Ako odstrániť stránku v programe Word (aj keď ju nemožno odstrániť žiadnym spôsobom ...)

Dobrý deň!

Spravidla platí, že na odstránenie stránky v programe Word stačí odstrániť všetky prvky z nej: text, obrázky, tabuľky atď. Ale v niektorých prípadoch sa to nestane: mohlo by sa zdať, že je už prázdne, nie je na ňom nič a stránka stále nie je vymazaná (akoby na nej bol neviditeľný text!).

V skutočnosti sa to zvyčajne stáva . V tomto článku uvediem niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu vyrovnať sa s touto pohromou ...

*

Odstránenie neodstránených  stránok v programe Word

Tip 1

V skutočnosti hárky v programe Word obsahujú neviditeľné znaky: tie, ktoré sa podieľajú na rozložení stránky, ale ktoré sa nezobrazia na obrazovke a nevytlačia sa pri odoslaní dokumentu do tlačiarne.

Mnoho začínajúcich používateľov nikdy nezapne svoj displej, a preto čelí problému s mazaním „prázdnych“ stránok (v skutočnosti na nich zostal nejaký neviditeľný značkovací symbol / prvok, ktorý to neumožňuje).

Ak chcete zobraziť všetky znaky na stránke: v sekcii „domov“ kliknite na nástroj na zobrazovanie netlačiteľných znakov (ikona v tvare písmena „P“).

Poznámka: Na stránke sa okamžite objavia rôzne „zvláštne“ symboly. Keď problém vyriešite a nebudete ich potrebovať - ​​stlačte ešte raz toto písmeno „P“ - a zmiznú. 

Domov - netlačiteľné znaky

V skutočnosti to je tak, že v mojom dokumente sa na prázdnej stránke nachádzal zlom oddielu, ktorý neumožňoval jeho odstránenie (pozri obrazovku nižšie).

Nájdený dôvod!

Teraz je možné ho zvoliť a vymazať pomocou tlačidla Del.

Odstránenie neviditeľnej medzery

Ako môžete vidieť v príklade nižšie, okamžite sme stratili túto „navyše“ nepotrebnú stránku. Teraz, mimochodom, môžete vypnúť netlačiteľné znaky a dokument bude opäť „čistý“ od najrôznejších rôznych znakov ...

Extra prázdna stránka bola odstránená

Tip 2

Pomerne často sa môže vyskytnúť podobný problém so stránkami, pred ktorými je tabuľka (ako na obrázku nižšie). Jedná sa o to, že v programe Word je vždy za tabuľkou odsek (a nemožno ho odstrániť jednoduchým výberom a kliknutím na príkaz Odstrániť).

Odsek za tabuľkou

V takom prípade je najjednoduchšou možnosťou výber tohto odseku a nastavenie jeho veľkosti písma na „01“ (bez úvodzoviek, pozri snímku obrazovky nižšie). Vo výsledku bude taký malý, že ho nebude potrebné prenášať na inú stránku.

Písmo 01

Ako vidíte na príklade nižšie - problém je vyriešený!

Po stole už nie je nič nadbytočné

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Šťastnú prácu!