Ako vypnúť monitor notebooku alebo PC (ak na klávesnici nie je tlačidlo)

Otázka používateľa

Ahoj!

Alexander, kúpil som si nový notebook a potom som zistil, že na klávesnici nemá žiadne tlačidlo na vypnutie monitora. To nie je príliš výhodné, keď ho chcete nechať načerpať na noc, a svieti to celou miestnosťou.

Je možné nejakým spôsobom nejakým spôsobom vypnúť samotnú obrazovku a laptop pokračovať v práci?

Ahoj.

Všeobecne platí, že typická úloha ...

V článku, v ktorom odpoviem na vašu otázku, sa dotknem všetkých metód naraz (aby táto poznámka bola užitočná aj pre ostatných používateľov).

*

Spôsoby vypnutia monitora

Možnosť 1: tlačidlo na klávesnici alebo na monitore samotnom

Pre začiatok vám teda odporúčam venovať sa klávesnici - funkčným klávesom F1 ÷ F12 . Na mnohých modeloch notebookov nájdete špeciály. funkcia na rýchle vypnutie obrazovky - ikona v podobe „štvorca s krížom vo vnútri“ (v príklade nižšie - Asus ZenBook).

V mojom prípade teda vypnem monitor - stačí stlačiť kombináciu FN + F7   (potom obrazovku opäť zapnete - stačí stlačiť ľubovoľnú klávesu).

? Pomoc!

Čo robiť, ak na notebooku nefungujú klávesy Fn a funkčné klávesy F1 ÷ F12

Fn + F7 - Vypnutá obrazovka na notebooku Asus ZenBook

Ak používate klasický monitor, môžete ho vypnúť fyzickým tlačidlom na zariadení. Zvyčajne je to v dolnej časti obrazovky.

Vypínač na monitore

*

Možnosť 2: prostredníctvom nastavení napájania

Windows má celkom pohodlné nastavenie napájania, ktoré vám umožňuje nastaviť určité podmienky, za ktorých sa monitor vypne. Túto akciu môžete napríklad nastaviť, keď je laptop nečinný 5 minút.

Pohodlne ?!

Ak chcete otvoriť sekciu napájania - stlačte kombináciu Win + R (malo by sa zobraziť okno „Spustiť“) a použite príkaz  powercfg.cpl . Pozri príklad nižšie ?.

powercfg.cpl - otvorí nastavenia napájania

Ďalej v ponuke vľavo kliknite na odkaz „Akcie tlačidiel napájania“ .

Akcia vypínača (laptop)

Potom môžete pre zariadenie nastaviť akciu, keď:

  • stlačenie tlačidla napájania;
  • stlačenie tlačidla spánku;
  • pri zatváraní veka. Pozri príklad nižšie ?.

Zakázať zobrazenie

Mimochodom, tiež v časti „Napájanie“ odporúčam otvoriť kartu „Vypnutie displeja“ .

Nastavenie vypnutia displeja

V tejto podsekcii môžete nastaviť čas nečinnosti, po ktorom počítač automaticky vypne displej (napríklad ?, ak nikto nestlačí jediné tlačidlo alebo nepohybuje myšou po dobu 5 minút, monitor sa vypne).

Po 5 minútach vypnite displej

*

Možnosť 3: cez zámok OS

Windows má špeciálnu. klávesová skratka Win + L na rýchle uzamknutie OS. Ak ich stlačíte, na obrazovke sa okamžite zobrazí okno výberu používateľa (ako pri zapnutí počítača). Pozri fotku nižšie. ?

V takom prípade, ak nestlačíte nič po dobu jednej alebo dvoch minút, systém Windows automaticky vypne obrazovku. Veľmi pohodlné! ?

Odhlásenie - uvítacia obrazovka

Poznámka , že táto metóda nie je zatvorte všetky otvorené okná a programy! Tých. po novom prihlásení - môžete pokračovať v práci od okamihu, keď bolo ukončené ...

? Pomoc!

Možno budete chcieť nastaviť heslo v systéme Windows (aby k vám nikto, okrem vás, nemal prístup, zatiaľ čo pracuje s vypnutou obrazovkou ...).

