Ako nájsť oblečenie (šaty, tričko atď.) A topánky podľa fotografie

Dobrý deň!

Úžasný! ? Teraz už technológie dospeli do bodu, že ak si všimnete niečo zaujímavé z niekoho šatníka a chcete to isté pre seba, stačí to odfotiť ...

No, potom, pomocou špeciálneho. metódy - môžete nájsť desiatky podobných mien (ak máte šťastie, aj presné kópie). Súhlasíte, ešte pred 5 - 10 rokmi bolo ťažké si to predstaviť (som zvedavý, čo sa stane o ďalších 10 rokov? ..).

V skutočnosti v tejto malej poznámke uvediem niekoľko spôsobov, ako to možno urobiť (t. J. Napríklad vzhľad šiat, tričiek alebo topánok, nájsť ich kópiu alebo aspoň niečo podobné). Ako som už uviedol vyššie, na vyhľadávanie potrebujete buď obrázok, alebo fotografiu.

A tak ... ?

*

Vyhľadajte oblečenie / obuv podľa fotografie

? Možnosť 1: univerzálny spôsob

Povedzme, že máme obrázok alebo fotografiu trička, ktoré sa nám páči (môj príklad je uvedený nižšie), a samozrejme, chceme si kúpiť presne to isté.

Príklad trička (nie reklama)

Na vyriešenie tohto problému je potrebné použiť špeciálne. stránka vyhľadávania obrázkov google. Na tejto stránke sa nachádza ikona fotoaparátu, ktorá umožňuje vyhľadávať podľa obrázka (pozri obrazovku nižšie ?).

Musíte kliknúť na LMB na tejto ikone a označiť fotografiu trička, ktoré sa vám páči (šaty alebo akékoľvek iné oblečenie / obuv).

Hľadajte podľa obrázka

Google ďalej nájde pomerne veľa stránok, na ktorých sa nachádza rovnaký (alebo podobný) obrázok. Vyplňte Váš dopyt do vyhľadávacieho políčka: „kúpiť tričko“ (alebo čo hľadáte). Výsledkom je, že hľadanie udrží online obchody, kde si môžete pozrieť podobný produkt. Problém je vyriešený?! ?

Vyhľadávací dopyt

? Pomoc!

Vyhľadávanie podľa obrázka v službách Google a Yandex: ako nájsť podobné obrázky ->

*

? Možnosť 2: Hľadajte medzi drahými značkami

Odkaz na hľadanie: //www.clouty.ru/visual_search

Existuje taká zaujímavá služba ako Clouty. Je to vyhľadávací nástroj medzi online obchodmi s odevmi, obuvou a rôznymi doplnkami (vyhľadávanie sa vykonáva tak v rusky hovoriacich online obchodoch, ako aj v zahraničných obchodoch).

Má teda špeciál. stránka na vyhľadávanie produktov podľa ich fotografií (pozri obrazovku nižšie). Všetko, čo musíte urobiť, je presunúť obrázok do tohto mini okna.

Vyhľadajte výrobky podľa fotografií - služba Clouty

Potom služba ponúkne desiatky (ak nie stovky) rôznych topánok podobných vzhľadu a farby ako originál. Ceny niektorých modelov môžu „hrýzť“ ...

Nájdené modely topánok

Mimochodom, Clouty má špeciál. aplikácia pre Android (odkaz na Play Market). Aj keď je podľa môjho názoru stále lepšie vyhľadávať z počítača: takto je pohodlnejšie oboznámiť sa s celým zoznamom nájdených tovarov.

*

? Možnosť 3: segment so strednými cenami

Lamoda

Aplikácia Lamoda na trhu Play ->

Po nainštalovaní aplikácie od spoločnosti Lamoda (ide o veľký ruský internetový obchod s oblečením) do telefónu môžete doslova za 2-3 kliknutia nájsť desiatky podobných produktov: oblečenie, obuv, doplnky.

