Vyhľadávanie nefunguje v systéme Windows 10: ako vyriešiť situáciu ...

Otázka používateľa

Ahoj.

Stratil som hľadanie z Windows 10. Kliknem na ikonu lupy na paneli úloh, zadám údaje - hľadanie však nefunguje (nezobrazí sa vôbec nič, iba prázdne okno). 

Podobná vec sa začala diať po aktualizácii Windows (niečo tam robili ...). Povedzte mi, ako to môžete opraviť? (je bolestne vhodné otvárať programy a dokumenty, s ktorými som nedávno pracoval pri hľadaní)

Ahoj.

Áno, nie ste prví, táto chyba sa niekedy stane ... Najčastejšie je to nesprávne fungovanie prieskumníka a množstvo niektorých služieb.

V tejto poznámke sa pokúsime podobný problém vyriešiť krok za krokom.

A tak ... ?

? Pomoc!

Pokiaľ ponuka ŠTART vôbec nefunguje, odporúčam prečítať si tento návod ->

*

Čo robiť, ak nefunguje prehľadávanie na paneli úloh

KROK 1

Prvá vec, ktorú odporúčam urobiť, je otvoriť správcu úloh (kombinácia Ctrl + Alt + Del alebo Ctrl + Shift + Esc), nájsť tam „Prieskumníka“ a reštartovať ho (kliknite na ňu pravým tlačidlom myši tlačidlo ...). Príklad na snímke obrazovky nižšie ?.

Reštartovanie prehľadávača súborov (Správca úloh)

Potom, na hlavnom paneli a na ploche po dobu 1-2 sekúnd. zmiznúť a znova sa zobraziť - skúste to znova pomocou vyhľadávania ...

KROK 2

Ak sa ikona „Lupa“ (alebo vyhľadávacia lišta) na paneli úloh vôbec nezobrazuje - kliknite na ňu na prázdnom mieste z ikon pravým tlačidlom myši a v zobrazenej ponuke otvorte kartu „Hľadať“  - začiarknite políčko vedľa položky „Zobraziť ikonu vyhľadávania“ .

Zobraziť ikonu vyhľadávania - Windows 10

KROK 3

Nemôžem si nevšimnúť, že Windows 10 má zabudovaný špeciál. vyhľadávací nástroj na riešenie problémov (v mnohých prípadoch problém vyrieši automaticky bez vášho „manuálneho“ zapojenia!).

Na jeho spustenie je potrebné otvoriť nastavenia systému Windows (klávesová skratka Win + i ), prejsť na kartu „Aktualizácia a zabezpečenie / riešenie problémov“ a kliknúť na nástroj „Vyhľadávanie a indexovanie“ .

Riešenie problémov so systémom Windows 10

Ďalej začiarknite problém (napríklad „Súbory sa nezobrazia vo výsledkoch vyhľadávania“) a kliknite na tlačidlo „ďalšie“ . Sprievodca skontroluje, či vo vašom systéme nie sú problémy a chyby, a ak sa nájdu, opravte ich!

Vyhľadávanie a indexovanie - riešenie problémov

Mimochodom, po použití tohto nástroja odporúčam reštartovať počítač (laptop) a až potom skontrolovať vyhľadávanie ... ?

KROK 4

V niektorých prípadoch nemusí vyhľadávanie fungovať kvôli „starému“ indexu. Ak to chcete opraviť, stačí znova indexovať databázu ...

To sa deje celkom jednoducho: najskôr musíte otvoriť ovládací panel, prepnúť displej na „Veľké ikony“ a prejsť na kartu „Možnosti indexovania“ .

Ovládací panel - Možnosti indexovania

Potom kliknite na tlačidlo „Rozšírené“ a začnite znovu zostavovať index (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Znova vytvoriť index

Potom, mimochodom, je veľmi žiaduce reštartovať prieskumník (ako na to - pozri KROK 1 vyššie).

KROK 5

Služba Windows Search je zodpovedná za indexovanie a vyhľadávanie (a v niektorých prípadoch môže byť zakázané / nespustené. Napríklad z dôvodu antivírusu, nesprávnych aktualizácií atď.).

Ak chcete skontrolovať, ako táto služba funguje, stlačte kombináciu klávesov Win + R (otvorte okno „Spustiť“) a zadajte príkaz  services.msc . Príklad nižšie ?.

Otváracie služby - services.msc (univerzálna metóda)

V zozname služieb vyhľadajte Windows Search a otvorte ho. Na karte „Všeobecné“ by mala mať služba  typ automatického spustenia, stav by mal byť „Bežiaci“ . Ak to tak nie je, opravte nastavenia (ako to urobiť - zobrazuje sa na snímke obrazovky nižšie).

Služba Windows Search je spustená!

Po spustení služby Windows Search - reštartujte počítač ...

KROK 6

Ďalšou vecou, ​​ktorú treba skontrolovať, je integrita systémových súborov. Ak chcete vykonať túto operáciu, musíte spustiť príkazový riadok ako správca (stlačením klávesov Ctrl + Shift + Esc otvoríte správcu úloh - v ňom kliknite na „Súbor / nová úloha“ a použite príkaz CMD ).

CMD ako správca

Na príkazovom riadku zadajte  príkaz sfc / scannow a stlačte kláves Enter. Mala by sa spustiť kontrola systému. Zvyčajne všetko trvá asi 3 - 10 minút.

Kontrola integrity súboru - scannow

KROK 7

No, posledná akcia ...

Pomocou špeciálu sa môžete pokúsiť preregistrovať tlačidlo ŠTART a panel úloh (t. J. Vrátiť ich späť na pôvodné nastavenia). Príkazy v prostredí PowerShell . Musíte to spustiť ako správca: otvoríte to správcom úloh a použitím ponuky „Súbor / nová úloha“ . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Spustite PowerShell ako správca

Ďalej skopírujte a prilepte nasledujúci príkaz do prostredia PowerShell:

Get-AppXPackage - AllUsers | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode - Registrácia „$ ($ _. InstallLocation) \ AppXManifest.xml“}

Spustíte ho - stlačte kláves Enter. O pár minút bude operácia vykonaná - po reštartovaní počítača a kontrole funkčnosti vyhľadávania ...

PowerShell - obrazovka

*

Ak ste otázku vyriešili nejako inak - napíšte pár slov do komentárov. Vopred ďakujem!

Pekný deň!

?