Ako je možné zapnúť notebook bez vypínača, je to možné?

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, môžem notebook zapnúť, ak tlačidlo napájania nefunguje? Faktom je, že som to už raz zmenil, zvykol som to stlačiť 10-krát, keď som mal zapnutý notebook (obal na notebook v mieste tlačidla je poškodený, takže sa niečo vždy pod tlačidlo dostane).

Teraz je opäť všetko v druhom kole ...

Dobrý deň!

Otázka je samozrejme zaujímavá. Ak môžete notebook vypnúť rôznymi spôsobmi, a to aj bez fyzických klávesov (tlačidiel), je jeho zapnutie komplikovanejšie. Oveľa viac záleží na modeli a dizajne vášho zariadenia ...

V tomto článku uvediem niekoľko možností riešenia problému, takpovediac s minimálnymi „nákladmi“. Takže ...

*

Alternatívne možnosti, ako zapnúť prenosný počítač

Špecialista. tlačidlá pre vstup do systému BIOS / UEFI

Poriadne sa pozrite na svoj notebook. Na niektorých zariadeniach (napríklad na mnohých modeloch notebookov Lenovo) sú špeciálne tlačidlá na vstup do systému BIOS. V skutočnosti ide o ďalšie (núdzové) tlačidlo na zapnutie zariadenia a ak vám hlavné tlačidlo nefunguje, skúste ho použiť.

Pre referenciu. Toto tlačidlo („so šípkou“, viď foto nižšie) sa vo všeobecnosti používa priamo na vstup do systému BIOS (nie na zapnutie prídavnej núdzovej situácie). Stlačte ho, keď je prenosný počítač vypnutý. Po stlačení sa zariadenie zapne a na obrazovke sa zobrazí ponuka Štart s návrhom vstúpiť do systému BIOS alebo implementovať normy. načítava.

Kde ho hľadať, ako to vyzerá : najčastejšie sa nachádza buď vedľa napájacieho zdroja, alebo vedľa vypínača zariadenia. Spravidla na to kliknete, musíte použiť ceruzku (pero).

Lenovo B70 - tlačidlo vstupu do systému BIOS vedľa vstupu napájania. Najvýhodnejšie je tlačiť ceruzkou alebo perom

Lenovo G700 - tlačidlo na vstup do nastavení zariadenia (vrátane systému BIOS)

Po zapnutí notebooku pomocou tohto „núdzového“ tlačidla: stačí zvoliť možnosť „Normálne spustenie“ a pokračovať v práci obvyklým spôsobom. Alebo ak neexistuje normálna možnosť zavedenia, musíte vstúpiť do systému BIOS a ukončiť program bez uloženia - zariadenie by sa malo reštartovať.

Ponuka tlačidiel // Lenovo

Mimochodom, ak máte problémy so zapnutím zariadenia, nemôžete ho voliteľne vypnúť, ale prepnúť do režimu spánku . Notebook sa dá jednoducho prebudiť z režimu spánku pomocou ľubovoľného tlačidla na klávesnici alebo myši. Ak chcete nakonfigurovať automatický prenos notebooku do režimu spánku, prejdite na ovládací panel systému Windows v sekcii „Napájanie“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nastavenia napájania

Demontáž notebooku a zatvorenie kontaktov tlačidiel

Dôležité! Demontáž zariadenia môže byť dôvodom odmietnutia záručného servisu. Neopatrné a unáhlené kroky navyše môžu viesť zariadenie k ešte nákladnejším opravám ako jednoduchá výmena tlačidla napájania (všetko, čo robíte podľa pokynov uvedených nižšie, sa preto deje na vaše vlastné nebezpečenstvo a riziko).

Tlačidlo napájania je všeobecne určené na uzavretie kontaktov, ktoré vydávajú impulz na zapnutie počítača / notebooku. Relatívne povedané, ak samotné tlačidlo nefunguje, potom je možné tieto kontakty uzavrieť akýmkoľvek vodivým predmetom, napríklad bežným skrutkovačom .

Mimochodom, pravdepodobne si veľa ľudí pamätá, ako v populárnych akčných filmoch rozbijú zámok a naštartujú auto, namiesto kľúča použijú niekoľko drôtov a zatvoria ich dohromady. Všetko je tu rovnaké  .

To znamená, že základná doska musí mať konektory PWRSW: ak od nich odpojíte tlačidlo a zatvoríte kontakty PWR a uzemnenie na 0,5 ÷ 1 s. - zariadenie sa zapne!

Typický obvod (mat. Doska)

Môžu sa tu však vyskytnúť určité ťažkosti ... Existuje mnoho návrhov notebookov a nie je vždy také ľahké sa k vypínaču dostať. V tomto článku (samozrejme) nemôžem poskytnúť podrobné pokyny na demontáž notebooku (na to použite špecifikáciu zariadenia a kontroly demontáže na špecializovaných zdrojoch) .

V nižšie uvedenom príklade som uviedol niekoľko fotografií prenosného počítača s veľmi jednoduchou demontážou:

  • aby ste sa dostali k tlačidlu napájania, stačí vypáčiť ochranný kryt umiestnený vedľa klávesnice;
  • potom pod tlačidlom napájania je malá doska s káblom, ktorý ide k podložke. doska. Tu sú dva spôsoby: kontakty na tejto malej doske môžete uzavrieť skrutkovačom alebo odpojiť kábel od podložky. dosku a priamo na nej zatvorte kontakty.

Namiesto tlačidla zatvoríme kontakty pomocou skrutkovača

Môžete skratovať kontakty na základnej doske

Prípadne môžete namiesto tlačidla vybrať kábel z puzdra na notebook. Ak chcete zariadenie zapnúť, zatvoríte kontakty spolu. Všeobecne tu existujú možnosti ...

PS

Mimochodom, chcem poznamenať, že ak váš laptop nijako nereaguje na tlačidlo napájania, je možné, že so samotným tlačidlom je všetko v poriadku a dôvod spočíva inde:

  1. vybitá batéria;
  2. chybný napájací zdroj (vrátane poškodeného napájacieho kábla);
  3. tie. porucha mat. dosky, procesor a pod.

Odporúčam vám prečítať si jeden z mojich predchádzajúcich článkov o tom, prečo sa laptop nemusí zapnúť (uvádza hlavné dôvody a spôsoby ich riešenia).

*

Dodatky k tejto téme sú vítané ...

Veľa štastia!