Ako zistiť vlastnosti telefónu s Androidom (aký má procesor, koľko jadier, akú pamäť, pamäť RAM, fotoaparát, batériu atď.)

Dobrý deň!

Často musíme zistiť podrobné vlastnosti telefónu (napríklad aby sme mohli posúdiť, či na ňu tá či oná hra bude fungovať alebo sa spomalí; alebo ak sa vyskytnú nejaké problémy, otázky, musíme si niečo vyjasniť, diagnostikovať , atď.).

Samozrejme sa môžete uchýliť k dokumentom, špecifikáciám (ktoré boli dodané so zariadením pri zakúpení). Často však neobsahujú potrebné informácie, alebo sa tieto práce dlho stratili (alebo niečo iné ?).

Všeobecne v tomto článku chcem uviesť niekoľko jednoduchých a spoľahlivých spôsobov, ako môžete zistiť všetky vnútro svojho smartphonu (hardvér aj softvér).

Takže ...

„Alo! Pán nám poskytuje zlé služby ...“ (Karikatúra Eugena Krana)

*

Zistite vlastnosti telefónu (bez dokumentov)

1. spôsob: pomocou nastavení systému Android

Android 8.0 ÷ 10.0

V nastaveniach Androidu 8.0 ÷ 10.0 sa teraz o telefóne dozviete oveľa viac informácií, ako tomu bolo v predchádzajúcich verziách (minimálne dokonca v porovnaní s Androidom 5.0). A na vyriešenie väčšiny jednoduchých problémov s prístrojom - to je viac než dosť ...

Ak chcete zobraziť charakteristiky: musíte otvoriť nastavenia, časť  „Systém“ (nachádza sa v dolnej časti ponuky). Potom prejdite na kartu „O telefóne“ . Pozri snímku obrazovky nižšie (?).

Android 8.0 - nastavenia - o telefóne

Táto karta poskytuje informácie o modeli zariadenia, verzii Androidu, procesore, pamäti, RAM, obrazovke atď.

Mimochodom, podrobnejšie informácie o pamäti (a SD karte, ak je pripojená) nájdete na karte „Nastavenia / Pamäť“. Napríklad na snímke nižšie: celková pamäť 64 GB, zadarmo 44,86 GB.

Zobraziť špecifikácie smartfónu - Android 8.0

*

Android 5.0, 6.0

V systéme Android 5.0 je prezeranie charakteristík telefónu podobné: stačí otvoriť kartu „Nastavenia / Informácie o telefóne“ . Je pravda, že ako som už uviedol vyššie, nie vždy má informatívny charakter, napríklad zjavne nie je dostatok informácií o pamäti a RAM ...

Nastavenia - o telefóne (Android 5.0)

Našťastie, aby ste získali informácie a koľko miesta (a koľko voľného miesta), stačí otvoriť v nastaveniach sekciu „Pamäť“ (pozri obrazovku dole, vľavo ?).

Ak chcete zobraziť informácie o pamäti RAM (RAM) - musíte otvoriť sekciu „Aplikácie / spustené“ . V ňom môžete tiež zatvoriť tie z nich, ktoré nepotrebujete, a vďaka tomu ušetriť RAM (a teda zrýchliť zariadenie pre ďalšie úlohy).

Android 5.0 - ako zistiť veľkosť pamäte a RAM

*

Metóda 2: použitie špeciálneho. aplikácie

Bohužiaľ, žiadne špeciály. aplikácií na zistenie všetkých vnútorných častí telefónu zatiaľ nie je možné. Napríklad nemôžete získať podrobné informácie o procesore, obrazovke, batérii atď.

Ďalej chcem uviesť niekoľko nástrojov, ktoré uľahčujú odstránenie tejto nevýhody systému Android ...

*

AIDA 64

Odkaz na Play Market: //play.google.com/

AIDA 64 - zobrazenie charakteristík CPU (počet jadier, model, frekvencia), batérie (kapacita, stav, technológia)

Veľmi jednoduchá a spoľahlivá aplikácia na prezeranie väčšiny skrytých „vnútorných častí“ telefónu. Po nainštalovaní a spustení programu AIDA 64 sa zobrazí výzva na otvorenie jednej z častí: systém, procesor, displej, sieť, batéria, teplotné zariadenia, snímače, kodeky atď.

