Ako vytvoriť e-mail: e-mail (na portáli mail.ru). Nastavenie pošty

Dobrý deň všetkým!

No ... Dnes, bez e- mailovej schránky (nazývanej tiež e-mail, e-mail, „mydlo“ a iné deriváty) a nie tam a nie tu. Bez ohľadu na to, na ktorej stránke sa zaregistrujete, v 99% prípadov budete požiadaní, aby ste uviedli svoju poštu. Okrem toho je vhodné posielať rôzne dokumenty a súbory vašim kolegom a priateľom e-mailom.

Pomerne často sa mi kladú otázky týkajúce sa vytvorenia a konfigurácie poštovej schránky. Rozhodol som sa z krátkych odpovedí na každú z nich - zozbierať článok s najzákladnejšími bodmi o nastavení vlastného e-mailu ?, akýsi mini návod. Myslím si, že pre ľudí, ktorí nemajú dostatočné vedomosti o digitálnych technológiách, bude veľmi užitočný.

Ako príklad možno uviesť, že sa najznámejší a pohodlné poštové službu v Mail.ru . V zásade bude registrácia v iných poštových službách veľmi podobná môjmu príkladu, väčšina akcií sa uskutoční rovnakým spôsobom.

No, poďme na to ...

*

? Pomoc!

Kde vytvoriť poštu: služby na registráciu poštovej schránky. Nájdite pekný a krátky e-mail

*

Vytvorenie e-mailu na Mail.ru

Článok postavím vo forme postupných krokov. Myslím si, že bude jednoduchšie a rýchlejšie zvládnuť každý krok, ako keby to bol iba text s niekoľkými fotografiami.

Mimochodom, prečo práve Mail.ru:

 • služba je bezplatná a veľmi populárna (tento mail každý pozná!);
 • veľkosť pošty nie je obmedzená (môžu to byť stovky správ);
 • všetky správy v schránke sú automaticky kontrolované antivírusom;
 • existuje služba na prenos veľkých súborov (t. J. Môžete posielať listy napríklad s priloženým súborom, ktorého veľkosť je 1-2 GB informácií, je to pohodlné!?);
 • pri otvorení poštovej schránky získate tiež prístup k mnohým zaujímavým službám spoločnosti Mail.ru.

KROK 1

Adresa služby Mail.ru - //mail.ru/

Prvým krokom je otvorenie oficiálnej webovej stránky Mail.ru (odkaz som uviedol vyššie). V ponuke stránok (vľavo) kliknite na odkaz „Zaregistrovať novú poštovú schránku“ .

Mail.Ru - pošta, vyhľadávanie na internete, správy, hry

KROK 2

Ďalej uvidíte na obrazovke malý formulár, ktorý musíte vyplniť. Musí uvádzať:

 1. meno, priezvisko, dátum narodenia, pohlavie: uveďte presné informácie. Ak ste náhle napadnutí hackerom alebo zabudnete a stratíte heslo, môžete prístup k pošte obnoviť, iba ak poskytnete spoľahlivé informácie;
 2. požadovaná poštová adresa: tu musíte napísať požadovanú poštovú adresu latinskými písmenami a číslami. Napríklad [email protected] alebo [email protected] Je pravda, že také e-mailové adresy už sú obsadené, ale stále si môžete vyzdvihnúť niečo zaujímavé ✌. Hlavnou vecou pri výbere adresy je vedieť, že čím je kratšia a zvučnejšia (aby ju bolo možné ľahko určiť pomocou telefónu), tým lepšie!
 3. heslo: čím je to ťažšie, tým lepšie (hlavné je nezabudnúť na to sami);
 4. číslo mobilného telefónu: musí byť vaše vlastné a platné. Vďaka telefónu môžete obnoviť prístup k svojej poštovej schránke (napríklad ak zabudnete heslo, môžete si ho resetovať pomocou telefónu).

Registrácia: vyplnenie formulára

Dôležité!

Vrelo odporúčam zapamätať si, alebo ešte lepšie, zapísať si z neho svoju poštovú adresu, heslo a telefónne číslo (je dôležité, ak máte viac čísel).

Aj keď odborníci na bezpečnosť neodporúčajú uchovávať e-mailovú adresu a heslo v notebooku (notebooku) - pre začiatočníkov je to presne to, čo odporúčam urobiť (pretože príliš veľa informácií nie je okamžite uložených v pamäti, najmä pre nového človeka). .

