Ako vyčistiť RAM (ak je RAM obsadená 80 - 99%)

Otázka používateľa

Ahoj. Pokúšam sa nainštalovať jednu hru, ale pri jej inštalácii sa zobrazí chyba, že je málo RAM!

Ako ju môžete oslobodiť? Áno, mimochodom, minimum z nich. herné požiadavky - PC spĺňa. Je možné nejako naladiť PC tak, aby spotreboval menej RAM?

Dobrý deň!

Všeobecne je otázka dosť populárna ...

Ak nie je dostatok RAM, môžu sa objavovať nielen chyby, so správami z Windows, že „nie je dostatok pamäte ...“, ale tiež môžete jednoducho spozorovať brzdy, napríklad pri otvorení aplikácie (PC často vôbec nereaguje na príkazy).

Najlepším riešením problému je pridať ďalšiu pamäť RAM. Aj keď má Windows mechanizmus na čistenie pamäte, nie vždy funguje „podľa potreby“.

A v tomto ohľade sa môžete pokúsiť vyčistiť pamäť pomocou nástrojov tretích strán  (bezplatná je  v tomto kontexte správnejšie slovo) a tiež podniknúť množstvo opatrení na efektívnejšie „vynakladanie“ pamäte RAM. Nie vždy to vyrieši problém, ale stále ... ?

*

? Pomoc!

Ak váš počítač pomerne často mrzne, nereaguje, objaví sa modrá obrazovka atď., Potom okrem tohto článku odporúčam otestovať aj vašu pamäť.

*

Programy na čistenie pamäte na 2 kliknutia

Advanced SystemCare

Oficiálna webová stránka: //ru.iobit.com/advancedsystemcarefree.php

Vynikajúci program na optimalizáciu a zrýchlenie systému Windows. Umožňuje vám odstrániť všetky nepotrebné súbory z počítača pomocou niekoľkých kliknutí myšou, defragmentovať disky a chrániť pred vírusmi a hrozbami.

Čo sa týka našej témy článku, program má monitor výkonu (pre jeho otvorenie stačí kliknúť pravým tlačidlom myši na ikonu Advanced SystemCare - tá sa po nainštalovaní programu objaví v zásobníku vedľa hodín).

Otvorený monitor výkonu

Po otvorení monitora výkonu - pozrite sa do pravého horného rohu, zobrazí sa malé okno s informáciami o zaťažení procesora a RAM.

V skutočnosti musíte kliknúť na tlačidlo Vymazať pamäť (pozri obrazovku nižšie ?) a za chvíľu bude pamäť zbavená všetkého nepotrebného. Podľa mňa bolo čistenie hotové, len na 2 kliknutia!

Vymažte RAM kliknutím myši

*

Múdry optimalizátor pamäte

Oficiálna webová stránka: //www.wisecleaner.com/

Veľmi jednoduchý a zároveň efektívny nástroj na uvoľnenie a optimalizáciu pamäte. Po inštalácii a spustení programu stačí stlačiť jedno tlačidlo „Optimalizovať“ (vaša pamäť sa vymaže za pár sekúnd!). Program podporuje ruštinu, je bezplatný, pracuje v systéme Windows 7, 8, 10.

Mimochodom, je možné nakonfigurovať automatickú optimalizáciu, keď zaťaženie pamäte dosiahne povedzme až 85%. Pohodlné - nič nebude potrebné spúšťať ručne (t. J. Po nakonfigurovaní program automaticky optimalizuje vašu pamäť).

Ako funguje Wise Memory Optimizer

*

Čo robiť, ak nie je dostatok pamäte

? Tip č. 1: Nákup pamäťovej karty

Možno je to najefektívnejšia a najpraktickejšia rada, najmä preto, že ceny za pamäť sú teraz dosť demokratické (najmä ak nehovoríme o niektorých nových veciach).

Keď nainštalujete ešte jeden ďalší pamäťový pás, váš výkon sa zvýši tak, že to nebude robiť žiadny program (pokiaľ samozrejme nie je dôvodom brzdenia práve nedostatok pamäte RAM).

