Ako spojiť dve videá do jedného (v 3 krokoch)

Dobrý deň!

Pri pokuse o spojenie viacerých video súborov do jedného má veľa používateľov ťažkosti: súbory sú komprimované pomocou rôznych kodekov, a preto sa objavia chyby; potom majú súbory rôznu rýchlosť snímkovania (a softvér vyžaduje, aby ste ich najskôr upravili na jednu); potom niečo iné ...

Existuje však spôsob, ako môžete bez problémov a iba v 3 krokoch nalepiť 2 (alebo viac) úplne odlišných videí. Odporúčam vyskúšať pre všetkých, ktorí narazili na podobný problém ...

Poznámka!

Pred začatím práce odporúčam aktualizovať svoje kodeky. V tomto príspevku som uviedol to najlepšie zo súprav: //ocomp.info/kodeki-dlya-video-i-audio.html. Odporúča sa nainštalovať súpravu z balíka kodekov K-Lite (verzia MEGA).

*

Kombinácia 2 videí do jedného súboru

možnosť 1

Výber programu (editora)

Pre aktuálnu úlohu bol program Video Master vybraný z niekoľkých dôvodov:

 1. umožňuje vám vykonať túto operáciu čo najrýchlejšie, dokonca aj pre začínajúceho používateľa (iba v 3 krokoch);
 2. podporuje viac ako 500 rôznych formátov (v tomto prevádzači je možné otvoriť takmer akýkoľvek videosúbor);
 3. kombinované súbory môžu mať rôzne formáty, kvalitu, veľkosť atď.;
 4. výsledný súbor je možné komprimovať do požadovaného kodeku a do určitej veľkosti.

*

Video Master

Stránka: //video-converter.ru/

Jedná sa o jednoduchý prevodník videa, ktorý pridal niektoré funkcie na spracovanie videa: lepenie 2 alebo viacerých súborov do jedného, ​​vystrihovanie nepotrebných častí z videa, zmena jasu, tónu, kontrastu atď. Program má ľahko naučiteľné rozhranie , podporuje ruštinu a je kompatibilný s Windows 7/8/10.

*

Po inštalácii a spustení programu kliknite na tlačidlo „Pridať video alebo zvuk“ (môžete použiť aj kombináciu Ctrl + O).

Pridajte video

Potom vyberte a pridajte všetky videá do projektu, ktorý chcete pripojiť (to bol prvý krok ?).

Označujeme 2 - 3 videá

Označujeme, čo sa má pripojiť

Ďalej by ste mali vidieť zoznam pridaných videí do projektu (pozri šípku 1 na snímke obrazovky nižšie). V mojom príklade sú len 2 z nich, pri riešení vášho problému - môže ich byť viac.

Potom kliknite na nástroj „Pripojiť“ (vľavo v ponuke programu).

Pripojte sa

V zozname súborov uvidíte ďalšie video (toto je zlúčený súbor), pod ktorým sa zobrazia predtým pridané súbory. Upozorňujeme, že pomocou šípok „Hore“ a „Dolu“ môžete zmeniť poradie pripojenia (poznámka: pri pripojení sa najskôr prehrá najvyšší súbor v zozname ...).

Hore dole

Výber formátu

Potom už len musíte:

 1. vyberte kodek na kompresiu lepeného videa (pozri šípku 1 na snímke obrazovky nižšie). Vo väčšine prípadov sa odporúča zvoliť formát AVI (XviD) ako jeden z najpopulárnejších a podporovaný všetkými modernými zariadeniami;
 2. zadajte priečinok, do ktorého sa bude ukladať výsledný videosúbor;
 3. kliknite na tlačidlo „Previesť“ ...

Konvertovať

Potom budete musieť počkať až do konca operácie. Prevodník všeobecne funguje dosť rýchlo - na moje video za 20 minút. trvalo to asi 3 minúty. na spracovanie (čas kompresie výrazne závisí od výkonu vášho počítača, zvoleného kodeku, pôvodnej kvality kombinovaných videí).

