Ovládač nie je nainštalovaný, kód 28 v správcovi zariadení

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako zistiť názov ovládača a kam ho stiahnuť, ak zariadenie nie je pomenované (neznáme)?

Keď prejdete na jeho vlastnosti, všimnete si, že systém vydá chybový kód - 28 (nachádza sa v správcovi zariadení). Mám podozrenie, že z tohto dôvodu adaptér Bluetooth nefunguje na notebooku (nemôžem pripojiť telefón). Napíšte, čo môžete urobiť ...

Ahoj!

Áno, máte pravdu, ak sa v správcovi zariadení zobrazí chyba s kódom 28 - potom v systéme Windows neexistuje žiadny ovládač pre toto zariadenie a nebude fungovať!

Aby ste to napravili, musíte samozrejme nájsť a nainštalovať vhodný ovládač. Ďalej zvážime niekoľko možností, ako to možno dosiahnuť.

Takže ...

*

Eliminácia chybového kódu-28

? Možnosť 1

Všeobecne je moderný operačný systém Windows 10 dosť „inteligentný“ systém a v mnohých prípadoch dokáže aktualizovať ovládač sám (aj keď to nie je vždy dobrý nápad, ale ako dočasné opatrenie - celkom!).

Upozorňujeme, že vo vlastnostiach zariadenia (pre ktoré nie je nainštalovaný ovládač) je špeciálna. tlačidlo "Aktualizovať ovládač" . Kliknite na to!

Správca zariadení - aktualizácia ovládača

Potom skúste spustiť automatické vyhľadávanie ovládačov. Systém Windows spravidla vyhľadá, ak nie úplnú, potom aspoň určitú „odizolovanú“ verziu ovládača, ktorá vám umožní začať so zariadením pracovať (niektoré funkcie niekedy nemusia byť dostupné. Odporúča sa, keď zistite názov zariadenia, stiahnite si jeho ovládače z oficiálnej webovej stránky výrobcu).

Automatické hľadanie vodiča

Ak automatická aktualizácia „nefungovala“ - pre každý prípad skontrolujte, či má operačný systém povolené sťahovať a inštalovať softvér pre zariadenia.

Ak to chcete urobiť, otvorte ? Ovládací panel systému Windows a prejdite do časti Hardvér a zvuk / Zariadenia a tlačiarne . Potom kliknite pravým tlačidlom myši na ikonu PC a otvorte parametre inštalácie zariadenia.

Možnosti inštalácie zariadenia

Potom nastavte posúvač na „Áno“ , uložte nastavenia a pokúste sa reštartovať aktualizáciu ovládača v správcovi zariadení.

Stiahnite si automaticky!

*

? Možnosť 2

Na aktualizáciu ovládačov samozrejme existujú lepšie nástroje ako Správca zariadení. Páči sa mi napríklad ? Driver Booster. Vo svojej základni má obrovskú knižnicu ovládačov - preto si môže vybrať ovládač pre 99,9% neznámych zariadení v systéme!

Mimochodom, pri jeho použití sa všetky akcie uskutočňujú automaticky, stačí zaškrtnúť políčka, čo sa má aktualizovať a čo nie. ?

Driver Booster - nájdených 9 zastaraných ovládačov a 4 herné komponenty

Navyše , vodič Booster aktualizuje nielen vodiča, ale aj najviac potrebné knižnice pre hry a iný softvér (napríklad Visual C ++, DirectX NET Framework, atď).

Dôležité!

Ak váš počítač nemá prístup na internet, je aktualizácia ovládačov pomocou nástrojov tohto druhu nemožná ...

V takom prípade skúste:

1) pripojte telefón k počítaču a distribuujte z neho internet (dočasne vyhľadajte a nainštalujte ovládač. Potom si pozrite vyššie uvedené odseky 1 a 2);

2) nájdite počítač, kde funguje internet, a stiahnite si plnú verziu ? balíka Snappy Driver Installer na jednotku USB flash (na to, aby fungovala, nepotrebujete sieťové pripojenie). Potom pripojte tento flash disk k problémovému počítaču a spustite skenovanie systému;

3) použite ? odporúčania z tejto poznámky.

*

? Možnosť 3

Ovládač pre väčšinu neznámych zariadení nájdete „ručne“: pomocou špeciálneho ovládača. Identifikátory VID / PID (každé zariadenie má svoj vlastný, jedinečný).

Za týmto účelom v správcovi zariadení otvorte vlastnosti „problémového“ zariadenia a na karte „Podrobnosti“ sa pozrite na „ID hardvéru“  - dlhý riadok s kódom je potrebné skopírovať (alebo prepísať do poznámkového bloku).

Skopírujte riadok s ID vybavením

Ďalej musíte tento riadok vložiť do vyhľadávača Google / Yandex - a vo výsledkoch sa vám ponúknu desiatky webov s ovládačom pre toto zariadenie. Napriek tomu odporúčam spustiť sťahovanie z webu DevID.info : je ľahké a rýchle na ňom zoradiť všetky ovládače pre požadovanú verziu OS Windows.

Vyhľadajte web, kde si môžete stiahnuť ovládač (napríklad Devid.info)

Po stiahnutí archívu pomocou ovládača ho v skutočnosti budete musieť rozbaliť a spustiť inštalačný súbor ...

Začnime inštaláciu!

Mimochodom!

Pri práci s ovládačmi niektorých zariadení môžete zistiť, že inštalačný súbor (z rozbaleného archívu) nebude k dispozícii.

V takom prípade musíte ísť do správcu zariadení a spustiť „manuálnu“ aktualizáciu ovládača (pozri obrazovku nižšie ?).

Vyhľadajte ovládač na tomto počítači

Ďalej budete musieť nezávisle určiť priečinok so stiahnutým ovládačom a súhlasiť s jeho inštaláciou (príklad nižšie). Potom OS nainštaluje vami navrhnutý ovládač a zariadenie by malo začať pracovať ... working

Zadajte priečinok s ovládačom a začnite inštaláciu!

*

Ak ste problém vyriešili nejako inak - stačí napísať pár slov do komentárov!

Vopred ďakujem!

Všetko najlepšie!

?