RAM kockové sloty

*

? Mimochodom!

Nákup pamäťových kariet nie je vo všeobecnosti pre začínajúcich používateľov vždy ľahký. Tu sa dozviete, čo treba hľadať a ako to správne zvoliť.

*

? Tip č. 2: Zatvorte aplikácie, ktoré nepoužívate

Mnoho používateľov z nejakého dôvodu nezatvára aplikácie, ale ich jednoducho minimalizuje (a to aj v prípadoch, keď ich v blízkej budúcnosti nebude používať vôbec).

Výsledkom je, že keď sa otvárajú nové aplikácie, narastá množstvo použitej pamäte a počítač sa začína spomaľovať.

Poznámka: V niektorých prípadoch, aj keď program zatvoríte, jeho proces môže zostať visieť a načítať pamäť a procesor vášho počítača.

*

Preto odporúčam, keď sa objavia prvé brzdy - otvorte správcu úloh (kombinácia Ctrl + Shift + Esc) a uvidíte, ktoré aplikácie zaberajú najviac pamäte.

Ak zoznam obsahuje aplikácie, ktoré momentálne nepoužívate (povedzme prehliadač), proces jednoducho ukončite.

Aké aplikácie načítajú systém

*

? Tip č. 3: Karty v prehliadači

Pretože prehliadač je teraz jedným z najpotrebnejších a najpopulárnejších programov, chcem sa mu tiež zamerať ...

Faktom je, že veľa používateľov má vo svojom prehliadači otvorených desiatky rôznych kariet. Každá otvorená karta je doplnkom. zaťaženie CPU a RAM vášho PC. Snažte sa neotvárať veľa záložiek, najmä keď to nepotrebujete.

Chrome - otvorené karty

*

? Tip č. 4: Skontrolujte spustenie

Mnoho programov sa pridáva k spusteniu počas inštalácie. A samozrejme, keď sa spustí Windows, načítajú sa do pamäte (a či budú ešte potrebné pri zapnutí PC, zatiaľ nie je známe ...). Preto odporúčam nakonfigurovať spustenie systému Windows.

Najskôr otvorte konfiguráciu systému:

  • stlačte kombináciu tlačidiel Win + R ;
  • zadajte  príkaz msconfig ;
  • kliknite na OK.

msconfig - konfigurácia systému

Ďalej otvorte kartu „Spustenie“ . Všetky aplikácie, ktoré nepotrebujete pri každom zavedení systému Windows - zakážte.

Poznámka: v novších verziách systému Windows bude táto karta obsahovať odkaz na Správcu úloh. Spustenie je nakonfigurované napríklad v správcovi úloh vo Windows 10.

Konfigurácia systému - karta Spustenie

Mimochodom , systém Windows zobrazuje vplyv na načítanie pred každou aplikáciou: nízky, stredný, vysoký . Najskôr samozrejme vyhľadajte aplikácie, ktoré majú vysoký vplyv na sťahovanie.

Konfigurácia spustenia systému Windows 10

*

? Pomoc!

Startup programs in Windows 10: how to add or remove an application - see the instructions

*

? Tip č. 5: Reštartujte prehliadač

V niektorých prípadoch môže byť vodič veľmi zaťažený vašou pamäťou (a nielen ňou). V týchto prípadoch sa odporúča zavrieť ho a reštartovať.

Ak to chcete urobiť, otvorte správcu úloh (Ctrl + Shift + Esc) a kliknite pravým tlačidlom myši na program Explorer - vyberte možnosť „Reštartovať“ , pozrite si obrazovku nižšie. ?

Reštartujte program Explorer

Ak ste prieskumníka zavreli, bude sa vám zobrazovať čierna obrazovka a na nej nič iné. Stačí znova otvoriť správcu úloh , kliknúť na súbor / novú úlohu a zadať príkaz prieskumníka . Spustí sa nový prieskumník.

Nová úloha (prieskumník)

*

? Tip č. 6: Zakážte nepotrebné služby

V systéme Windows existuje veľa služieb a predvolene je veľa z nich povolených a spustených. Mnoho používateľov niektoré z týchto služieb jednoducho nepotrebuje.

