Herný režim Windows 10: Zlepšenie herného výkonu vášho počítača

Dobrý deň všetkým!

Vo Windows 10 sa na rozdiel od predchádzajúcich operačných systémov objavil špeciálny herný režim (je určený na zlepšenie výkonu počítača v hrách). Upozorňujeme, že tento „kúsok“ nájdete vo verzii nie nižšej ako Windows 10 Creators Update ...

Pretože Pomerne často dostávam otázky o hrách (a problémoch s nimi), myslím si, že by mi veľmi pomohla poznámka o tom, ako povoliť tento režim a ako ho používať. Navyše v niektorých prípadoch je možné pomocou herného režimu zvýšiť počet FPS o 10 - 15%! (iba pár kliknutí myšou (bez toho, aby ste robili niečo iné), súhlasíte, užitočné?!).

Okrem tohto článku vám dôrazne odporúčam oboznámiť sa s týmto: //ocomp.info/pochemu-tormozyat-igryi.html (uvádza hlavné dôvody, prečo sa hry môžu spomaliť, a to aj na nových výkonných počítačoch).

Teraz na prípade ...

*

Povolenie herného režimu [Windows 10]

Najprv teda musíte otvoriť nastavenia systému Windows (môžete použiť START, ako na obrázku nižšie, môžete použiť kombináciu tlačidiel Win + i).

Nastavenia systému Windows 10

Potom prejdite do sekcie „Hry“ (pozri obrazovku nižšie).

Hry (možnosti)

Potom prejdite na kartu „Herný režim“. Tu musíte skontrolovať, či je povolená a podporovaná (ako v príklade nižšie). Ak máte verziu Windows 1703 alebo 1709, budete mať prepínač, ktorý by mal byť zapnutý.

Potom odporúčam otvoriť odkaz „Nastavenia grafiky“ (šípka 4 na snímke obrazovky nižšie).

Je herný režim povolený

Pridajte svoju hru do zoznamu aplikácií (tlačidlo „Prechádzať“) a potom v jej nastaveniach nastavte vysoký výkon (príklad nižšie). To platí najmä vtedy, ak máte 2 grafické karty (integrované a diskrétne) - takto bude hra fungovať na diskrétnej karte.

Pridajte hru a povoľte vysoký výkon

Posledná vec, ktorú musíte skontrolovať a nakonfigurovať, je herné menu. Štandardne sú tlačidlá na vyvolanie tohto menu Win + G (môžete si však určiť vlastné). Umožňuje vám povoliť herný režim, robiť snímky obrazovky, nahrávať videá, povoliť vysielanie atď.

Klávesová skratka na otvorenie ponuky

Ako používať herný režim

Veľmi jednoduché! Spustite hru a stlačte kombináciu klávesov Win + G (alebo tie, ktoré ste zadali v predchádzajúcom kroku).

V dolnej časti obrazovky by sa mal objaviť malý panel. Na jeho pravej strane bude tlačidlo pre zapnutie herného režimu - stačí naň kliknúť (číslo 2 na snímke obrazovky nižšie).

Herný panel - zapnite herný režim

Všeobecne je všetko také jednoduché!

Osobné poznámky, hra stojí za sviečku:

  1. herný režim nie vždy zvýši počet FPS (ale vo všeobecnosti funguje pozitívne: niektoré polsekundové zamrznutia môžu napríklad zmiznúť počas dynamických epizód hry);
  2. ak máte výkonný herný počítač (laptop) a nie sú spustené žiadne programy okrem hry, potom herný režim prakticky neovplyvní výkon;
  3. ak máte rozpočtové zariadenie (napríklad iba s integrovanou grafickou kartou), potom je herný režim schopný zvýšiť počet FPS o 10 - 15%;
  4. herný režim môže hru výrazne zrýchliť, ak máte spustených veľa procesov, nejaké cudzie programy atď.
  5. pri ukončení hry - tento režim sa automaticky zastaví (nie je potrebné to stále robiť ručne)

Na čo si ešte dať pozor:

1) O funkcii Turbo Boost

Ak máte moderný notebook s procesorom Intel i3, i5, i7, potom nemusí vždy pracovať na plný výkon. Faktom je, že kvôli úspore energie batérie sa technológia Turbo Boost nie vždy používa (poznámka: automatické pretaktovanie procesora *) . Ak chcete skontrolovať, či to pre vás funguje a ako to povoliť, pozrite si tento materiál tu: //ocomp.info/increase-performance-intel-for-laptop.html

2) Informácie o FPS

Na zvýšenie počtu FPS v hre - samotný herný režim často nestačí. Napríklad okrem toho môžete upraviť ovládač grafickej karty, samotnú hru, odstrániť zbytočné odpadky zo systému (a ďalšie akcie) - a v dôsledku toho získať nárast o 30-40% (niekedy a viac!).

Všetky tieto akcie sú popísané v článku „Ako zvýšiť FPS: spôsoby od hráča“ - //ocomp.info/kak-povyisit-fps.html

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Dobrá hra!