Proces premeny

Ako vidíte, na dokončenie všetkého boli potrebné iba 3 kroky (pridanie videí a určenie ich poradia, výber kodeku pre kompresiu, určenie priečinka na uloženie ... ?).

Poznámka!

Mimochodom, ak je pre vás konečná veľkosť lepeného videa dôležitá (napríklad ho musíte umiestniť na USB flash disk alebo CD / DVD disk) - venujte pozornosť nástroju s voľbou kvality (zobrazené ďalej k vlastnostiam videa).

Ak používate túto funkciu, môžete ručne zmeniť posúvače „Kvalita“ a „Rozlíšenie“ a zvoliť požadovanú veľkosť. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Úprava kvality - zmena veľkosti súboru

Prevádzka dokončená

Ak všetko prebehlo dobre a počas spracovania nedošlo k žiadnym chybám, na konci operácie zobrazí „Video Master“ malé notifikačné okno (pozri môj príklad nižšie). Potom môžete výsledné video otvoriť a pozrieť sa na výsledok.

Konverzia bola dokončená

Všeobecne sa v mojom prípade všetko reprodukuje bez problémov (v ktoromkoľvek prehrávači), miesto lepenia je neviditeľné.

Video prepojené!

Možnosť 2

Aktualizácia k 15. 10. 2019 (v niektorých prípadoch prvý softvér odmieta fungovať ako obvykle ...).

VSDC Free Video Converter 

Webová stránka: //www.videosoftdev.com/

Solídny a bezplatný videoprevádzač súborov (je v ňom zabudovaný aj jednoduchý editor). Program vám umožní vykonávať celý rad najbežnejších operácií: lepenie, rezanie, otáčanie, odstraňovanie nepotrebných momentov, podpora hotových profilov na prevod pre rôzne zariadenia atď.

Jedinou nevýhodou: VSDC Free Video Converter nie je tak jednoduchý ako prvý prevodník (rozhranie je pre neskúseného používateľa trochu bohaté).

Ďalej uvidíme, ako kombinovať viac video súborov v tomto softvéri. ?

Pridávanie videa do projektu

Po spustení programu teda kliknite pravým tlačidlom myši (RMB) v okne so zoznamom súborov a v zobrazenej ponuke zvoľte možnosť „Pridať súbory“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Pridať súbory

Ďalej zadajte niekoľko video súborov, ku ktorým sa chcete pripojiť (otvorené súbory sa pridajú do projektu).

Otvorené

Nastavenia prevodu

Teraz musíte nakonfigurovať nastavenia (pozri snímku obrazovky nižšie):

 1. usporiadajte súbory v požadovanom poradí (zhora nadol). Použite na to šípky hore / dole;
 2. v časti „Ďalšie parametre“ začiarknite políčko vedľa položky „Kombinovať súbory“ ;
 3. zadajte, kam chcete lepený súbor uložiť;
 4. nastavená kvalita (kodek a bitová rýchlosť). Vo väčšine prípadov môžete ponechať predvolené nastavenie;
 5. na spustenie operácie - prejdite do sekcie „Konverzia“ a kliknite na „Spustiť konverziu“ .

Nastavenia a konverzia / kliknutie

Čakáme...

V hornom menu programu sa objaví riadok odrážajúci proces prevodu. Prevádzkový čas sa môže zakaždým veľmi líšiť ... (ovplyvňuje výkon procesora aj kodek, do ktorého súbor komprimujete ...).

Čakáme na dokončenie operácie

Po dokončení operácie vás program bude o tom osobitne informovať, pričom bude zobrazený špeciál. okno ...

PS 

Mimochodom, môj tutoriál použil video z kedysi populárnej hry NES o Teenage Mutant Ninja Turtles. Takéto hry sa dnes dajú hrať aj na bežnom počítači (ako na to - povie vám to jeden z mojich predchádzajúcich článkov, odkaz nižšie).

Doplnenie!

Emulátory Dandy na hranie konzoly v počítači a telefóne - //ocomp.info/emulyatoryi-dendi.html

*

Šťastné prevádzanie!