Je logické šetriť zdroje PC (najmä ak sú brzdy) - musíte ich nakonfigurovať, deaktivovať všetko nepotrebné.

Zoznam služieb otvoríte stlačením:

  1. Win + R (aby sa okno „Spustiť“ zobrazilo v riadku „Otvorené“);
  2. zadajte príkaz services.msc a stlačte kláves Enter.

Ako otvárať služby // Windows 7, 8, 10

Ďalej deaktivujte služby, ktoré nepotrebujete. Napríklad: ak nemáte tlačiareň a fax, nepotrebujete služby:  „Správca tlače“, „Fax“ . Zoznam služieb, ktoré je potrebné deaktivovať, bude pre každého používateľa individuálny.

? Všeobecne je táto téma dosť rozsiahla, zvažoval som ju v tomto článku (zároveň odporúčam optimalizovať váš Windows).

*

? Tip č. 7: Nastavenie odkladacieho súboru

V predvolenom nastavení systém Windows automaticky inštaluje stránkovací súbor, ktorý sa používa na „rozšírenie“ pamäte RAM.

Všeobecne platí, že vo väčšine prípadov to systém sám opraví a do jeho práce sa neoplatí zasahovať. Ale v niektorých prípadoch môže manuálne nastavenie stránkovacieho súboru mierne zvýšiť výkon počítača.

Konfigurácia odkladacieho súboru: najskôr ? otvorte ovládací panel a prejdite na kartu „ Systém a zabezpečenie \ Systém “. Ďalej vľavo v ponuke otvorte odkaz „Ďalšie parametre systému“.

Ovládací panel \ Systém a zabezpečenie \ Systém

Potom musíte otvoriť podsekciu  „Pokročilé“ a prejsť na kartu „Parametre“  (pozri výkon podnadpisov na obrazovke nižšie ?).

Pokročilý - výkon

Ďalej na karte „Pokročilé“  sa nachádza tlačidlo „Zmeniť“  - slúži na konfiguráciu odkladacieho súboru (tj. Virtuálnej pamäte).

Mimochodom, odporúčam zaškrtnúť aj položku „Optimalizovať pracovné programy“ ,

Nastavuje sa odkladací súbor

Ako nastaviť odkladací súbor:

  • za optimálny odkladací súbor sa považuje asi 1,5-násobok množstva nainštalovanej pamäte RAM (príliš veľký odkladací súbor váš počítač nezrýchli!). Mimochodom, čím viac pamäte RAM máte, tým menej je spravidla výmenný súbor;
  • ak máte v počítači 2 ÷ 3 pevné disky - umiestnite stránkovací súbor na najrýchlejší z nich (stránkovací súbor sa tiež odporúča umiestniť nie na systémový disk so systémom Windows (ak je to možné));
  • stránkovací súbor je predvolene skrytý. Ak to chcete vidieť, povoľte v prieskumníkovi zobrazenie skrytých súborov alebo použite Total Commander. Stránkovací súbor sa volá pagefile.sys (nevymažte ho náhodou ...).
  • mimochodom, odporúča sa defragmentovať stránkovací súbor.

*

? Tip č. 8: Možnosti výkonu v systéme Windows

Mimochodom, pri konfigurácii stránkovacieho súboru nezatvárajte nastavenia výkonu systému Windows.

Na karte „Vizuálne efekty“ začiarknite políčko vedľa položky „Poskytovať najlepší výkon“ . Tiež to ovplyvní odozvu a rýchlosť vášho počítača.

Poskytujte najlepší výkon

Okrem toho tiež odporúčam nainštalovať klasickú tému, vypnúť miniaplikácie atď., Všetky zvončeky, píšťalky a aplikácie, ktoré si neskúsení používatelia radi inštalujú.

To všetko zaberá dostatok pamäte a samozrejme spomaľuje počítač ...

*

To je všetko, dúfam, že už neuvidíte chyby s nedostatkom pamäte.

Šťastnú prácu!

?

Prvé zverejnenie: 06.05.2017

Oprava: 1.11.2020