Moja stránka Vkontakte: ako prejsť na sociálnu sieť Sieť VK bez zadania hesla a čo robiť, ak nemôžete vstúpiť

Dobrý deň!

Včera som išiel po dlhej chodbe a v jednej z kancelárií som začul nadávky (keďže táto kancelária nie je až tak ďaleko od môjho „útočiska“ - páči sa vám to alebo nie, ale budete o niektorých udalostiach vedieť ...).

Vo všeobecnosti je podstata približne nasledovná: bolo treba ísť na VK (nejaké urgentné záležitosti, asi ...   ), ale manažér to nedokázal. Na obrazovke tvrdohlavo vyskočilo znamenie so žiadosťou o opätovnú kontrolu a opätovné zadanie hesla. Musel som im pomôcť získaním hesla dosť „prefíkaným“ spôsobom (ale toto je téma na samostatný článok ...) ...

Keď som sa s týmto problémom zaoberal, rozhodol som sa všeobecne poznamenať si základné informácie o práci s VK (vrátane toho, ako nezadávať heslo pri každom vstupe na svoju stránku). Mnoho ľudí má s tým skutočné problémy (a čo je najdôležitejšie, neskúsený používateľ nechápe, prečo ho prehliadač neustále žiada zadať ...).

Takže ...

*

Ako sa prihlásiť do VK (Vkontakte)

Vo všeobecnosti choďte na sociálnu. Sieť Vkontakte je možná z takmer každého zariadenia, ktoré má internet a prehliadač (alebo špeciálnu aplikáciu). Tieto požiadavky spravidla spĺňajú všetky moderné počítače, telefóny, tablety a ďalšie zariadenia.

Z počítača

 1. Spustite prehliadač a prejdite na adresu //vk.com/ (alebo //vkontakte.ru);

  internet Explorer

 2. potom sa dostanete buď na svoju stránku, alebo na hlavnú stránku sociálnej stránky. sietí. V druhom prípade budete musieť zadať svoje telefónne číslo (alebo e-mail) a heslo . Pozri snímku obrazovky nižšie.

  Prihlásenie a zadanie hesla / klikateľné

 3. ak sú údaje správne, mala by sa otvoriť stránka „moja“. Teraz si môžete prezerať správy ...

  Moja stránka Vkontakte sa otvorila

Dôležité!

Buďte opatrní, v sieti sú teraz tisíce falošných stránok (mnohé sa k nim dostanú, napríklad keď vstúpia do VK z vyhľadávania alebo keď je počítač napadnutý vírusmi). Nezabudnite na toto:

 1. adresa v prehliadači musí obsahovať:  //vk.com/ ;
 2. oproti adrese (pozri príklady nižšie) by mal „svietiť“ visací zámok, ktorý signalizuje, že používate šifrované zabezpečené pripojenie HTTPS.
 3. sociálnej sieť vás nebude žiadať o zasielanie SMS na krátke čísla.

Microsoft Edge

Chrome

Z telefónu / tabletu

Metóda č. 1

 1. otvorte prehliadač v telefóne a prejdite na: //m.vk.com/
 2. potom tiež uveďte svoje telefónne číslo alebo e-mailovú adresu a heslo. Ak sú údaje zadané správne, otvorí sa vaša stránka (podobne ako v počítači).

  Zadanie údajov pre prístup

Avšak po telefóne je podľa mňa oveľa pohodlnejšie na to použiť špeciály. Dodatok. Umožní napríklad telefonovať, počúvať zvukové súbory (v pohodlnejšej verzii), sledovať videá, rôzne vysielania, okamžite dostávať upozornenia na všetky udalosti atď.

Metóda č. 2

Druhá metóda je v skutočnosti spojená s inštaláciou aplikácie zo sociálnych médií do telefónu. Sieť VK (tiež nazývaná). Odkazy na oficiálne. webové stránky s aplikáciami pre iOS a Android sú uvedené nižšie.

Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.vkontakte.android

App Store: //itunes.apple.com/ru/app/vk/id564177498?mt=8

Screenshoty aplikácií (od vývojárov)

Funkcie aplikácie:

 1. schopnosť telefonovať (napríklad cez ten istý Viber);
 2. prítomnosť posla, ktorý vám umožňuje nielen vymieňať si správy, ale aj vytvárať chaty a komunikovať s niekoľkými priateľmi súčasne;
 3. schopnosť posielať fotografie a videá;
 4. živý videovýstup (pre rôzne streamy ...);
 5. počúvanie hudby, sledovanie videa;
 6. schopnosť sledovať živé vysielanie;
 7. čítanie blogov a správ (nielen ruských) a oveľa viac.

Všeobecne platí, že aplikácia má samozrejme zmysel (najmä ak túto sociálnu sieť využívate každý deň).

Ako zadať VK bez zadania hesla zakaždým

Všetky moderné prehliadače sú „dostatočne“ inteligentné a schopné pamätať si všetky heslá a prihlasovacie údaje, ktoré zadáte na webových stránkach (a potom ich pri opätovnej návšteve týchto stránok nahradia). Mnohí ale túto príležitosť nevyužijú ...

Upozorňujeme, že pri prvom vstupe na web (v rovnakej sociálnej sieti VK) - ihneď po zadaní telefónneho čísla a hesla a kliknutí na „Prihlásiť sa“ sa zobrazí okno s výzvou na uloženie hesla pre prístup na web ( viď. príklad takého okna nižšie). Pri ukladaní hesla do prehľadávača: nabudúce, keď ho nebudete musieť zadávať ručne, to urobí prehľadávač.

Uložte heslo pre prístup na stránku

Mimochodom, aby prehliadač pri otvorení automaticky otvoril vašu stránku, môžete na pracovnej ploche vytvoriť odkaz (s odkazom). Kliknutím na ňu automaticky spustíte prehliadač a prejdete na stránku v sociálnej sieti. sietí. Pohodlne ?!

Kliknite pravým tlačidlom myši na ľubovoľné miesto na pracovnej ploche a v zobrazenej ponuke zvoľte možnosť „Nový / Skratka“ (pozri príklad nižšie).

Vytvoriť zástupcu

Ďalej zadajte adresu URL, ktorú musíte otvoriť (pre VK - samozrejme //vk.com/ ).

Uvádzame adresu

Potom zadajte názov skratky (môže byť akýkoľvek).

názov

Vďaka tomu sa najbežnejšia skratka zobrazí na pracovnej ploche, kliknutím na ktorú sa spustí váš prehliadač a okamžite sa otvorí vaša stránka VK.

Čo sa stalo...

Tipy (aby prehliadač „nezabudol“ heslo a stránka „moja“ sa otvorí okamžite automaticky):

 1. nepreinštalujte prehliadač ani OS Windows po každom „kýchnutí“ (poznámka: veľa používateľov, keď sa objaví prvá chyba, systém zbúrajte a nainštalujte nový. Potom strácajú veľa času s nastavovaním vrátane zapamätania hesla .. .) ;
 2. nevymažte vyrovnávaciu pamäť prehľadávača každý deň (keď ju vymažete, musíte znova zadať údaje, aby ste sa dostali na dané stránky);
 3. použite v prehliadači funkciu „uložiť heslo“ (potom pri každej návšteve tejto stránky automaticky nahradí heslo). Ešte lepšie je vytvoriť si profil a prihlásiť sa doň (nižšie uvedená obrazovka ukazuje, ako to vyzerá v prehliadači Chrome).

  Vytvorte si profil / Chrome

  Teda aj keď preinštalujete systém, ale potom nainštalujete prehliadač a zadáte svoj profil: všetky nastavenia a heslá sa stiahnu zo siete a váš prehliadač bude vyzerať rovnako ako predtým!

Čo robiť, ak ste zabudli heslo (je možné sa bez neho vôbec prihlásiť)

Ak máte prístup k telefónu

Najobľúbenejší typ problému!

A tak po prechode na hlavnú stránku VK kliknite na odkaz „Zabudli ste heslo“ .

Zabudol si heslo

Potom zadajte svoje mobilné telefónne číslo, ktoré ste uviedli pri registrácii.

Telefónne číslo

Potvrďte, že nie ste robot (stačí začiarknuť políčko).

Nie som robot

Ďalej musíte zadať svoje priezvisko.