Upozorňujeme, že informácie na kartách sú veľmi podrobné. Napríklad po otvorení karty CPU zistíte nielen model procesora, ale aj počet jadier, architektúru, pracovnú frekvenciu, sady inštrukcií atď. To isté platí pre karty teploty, systému atď. (Niektoré z nich sú zobrazené na mojich snímkach obrazovky).

AIDA 64: systém, displej, teplota

Odporučil by som nezabudnite skontrolovať kartu „Batéria“ : z nej môžete zistiť stav batérie, jej kapacitu, rýchlosť vybíjania.

Jedna nevýhoda: bezplatná verzia programu je vybavená reklamami (navyše sa môže zobraziť na celej obrazovke). Ak chcete zavrieť reklamné okno, stačí kliknúť na tlačidlo „◁“ .

*

DevCheck

Odkaz na Play Market: //play.google.com/

DevCheck - charakteristika zobrazenia

Táto aplikácia konkuruje AIDA 64 a podľa môjho názoru vyzerajú niektoré veci v aplikácii DevCheck intuitívnejšie. Napríklad môžete veľmi rýchlo zistiť podrobnosti o fotoaparáte, stave batérie, zaťažení a modeli procesora atď. (??).

Poznamenal by som „všežravú“ aplikáciu - funguje dobre ako na relatívne starých zariadeniach, tak aj na najnovších novinkách.

Mimochodom, čoskoro vývojári sľubujú pridanie benchmarkov k DevCheck (špeciálne moduly, ktoré umožňujú testovanie fungovania komponentov telefónu).

DevCheck - vlastnosti kamery, stav batérie

*

CPU Z

Odkaz na Play Market: //play.google.com/

CPU Z - všetky informácie o vašom telefóne v jednom okne!

Dobrý analóg AIDA 64. Umožňuje vám získať obrovské množstvo údajov o hardvéri telefónu a jeho súčasnom stave. Užitočné na diagnostiku a elimináciu rôznych problémov so zariadením.

Pridal by som k programu aj plus: funguje to aj v prípadoch, keď AIDA 64 počas inštalácie jednoducho spadne ...

Karty v CPU Z:

  • SoC (informácie o čipe, procesore);
  • Zariadenie (všeobecné informácie: model zariadenia, pamäť, RAM atď.);
  • Systém (informácie o systéme Android);
  • Batéria (podrobné informácie o batérii: teplota, výrobná technológia, stav nabíjania, zdravie atď.);
  • Tepelné (snímače teploty na CPU, batérii, videu atď.);
  • Senzory (informácie z akcelerometra, gyroskopu, krokomera atď.).

Poznámka: bezplatná verzia obsahuje aj reklamy. Zavrieť - stačí kliknúť na  „◁“ .

*

Moje zariadenie

Odkaz na Play Market: //play.google.com/

Moje zariadenie - pracovná obrazovka aplikácie

Nedalo mi nespomenúť aplikáciu „Moje zariadenie“ , ktorá si v tejto kategórii softvéru získala pomerne veľkú obľubu (pred anglickými miestami však „pokrivkáva“, vývojári však sľubujú, že všetko prinesú poriadne formulár čoskoro).

Pokiaľ ide o funkčnosť: tu sú všetky najpotrebnejšie karty na získanie úplných informácií o hardvéri smartphonu. Môžete zistiť model zariadenia, CPU, stav batérie, prítomnosť senzorov a senzorov, parametre kamery atď.

Informácie o fotoaparáte: 13 megapixelov, rozlíšenie videa 1920 x 1080

Mimochodom, v plusu programu: počas testovania som nezaznamenal žiadne reklamné jednotky (toto poteší ?).

*

To je zatiaľ všetko, doplnky sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 21.01.2019

Oprava: 30.08.2020