Mimochodom, druhá časť adresy poštovej schránky môže byť nielen „@ mail.ru“, ale aj „@ inbox.ru“, „@ list.ru“, „@ bk.ru“. Ak je napríklad poštová schránka [email protected]  zaneprázdnená, vyskúšajte postupne ďalšie konce, je možné, že [email protected] bude zadarmo (aj keď samozrejme adresa z mail.ru je viac výhodnejšie a populárnejšie)!

Okrem Mail.ru môžete pre svoju poštu zvoliť iný koniec

Za zmienku tiež stojí, že okrem telefónneho čísla môžete uviesť aj svoj ďalší e-mail. Je to napríklad vhodné v prípadoch, keď potrebujete druhý e-mail: jeden pre prácu a druhý pre osobné správy.

Namiesto telefónu môžete určiť e-mail

KROK 3

Pokiaľ ste zadali všetky údaje správne a nenašli sa žiadne chyby, malo by sa objaviť okno s potvrdením registrácie: musíte zadať kód z obrázku a kliknúť na „Pokračovať“ (ochrana pred robotmi a spamom, chybnými registráciami).

Mimochodom, ak pri registrácii uvediete číslo mobilného telefónu: dostane tiež kód na potvrdenie čísla (pre potvrdenie ho budete musieť tiež zadať).

Registrácia - upresnenie kódu z obrázku

Dôležité!

Mimochodom, ak nepoužívate poštu veľmi dlho, môže byť vaša poštová schránka pozastavená (a následne vymazaná). Predtým obdobie takéhoto „zmrazenia“ prišlo o 3 mesiace (zdá sa, že sa teraz trochu zvýšilo). Preto, ak zriedka používate poštu, choďte si aspoň raz mesačne skontrolovať svoju poštovú schránku ...

*

Príprava pošty / poriadok

KROK 1: autorizácia

Všeobecne platí, že v drvivej väčšine prípadov vás web Mail.ru automaticky presmeruje na stránku s nastaveniami (a vy začnete načítaním fotografie a výberom témy, pozrite si kroky 2 a 3 nižšie).

Pokiaľ ale k presmerovaniu nedošlo, choďte na hlavnú stránku Mail.ru a do ponuky vľavo zadajte svoje údaje: názov poštovej schránky a heslo z nej (mimochodom, tieto údaje som si dokonca odporúčal zapísať) začať).

Mail.Ru - zadajte meno a heslo z pošty

Poznámka: začiarknite políčko „Zapamätať si“ (nachádza sa pod tlačidlom „Prihlásiť sa“ ), vďaka tomu nebudete musieť zakaždým zadávať názov svojej poštovej schránky a heslo: prehliadač si tieto údaje zapamätá a automaticky ich nahradí. ty. Veľmi pohodlne!

KROK 2

Na úplnom začiatku konfigurácie vás služba Mail.ru požiada o nahranie vašej fotografie a zadanie vášho podpisu (napríklad „S pozdravom Alexander“ - toto sa automaticky zobrazí na konci každého z vašich listov).

Nie je potrebné nahrávať fotku, ale zo skúsenosti poviem, že fotka na účte spríjemňuje komunikáciu, berú vás vážnejšie a partner rozumie, s kým má dočinenia ? ...

Ak máte webovú kameru, môžete fotografovať priamo online.

Nastavenie pošty - odovzdanie fotografie

KROK 3

V ďalšom kroku vám Mail.ru ponúkne výber motívu: farba a dizajn vašej poštovej stránky. Je to samozrejme vec vkusu pre každého, ale dovolil by som si dať jednu radu: zvoliť niečo ľahké a nie príliš farebné. Vďaka tomu je práca s poštou, písanie a čítanie listov oveľa pohodlnejšia a vizuálnejšia.

Výber tém je, mimochodom, pomerne veľký, je tu pre každý vkus: milovník hier, milovník futbalu (športu), aj filmový fanúšik - každý si nájde tému podľa svojich predstáv!

Nastavenie pošty - výber predmetu

KROK 4

Mail.ru má tiež vyhradenú aplikáciu pre smartphone. Po inštalácii do telefónu budete dostávať upozornenia na nové písmená vo vašej poštovej schránke.

