 čísel (?), oddelených bodkami (minimálne adresa tohto druhu vo 4. verzii protokolu, ktorá dnes platí takmer všade) .

Merač internetu Yandex (odkaz na službu)

Napríklad 192.168.0.1 je najbežnejšia adresa IP v miestnych sieťach. Upozorňujeme, že každé číslo v IP je od 0 do 255. IP adresy 192.168.0. 256 - to nemôže byť, to je chyba!

? Adresa IP sa môže zmeniť zakaždým, keď sa počítač pripojí k sieti (potom sa nazýva dynamická ), alebo môže zostať konštantná ( statická ). V Rusku pri pripojení na internet poskytovatelia internetových služieb najčastejšie vydávajú dynamické adresy IP.

Za poplatok si však môžete objednať statickú IP. Umožňuje vám napríklad hostiť vo vašom počítači web, ku ktorému sa môžu pripojiť iní používatelia. Rád by som poznamenal, že niektoré platobné systémy na internete sa z bezpečnostných dôvodov viažu na IP adresu, čo tiež prispieva k rastúcej popularite statických adries.

? Malo by sa povedať, že adresa IP môže byť tiež interná a externá . Ak ste napríklad pripojení k internetu pomocou smerovača (smerovača), máte internú / lokálnu adresu IP (napríklad 192.168.0.102) a externú / globálnu (napríklad 92.254.210.18).

Záverom je, že všetky zariadenia pripojené k routeru dostávajú lokálnu (internú) IP adresu - t.j. je organizovaná lokálna sieť, ktorá nemusí byť nevyhnutne pripojená k internetu (napríklad ak odpojíte internetový kábel zo smerovača, internet zmizne, ale všetky vaše domáce zariadenia budú môcť medzi sebou prenášať súbory) , pretože sú v lokálnej sieti) ... Keď sa však smerovač pripojí k internetu, získa aj externú adresu IP.

Preto:

 1. Ak hráte doma na viacerých počítačoch alebo laptopoch, musíte sa na pripojenie v rámci miestnej siete použiť interná (lokálna) adresa IP.
 2. Ak chcete pozvať do svojej hry kamaráta z inej časti mesta, povedzte mu, aby sa pripojil k externej / globálnej IP adrese. Mimochodom, v tomto prípade je často potrebné vykonať presmerovanie / otvorenie portu (inak vám router / router jednoducho neumožní pripojiť sa z Internetu do vašej lokálnej siete).

*

? S pomocou špeciálneho. inžinierske siete

Najrýchlejším spôsobom, ako zistiť vonkajšiu aj vnútornú IP (podľa môjho názoru), je použitie špeciálnych nástrojov na určenie charakteristík počítača. Napríklad na mňa veľmi urobí dojem obslužný program Speccy (od tvorcov rovnako známej pomôcky na čistenie PC CCleaner) .

? Dodatok!

Najlepšie nástroje na prezeranie špecifikácií počítača

Napríklad v Speccy stačí otvoriť kartu Sieť a uvidíte dva riadky: IP adresa a externá IP adresa - to sú miestne a externé IP adresy. Príklady nižšie si myslím, že bez komentára ...

Speccy - zobrazenie IP adries, časť Sieť

Sieť Windows - AIDA64

*

? Cez sieťové pripojenie

Ak máte v počítači nakonfigurované sieťové pripojenie a máte internet, zistenie adresy IP je otázkou niekoľkých sekúnd. Otvorte ? Ovládací panel systému Windows v časti Ovládací panel \ Sieť a internet \ Centrum sietí.

Ďalej otvorte vlastnosti aktuálneho internetového pripojenia.

Otvorenie vlastností súčasného internetového pripojenia

Ďalej by sa malo zobraziť okno so všeobecnými informáciami o pripojení - kliknite na tlačidlo „Podrobnosti“ (pozri obrazovku nižšie).

Inteligencia

V skutočnosti sa pozrite na stĺpec „Adresa IPv4“ - toto je adresa IP počítača. V mojom prípade je to 192.168.0.102 (všimnite si, že ide o internú / lokálnu IP).

Adresa IPv4 je interná adresa IP pridelená smerovačom nášmu počítaču

Alternatívna možnosť

Môžete tiež otvoriť vlastnosti aktuálneho pripojenia iným spôsobom:

 1. stlačte kombináciu klávesov Win + R (otvorí sa okno „Spustiť“ );
 2. zadajte príkaz ncpa.cpl a kliknite na tlačidlo OK.

Ako otvoriť sieťové pripojenia || ncpa.cpl

V okne sieťových pripojení, ktoré sa otvorí, vyberte adaptér, cez ktorý je sieť prístupná, a otvorte jej stav . Príklad je uvedený nižšie. (Aktívny adaptér je zobrazený farebne, všimnite si tiež „zelené“ pruhy).

Stav siete

*

? Prostredníctvom príkazového riadku

Ak chcete otvoriť príkazový riadok: pomocou kombinácie klávesov Win + R otvorte okno Spustiť a príkazom CMD  vyvolajte riadok. Pozri príklad nižšie.

cmd - spustenie príkazového riadku / univerzálny spôsob pre Windows 7, 8, 10

Na príkazovom riadku zadajte príkaz „ipconfig“ (bez úvodzoviek) a stlačte kláves Enter.

Ďalej by sa mal zobraziť dlhý zoznam rôznych možností adaptéra. Venujte pozornosť riadku „Adresa IPv4“ - toto je adresa IP (najčastejšie ide o internú adresu IP vydanú smerovačom / smerovačom).

Zobrazenie adresy IP na príkazovom riadku

*

? Ako zistiť externú / globálnu IP adresu

Metóda číslo 1

Najjednoduchší spôsob, ako zistiť svoju externú adresu IP, je vyhľadať špeciálne zdroje. Tu je niekoľko populárnych:

 1. //whoer.net/ru
 2. //2ip.ru/
 3. //pr-cy.ru/browser-details/
 4. //ip.xss.myip.ru/

Nižšie je uvedený screenshot z jedného z vyššie uvedených webov. Okrem IP je určený váš poskytovateľ, umiestnenie, OS, prehliadač.

Webová stránka Whoer.net

Metóda číslo 2

Externú adresu IP tiež nájdete v špecifikácii. inžinierske siete. Jedným z nich, ktoré som už vyššie odporúčal, je Speccy . Musíte otvoriť sekciu „Sieť“ - potom sa pozrite na stĺpec „Externá adresa IP“ . Pozri príklad nižšie (?).

Speccy - zobrazenie IP adries, časť Sieť

Metóda číslo 3

Stav siete, parametre, DNS, MAC adresy (čo je to MAC adresa) atď. Nájdete v nastaveniach smerovača / smerovača.

? Dodatok!

Ako zadať nastavenia smerovača a čo robiť, ak sa nastavenia neotvoria - podrobné pokyny

Najčastejšie musíte otvoriť sekciu „Stav pripojenia“ alebo „Informácie o pripojení“ . V mojom prípade router Tenda zobrazuje všetky potrebné informácie naraz:

 1. IP adresa lokálnej siete;
 2. WAN IP (externá);
 3. Mac adresa;
 4. Masku podsiete;
 5. brána a ďalšie informácie.

WAN a LAN IP adresa

*

To je zatiaľ všetko. Kritika prípadu - vitajte ... ?

Veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 30.03.2018

Oprava poznámky: 30.06.2020