Ako urobiť snímku obrazovky v hre: 4 spôsoby [pokyny]

Dobrý deň!

Ak je celkom jednoduché vytvoriť obrazovku okna systému Windows (stačí stlačiť kláves Print Screen a vložiť ju do programu Paint), potom v hrách tento trik nie vždy funguje!

Napríklad pri vkladaní môžete zistiť, že vo vyrovnávacej pamäti nie je vôbec nič (alebo sa namiesto obrazovky hry vloží čierna obrazovka ...). Mimochodom, staré hry (ktoré niekedy nie je ľahké spustiť) môžu spôsobiť zvláštne ťažkosti.

V tomto príspevku chcem uviesť niekoľko spôsobov, ako môžete rýchlo a nádherne vytvárať snímky obrazovky z hier. Myslím si, že tento článok bude veľmi užitočný pre všetkých milovníkov hier.

Takže ...

*

Obrazovku „máme“ z hry

Možnosť 1: univerzálna

Jednou z najspoľahlivejších možností riešenia problému je inštalácia špeciálneho. program, ktorý vám bez ohľadu na verziu operačného systému, ovládače a ďalšie parametre umožní vytvárať obrazovky. Jedným z najlepších takýchto programov je Fraps (podľa môjho subjektívneho názoru. Ale všeobecne si môžete zvoliť napríklad Bandicam alebo Mirillis Action).

Pomôcť!  Top 5 programov na vytváranie snímok obrazovky, nahrávanie videa a zvuku z hier (bez brzdenia a oneskorenia) - //ocomp.info/top-5-programm-dlya-zapisi-video-i-audio-s-igr-bez-tormozov - i-lagov.html

Pokiaľ ide o Fraps: tu je všetko jednoduché! Najskôr je potrebné nainštalovať a spustiť program v sekcii „Screenshoty“: zadajte priečinok na ukladanie snímok obrazovky (2) a tlačidlo na ich vytvorenie (3, pozri obrazovku nižšie). Predvolene je to kláves F10 .

Nastavenia Fraps

Ďalej spustite hru: v ľavom hornom rohu by sa mali začať objavovať čísla (tento Fraps zobrazuje počet FPS). Potom na správnom mieste stlačte kláves F10 (pokiaľ ste ho v nastaveniach nezmenili). Všetko by sa malo v zásade uložiť na obrazovku (pozor na čísla, zvyčajne „blikajú“ súčasne) .

Tvorba obrazovky v hre pomocou Fraps

Napríklad som si uložil svoje screenshoty na plochu: ako vidíte, Fraps vo svojom názve označuje názov hry a dátum ich vytvorenia. Všeobecne je to celkom pohodlné, aby ste sa nenechali zmiasť  .

Prijaté snímky obrazovky

Možnosť č. 2: pre používateľov systému Windows 10

Windows 10 predstavuje hernú lištu, ktorá umožňuje nielen vytvárať snímky obrazovky, ale dokonca nahrávať videá! Najprv je však potrebné zapnúť ...

Ďalej uvádzam všetky kroky po krokoch.

1) A tak otvorte nastavenia systému Windows: stačí stlačiť kombináciu klávesov Win + i . Potom prejdite do sekcie „Hry“ (zvyčajne sa nachádza v pravej dolnej časti okna).

Ako otvoriť možnosti systému Windows - Win + i

2) Ďalej otvorte kartu „Ponuka hier“ a skontrolujte, či je táto ponuka povolená (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Tiež dávať pozor na "horúcej" kombinácie klávesov pre vyvolanie zásuvku hry (to môže byť zmenené, ako si prajete): predvolené je Win + G .

Zapína sa panel hry ...

3) Teraz môžete spustiť požadovanú hru (v mojom príklade som použil „starú“ Civilizáciu IV). Ak chcete vytvoriť snímku obrazovky, otvorte ponuku stlačením tlačidiel Win + G a potom vyberte nástroj „Vytvoriť snímku obrazovky“ (pozri príklad nižšie).

Herná lišta vo Windows 10 (Win + G)

4) Obrazovka je v skutočnosti pripravená! Panel sa po nasnímaní snímky obrazovky opäť skryje a v hre môžete pokračovať ...

5) Ak chcete vyhľadať priečinok, kde sú uložené snímky obrazovky, otvorte nastavenia systému Windows (kombinácia Win + i), časť „Hry / DVR pre hry“ a pozrite sa na tento priečinok. Mimochodom, je tu aj tlačidlo na okamžité otvorenie tohto adresára.

Kde sú moje uložené snímky obrazovky z hier

6) Ako vidíte na obrázku nižšie, moje screenshoty sa nachádzajú v tomto priečinku. Upozorňujeme, že predvolene sa súbory ukladajú s názvom hry a aktuálnym dátumom (veľmi pohodlné!).

Tento počítač - videá - klipy

Možnosť č. 3: Ak používate Steam

Ak používate online klienta Steam, potom môže byť vytváranie snímok obrazovky ešte jednoduchšie  . Pre obrazovky stačí štandardne použiť tlačidlo - F12 .

Toto tlačidlo a tiež určiť priečinok, do ktorého sa budú snímky obrazovky ukladať, môžete zmeniť v nastaveniach služby Steam v sekcii „V hre“ .

Steam - nastavenia - časť v hre

Mimochodom, venujte pozornosť začiarkavaciemu políčku vedľa položky „Enable Steam Overlay in Game“. Ak je tento parameter vypnutý, vytváranie snímok obrazovky pomocou klávesu F12 nemusí fungovať!

Venujte pozornosť prekrytiu

Možnosť číslo 4: využívame možnosti výrobcu grafickej karty (napríklad Nvidia)

Ak chcete robiť snímky obrazovky v super vysokom rozlíšení, potom žiadne špeciálne. príležitosti výrobcu grafickej karty sú nevyhnutné! V tejto podsekcii článku sa chcem zamerať na takú „vec“, akou je  NVIDIA Ansel ...

Vďaka tejto novej funkcii grafických kariet Nvidia môžu používatelia vytvárať snímky obrazovky až do veľkosti 63360 × 35640 pixelov (čo je 30-krát viac ako formát Full HD)! Okrem toho je možné vyrobiť nielen 2D obrazovku (na ktorú sú všetci zvyknutí), ale aj v 3D formáte (t.j. takú, ktorá sa dá otáčať a pozerať z rôznych uhlov!).

Ak chcete používať NVIDIA Ansel, musíte:

  1. aktualizujte ovládače (až do verzie 1.24) a nainštalujte si GEFORCE EXPERIENCE (odkaz na oficiálnu stránku Nvidia);
  2. potom spustite hru a stlačte  kombináciu klávesov Alt + F2 (všimnite si, že ešte nie sú podporované všetky zásahy);
  3. potom môžete otočiť obrázok na obrazovke, zvoliť najlepší uhol a potom kliknúť na „Prichytiť“. Screenshot sa predvolene ukladá do priečinka Obrázky.

Zásuvka Nvidia Ansel

Ako to vyzerá, si môžete pozrieť v galérii Nvidia (odkaz na oficiálnu stránku). Upozorňujeme, že obrazovku je možné krútiť rôznymi smermi, pridávať / odoberať (vzhľadom na najmenšie podrobnosti), nastaviť ako tapetu atď.

Obrazovka z hry Witcher 3 (z webu Nvidia)

Všeobecne veľmi, veľmi zaujímavý „nápad“ vývojárov (ako sa mi zdá  ).

*

To je zatiaľ všetko.

Dobrá hra!