Priezvisko

Ak sú priezvisko a telefónne číslo zadané správne, Vkontakte nájde váš profil a predloží ho na potvrdenie. Ak je to tak, kliknite na odkaz „Áno, toto je správna stránka“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Potvrdiť profil

Potom budete musieť zadať kód (ktorý dostanete prostredníctvom SMS) a zadať svoje nové heslo. Potom môžete prejsť na svoju stránku ...

Nastavenie nového hesla

Ak nie je k telefónu prístup

To je už horšie, pretože budeme závisieť od rozhodnutia moderátora. Svoj účet však môžete obnoviť, ak bol zaregistrovaný vo vašich údajoch.

Takže teda najskôr prejdeme aj na hlavnú stránku VK a klikneme na odkaz „Zabudli ste heslo“ .

Zabudol si heslo

Potom musíte namiesto zadania telefónneho čísla kliknúť na odkaz „Kliknite sem“ v dolnej časti okna (pozri príklad nižšie).

Žiadny prístup k telefónu

Ďalej zadajte odkaz na svoju stránku VK (obvykle potrebujete poznať jej ID, napríklad //vk.com/id123 ). Ak odkaz na svoj profil nepoznáte, vyhľadajte svoju stránku pomocou vyhľadávania (pozri snímky obrazovky nižšie).

odkaz na stránku

Vyhľadajte svoju stránku

Potom budete musieť vykonať niekoľko neštandardných „pohybov tela“ (pre túto časť nemôžete dať konkrétne pokyny, pretože VK sa neustále „zdokonaľuje“):

 1. nahrať kópiu (napríklad sken, fotografiu) dokladu totožnosti;
 2. fotografujte na pozadí;
 3. stručne opíšte situáciu, keď nemáte prístup k telefónu a stránke (napríklad zmena čísla a počítača ) ;
 4. uveďte svoje nové telefónne číslo (hlavné je, že funguje, pretože mu budú zaslané prihlasovacie údaje);
 5. požiadať o reštaurovanie.

Ďalej moderátor skontroluje vašu aplikáciu a ak je s ňou všetko v poriadku (všetky údaje na stránke a vo vašich dokumentoch sa zhodujú), dostanete prihlasovacie údaje na nové telefónne číslo. Čas spracovania aplikácie môže byť podľa recenzií veľmi odlišný: od niekoľkých hodín - do niekoľkých dní ...

Čo robiť, ak nemôžete vstúpiť na stránku „MY“

Toto je jedna z najobľúbenejších otázok. Je to však veľmi mnohostranné a existuje veľa variácií problémov. Ďalej sa ich pokúsim nejako „rozbiť“ a katalogizovať a poskytnúť odkazy na riešenie.

možnosť 1

Na stránku sa vôbec nemôžete dostať: namiesto zvyčajného rozhrania sa vám zobrazí správa, že „web je neprístupný na území takej a takej krajiny ...“ (alebo sa všeobecne zobrazí chyba, že server nie je k dispozícii). O tom, čo sa s tým dá urobiť, som hovoril o niečo neskôr v tomto článku (pozri nasledujúcu podnadpis).

Mimochodom! Pokiaľ viem, napríklad na Ukrajine bol zablokovaný prístup k sociálnym službám. siete Vkontakte, Odnoklassniki a množstvo ďalších ruských stránok.

Možnosť č. 2

Ak vás stránka VK informuje, že „sa nemôžete prihlásiť“ (ako v príklade nižšie), skúste si heslo resetovať (postup som popísal vyššie v článku).

Ďalej môžete heslo resetovať (t. J. Zmeniť ho na nové), aj keď nemáte prístup k starému telefónnemu číslu (ku ktorému bol profil zaregistrovaný).

Pripomienka

Venujte pozornosť aj rozloženiu klávesnice, klávesu Caps Lock (často, keď heslo nefunguje z dôvodu nesprávneho použitia veľkých a malých písmen ...).

Možnosť č. 3

Keď sa pokúsite vstúpiť na svoju stránku, web vás požiada o potvrdenie totožnosti (napríklad prostredníctvom SMS na krátke číslo). A vo všeobecnosti všetko vyzerá akosi zvláštne: reklama (ktorá tam predtým nebola), dizajn je v niečom odlišný atď.

S najväčšou pravdepodobnosťou ste práve skončili na falošných stránkach (v sieti je ich teraz veľa). Ich hlavný účel: buď zistiť vaše údaje na prístup na stránku; alebo vyberte z telefónu určitú sumu finančných prostriedkov.