*

? Možnosť 4: použitie skratky na ploche (alebo špeciálnych klávesových skratiek)

Ak chcete vytvoriť odkaz, kliknite pravým tlačidlom myši (RMB) na ľubovoľné voľné miesto na pracovnej ploche a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť Nový / Skratka . ?

Vytvoriť zástupcu

Ďalej do riadku „Zadajte umiestnenie objektu“ skopírujte a vložte môj červený text (kód), ktorý je uvedený nižšie:

C: \ Windows \ System32 \ cmd.exe / c powershell.exe (Add-Type '[DllImport (\ "user32.dll \")]] ^ verejný statický externý int SendMessage (int hWnd, int hMsg, int wParam, int lParam ); '-Name a -Pas) :: SendMessage (-1,0x0112,0xF170,2)

Poznámka: Vyššie uvedený kód bol testovaný v systéme Windows 8/10 (v systéme Windows 2012).

Kopírujeme špeciály. príkaz

Potom pomenujte skratku - môže to byť čokoľvek.

Názov môže byť akýkoľvek

Teraz budete mať na pracovnej ploche špeciál. skratka - dvojitým kliknutím na ľavé tlačidlo myši sa monitor vypne (pre opätovné zapnutie stlačte ľubovoľné tlačidlo na klávesnici).

Kliknite na odkaz a vypnite obrazovku ...

Ak chcete, aby naša vytvorená skratka fungovala na špeciáloch. klávesová skratka  - otvorte jej vlastnosti   (kliknutím na ňu pravým tlačidlom myši) a prejdite na kartu „Skratka“ . V riadku „ Skratka zadajte požadovanú klávesovú skratku (napríklad Ctrl + Alt + Z) a uložte nastavenia.

Teraz, pracujúci v ktoromkoľvek z programov, môžete rýchlo kliknúť na prednastavenú kombináciu a monitor sa vypne ... Pohodlné?! ✌

Ako vypnúť obrazovku pomocou klávesovej skratky

*

? Možnosť 5: použitie špeciálneho inžinierske siete 

Predchádzajúca verzia sa dá výrazne „vylepšiť“, ak si nainštalujete špeciálnu. pomôcka ? Hlasitosť.

Všeobecne je samozrejme navrhnutý tak, aby upravoval zvuk, ale v jeho arzenáli sú špeciality. časť s „klávesovými skratkami“ - tam môžete pridať veľa kombinácií pre rôzne akcie: pridať zvuk, jas, vypnúť obrazovku atď.

Niekoľko slov o nastavení ...

Po nainštalovaní aplikácie  Volume  sa na vašom paneli zobrazí príslušná ikona (?) - najskôr musíte otvoriť nastavenia programu.

Ikona hlasitosti

Potom prejdite do sekcie „Klávesové skratky“ , vyberte akciu a nastavte pre ňu kombináciu (napríklad pre mňa Alt + Shift + E ?). Potom uložte zmeny.

Výber klávesových skratiek - Objemová utilita

Na pomôcke Volume je dobré, že tieto horúce kombinácie fungujú kedykoľvek a kdekoľvek (bez ohľadu na to, v akej hre alebo programe sa nachádzate ...). ?

*

Možnosť 6: ak máte dva monitory

Ak máte k počítaču alebo notebooku pripojený ďalší doplnok. monitor - potom je možné jeden z nich rýchlo vypnúť pomocou karty „Projekcia“ .

Ak chcete rýchlo zavolať, môžete použiť:

  1. kombinácia 1: Win + P
  2. kombinácia 2: Fn + F4 (alebo iné funkčné tlačidlo v závislosti od modelu vášho zariadenia. Pozri snímku obrazovky nižšie).

Fn + F4 - Upravte projekciu (Notebook HP Pavilion)

V skutočnosti sa projekčný panel zobrazuje vpravo: v ňom môžete jedným kliknutím myši zvoliť, na ktorý monitor bude zariadenie dodávať obraz (a ktorý vypnúť).

Projekt

? Pomoc!

Ako pripojiť monitor k notebooku a nastaviť ho.

*

Dodatky k tejto téme sú vítané.

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 2. 3. 2020

Oprava: 07.03.2020