Ako to funguje: po spustení aplikácie musíte kliknúť na ikonu fotoaparátu v hornom menu programu a potom zvoliť buď fotografiu z pamäte telefónu, alebo vytvoriť novú.

Odfoťte (aplikácia od Lamody)

Potom si vyberte kategóriu (napríklad hľadala som napríklad čierne sandále) a woo-a-la - sú predstavené desiatky modelov podobných topánok (mimochodom, vzhľadovo sú si veľmi podobné ... ☝).

výsledky hľadania

*

Divoké bobule

Aplikácia od Wildberry na trhu Play ->

Toto je ďalší pomerne veľký online obchod fungujúci nielen v Rusku, ale aj v niektorých krajinách SNŠ. Jeho aplikácia pre telefón je veľmi podobná produktu od spoločnosti Lamoda (aj keď sortiment tovaru môže byť v niektorých oblastiach oveľa širší!).

Vyhľadávanie sa vykonáva podobným spôsobom (pozri snímku obrazovky nižšie). Poznamenal by som, že pre dobré výsledky hľadania je veľmi žiaduce mať kvalitnú fotografiu, navyše musí byť orezaná, aby na plátne nebolo nič nadbytočné ... ?

Vyhľadajte šaty na Wildberry

V mojom príklade sa mi podarilo nájsť viac ako 100 podobných šiat! Samozrejme, ak odstrihnete šaty mierne odlišných odtieňov, odstráňte nevhodné veľkosti atď. - zostane ich niekoľko desiatok. Ale to isté - hľadanie je oveľa jednoduchšie?!

Lesné plody - nájdených 187 položiek!

*

Šošovka Google ?

Odkaz na Play Market: //play.google.com/

Hľadáte červené topánky (videl som obrázok na webe!) - Google Lens

Veľmi užitočná aplikácia od spoločnosti Google. Ich „zlatý“ objektív vám umožňuje nájsť všetko, čo vám do objektívu fotoaparátu spadlo (ceny, obchody, podobné výrobky atď.), Dvoma kliknutiami na obrazovke telefónu. Pohodlne? ?

Aplikácia navyše umožňuje ľahký preklad cudzieho textu, vyhľadávanie názvov objektov, zvierat, rastlín, ktoré sú pre vás neznáme (stačí na ne namieriť aj fotoaparát!).

Odporúčam mať ho na smartfóne (pomôže ako v bežnom živote, tak aj na dlhých cestách, pri štúdiu cudzieho jazyka a pod.).

*

? Možnosť 4: Lacný čínsky tovar

Aplikácia od AliExpress na trhu Play ->

Najpopulárnejší online obchod AliExpress má podobnú aplikáciu ako vyššie. S jeho pomocou môžete z nejakej fotografie (nie nevyhnutne tej najnovšej) rýchlo nájsť desiatky (alebo dokonca stovky) lacných a veľmi podobných vecí.

Okrem toho stojí za zmienku, že cena niektorých vecí je len nepatrná. Ako máte napríklad nejaké tričká za 100 - 200 rubľov? (pozorne však sledujte recenzie, všetko sa dá chytiť).

Pokiaľ ide o vyhľadávanie: v pravom hornom rohu musíte kliknúť na ikonu fotoaparátu, potom označiť obrázok (fotografiu) maličkosti, ktorá sa vám páči, a počkať (4-5 sekúnd) ...

Vyhľadávajte v aplikácii z AliExpressu

Našlo sa neskutočné množstvo pruhovaných tričiek (ako v mojom príklade vyššie): nielen pre mužov, ale aj pre ženy. Potom ich môžete zoradiť (napríklad podľa ceny), spresniť kritériá vyhľadávania a zvoliť niečo vhodné ... ?

Našli sa podobné pruhované!

*

To je zatiaľ všetko. Doplnky sú vždy vítané!

Vidíme sa neskôr!

?

Prvé zverejnenie: 28.01.

Oprava: 8.6.2020