Môžete si ich pozrieť priamo z telefónu a odpovedať na obzvlášť urgentné otázky. Je to veľmi pohodlné, v skutočnosti bude práca s poštou ako s SMS (iba veľkosť správ nie je nikým obmedzená никто).

Nastavenie pošty - inštalácia aplikácie na smartphone (možno vykonať po)

Všeobecne je základná konfigurácia pošty dokončená. Tých. potom uvidíte bežné okno (pozri snímku obrazovky nižšie), ktoré bude obsahovať 3 správy od služby Mail.ru.

Vaša e-mailová adresa je vždy zobrazená v hornej časti stránky (môžete ju odtiaľ okamžite skopírovať a vložiť medzi svojich priateľov). Tiež si všimnem, že všetky správy v poštovej schránke kontroluje vstavaný antivírus (čo je už teraz veľké plus!). V bočnej ponuke sa zobrazujú rôzne priečinky pošty:

 1. Doručené: všetky listy odoslané na vašu poštu sa zobrazia v tomto priečinku a čakajú na ich kontrolu.
 2. Odoslané: tu sa nachádzajú všetky e-maily, ktoré ste poslali
 3. Koncepty: listy, ktoré ste napísali, ale nikam ste neposlali (pri písaní veľkých listov je vhodné používať koncepty);
 4. spam: sú tu umiestnené všetky druhy reklamných správ, „smeti“, možno vy sami pridáte správy z niektorých adries do spamu (odporúčam vám občas skontrolovať priečinok, zvlášť keď čakáte na list odinakiaľ, len niekedy sú do nej omylom umiestnené písmená);
 5. kôš: tu sa nachádzajú všetky správy, ktoré ste odstránili (po určitom čase sa košík automaticky vyprázdni (predtým to bolo 30 dní)).

Doručené - Mail.Ru Mail a 2 ďalšie stránky

KROK 5

Tip na prácu s písmenami ...

Keď vám viac-menej vyhovuje pošta a začnete distribuovať svoju adresu priateľom, na rôznych stránkach atď. - na vašu poštu príde veľa listov.

Niektoré z nich je možné prečítať a okamžite vymazať (alebo na ne odpovedať). Niektoré budú potrebné o mesiac, možno o rok! Ale tieto potrebné písmená, ktoré sa nachádzajú v priečinku „Doručená pošta“ , veľmi prekážajú a odvádzajú pozornosť od práce s novou korešpondenciou.

Odporúčam vám vytvoriť si ešte niekoľko priečinkov (to znamená, že okrem priečinka „Doručená pošta“ máte priečinky, napríklad „Z práce“, „Z herných serverov“ atď.)!

Urobíte to tak, že v bočnej ponuke kliknete na odkaz „Konfigurovať priečinky“ (pod košom).

Mail.Ru mail - nastavenie priečinka

Potom kliknite na tlačidlo „Pridať priečinok“ .

Pridajte priečinok do pošty

Pomenujte ho (aby bolo jasné, o čo ide) a nastavte jeho pozíciu (priečinok zvyčajne ukladám do priečinka Doručená pošta ). Potom kliknite na tlačidlo „Pridať“ .

Poznámka : mimochodom, každý priečinok môže byť dodatočne chránený heslom ako dodatočná ochrana. Je to pohodlné, keď počítač používa niekoľko používateľov a nechcete, aby vám niekto prečítal niektoré vaše osobné listy (náhodou ☝).

Nastavenia priečinka (môžu byť chránené heslom)

Teraz, keď čítate nové písmeno, môžete ho dvomi kliknutiami myši odoslať na uloženie do nejakého priečinka. Napríklad som posielal listy z Mail.ru do priečinka „Pracovať“ (pozri snímku obrazovky nižšie: Tlačidlo „Presunúť“).

Mail Mail.Ru - Presun listu do iného priečinka

Potom sa stane oveľa pohodlnejším používať poštu: po prečítaní listu sa jednoducho rozhodnete, čo s ním urobíte - vymažete ho alebo odpoviete, alebo (ak nie je čas) iba uložíte do nejakého priečinka.

Doručená pošta - Mail.Ru Mail: teraz dokončená objednávka!

To je všetko, čo som chcel povedať o vytvorení e-mailu!

*

Teraz máte svoju vlastnú poštovú schránku, kde môžete prijímať listy od iných ľudí a odosielať ich sami.

Všeobecne platí, že plne pracujte na sieti!

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 19.12.2017 

Oprava: 10.02.2020