Najskôr venujte pozornosť adrese stránky: je to presne  //vk.com/ . Po druhé, skontrolujte, či je pred adresou URL visací zámok, ktorý signalizuje bezpečné pripojenie.

Chrome

Spravidla sa môžete dostať na nesprávnu stránku z dvoch hlavných dôvodov:

 1. neúmyselne (napríklad veľa ľudí zadá do vyhľadávača Google dopyt ako „Vkontakte enter“ a prejdú z výsledkov vyhľadávania na neznáme webové stránky ...);
 2. zachytenie vírusu (niektoré typy vírusov vám môžu „otvoriť“ úplne odlišné stránky, ktoré vo svojom prehliadači požadujete).

V tejto súvislosti vám odporučím niekoľko pokynov:

 • Ako odstrániť vírus z prehliadača - v 5 krokoch! - //ocomp.info/kak-udalit-virus-iz-brauzera.html
 • dôvody, pre ktoré je nemožné prihlásiť sa na VK - //ocomp.info/ne-mogu-zayti-v-vk.html

Čo robiť, ak sociálne. Sieť VK nie je vôbec k dispozícii

Týmto chcem povedať, že keď idete na oficiálnu adresu webu ( //vk.com/ ), nenačíta sa vôbec nič: t.j. aj sociálne rozhranie je neviditeľné. sietí. Môžete tiež vidieť chybu, že server nebol nájdený (alebo nie je k dispozícii).

Server nebol nájdený

Stáva sa to najčastejšie z dôvodu:

 • blokovanie zdroja na území vašej krajiny (napríklad sociálna sieť VK bola blokovaná na Ukrajine);
 • Počítač bol napadnutý vírusom, ktorý blokuje prístup k niektorým zdrojom (vrátane sociálnych sietí a webových stránok populárnych antivírusov). Pomoc: ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí;
 • problém je u vášho poskytovateľa (skontrolujte napríklad, či prebiehajú technické práce);
 • problém je na strane samotnej siete VK (stáva sa to dosť zriedka a tento dôvod by som považoval za posledný).

Pokiaľ ide o prvú možnosť, jedným z najjednoduchších spôsobov riešenia problému je použitie špeciálnej možnosti. funkcie prehliadača alebo nainštalovať ďalšie. expanzia.

Poviem vám pár príkladov.

1) Prehliadač Yandex

Ak máte prehliadač Yandex, zapnutím režimu „Turbo“ môžete nielen rýchlejšie načítať časť stránok, ale aj prejsť na väčšinu webov neprístupných pre vašu krajinu.

Prehliadač Yandex - turbo režim

2) Opera

Opera má na to navyše. nastavenie. Môžu obsahovať VPN, čo vám umožní pripojiť sa na webové stránky pomocou rôznych serverov po celom svete!

Jediná vec je, že rýchlosť otvárania stránok sa môže trochu spomaliť ...

Opera - Vpn

3) Tor Browser (oficiálna stránka)

Jedná sa o jeden z najslávnejších prehľadávačov, ktorý umožňuje anonymné prehliadanie webových stránok (spôsob, akým ich vidia používatelia iných krajín). Podotýkam však, že prehliadač otvára stránky podstatne dlhšie v čase ...

4) Rozšírenia

Pre väčšinu prehliadačov môžete použiť špeciálne. rozšírenia. Niektoré z najznámejších: brána Fri, Hola (ale existuje aj veľa alternatív k nim).

5) Zmeňte servery DNS

Servery DNS vášho ISP (ktoré sa vo väčšine prípadov používajú predvolene) vám nie vždy poskytujú kvalitu a spoľahlivosť. Niekoľkými kliknutiami pomocou myši môžete urýchliť načítanie webov (a ich geografickú dostupnosť). Odkaz na pokyny je uvedený nižšie.

Ako zmeniť DNS v systéme Windows a ako zvoliť najrýchlejší verejný server DNS (alebo prečo sa stránky v prehliadači môžu otvárať pomaly) - //ocomp.info/kak-vyibrat-public-dns.html

*

To je všetko. Šťastnú prácu!

(doplnky sú vítané ako vždy)