Ako odstrániť kontextové reklamy v prehliadači (Chrome, Firefox, Yandex prehliadač atď.)

Otázka používateľa

Dobrý deň. Prosím, povedzte mi, ako môžete odstrániť reklamy vo VK a Odnoklassniki: všetky druhy vyskakovacích okien, bannerov atď.

Nikdy predtým som ich nemal, teraz mám na každej stránke iné blikajúce ponuky: kúpte si to, kúpte si to, kasíno Vulcan atď. Možno som infikoval svoj laptop nejakým vírusom? Už ma unavuje táto nepríjemná reklama ...

Ahoj!

Problém je bohužiaľ známy. S najväčšou pravdepodobnosťou ste chytili adware, ktorý bežný antivírus nevidí. Infekciu prehľadávača môžete posúdiť aj nepriamo, ak ste presmerovaní na iné adresy, nové karty a okná sa otvárajú ľubovoľne.

Čo je najhoršie, s takou agresívnou reklamou strácate čas zatváraním správ, ktoré sa objavujú donekonečna, a navyše existuje riziko „chytenia“ vážnejšieho vírusu.

Na odstránenie reklám vo všetkých prehľadávačoch (prehliadač Yandex, Chrome, Firefox, Opera atď.) - existujú špeciálne programy a rozšírenia. Mimochodom, nie vždy pomáhajú, ale v tomto článku sa pokúsim vyriešiť všetky prípady a pomôžem sa vôbec zbaviť dotieravej reklamy! ?

Takže ...

? Poznámka!

Ak chcete odstrániť reklamy aj v aplikáciách Skype, uTorent, Steam a ďalších, odporúčam prečítať si túto poznámku.

*

KROK 1: výber aplikácie / pluginu na blokovanie reklám na webových stránkach

Najskôr by som chcel urobiť hneď jednu poznámku: reklamy je možné umiestniť ako na web (a potom sa zobrazí všetkým používateľom, ktorí ho navštívia), tak aj do vášho systému (keď je do vášho prehliadača vložený vírus a pridá nejaké reklamné bloky) ).

V tejto podkapitole článku teda uvediem nástroje, ktoré vám pomôžu „odstrániť z vašich očí“ reklamu umiestnenú priamo na webe (ak vám to nepomôže - prejdite na druhú časť článku).

Možnosť 1: Adguard

Webová stránka: //adguard.com/ru/

Adguard - obrazovka okna aplikácie

Jeden z najsilnejších univerzálnych programov, ktoré pomáhajú chrániť pred reklamou na internete a škodlivými webmi šíriacimi vírusy. Môže pracovať „paralelne“ s vašim antivírusom (nie je v konflikte).

Výhody:

 • blokuje reklamy vo všetkých prehliadačoch naraz: Chrome, prehliadač Yandex, Opera, Firefox, Microsoft Edge atď .;
 • reklamy sú vystrihnuté ešte skôr, ako prehliadač stránku spracuje - takže vírusy sa nemôžu dostať ani k vášmu počítaču;
 • schopnosť filtrovať reklamy nielen v prehliadačoch, ale aj v aplikáciách Skype, uTorrent a ďalších;
 • kozmetické spracovanie stránky: po vystrihnutí reklamy je stránka často skreslená - niečo sa niekam posunie, vysunie atď. Adguard to opraví a stránka bude vyzerať celkom prezentovateľne;
 • jednoduché použitie: stačí nainštalovať program a povoliť ho (pozri stav na snímke obrazovky vyššie „Ochrana je povolená a funguje“ ).

Možnosť 2: AdBlock Plus

Webová stránka: //adblockplus.org/

Adblock Plus - odkaz na stiahnutie doplnku (obrazovka oficiálneho webu)

Úplne bezplatné rozšírenie pre najobľúbenejšie prehliadače: prehliadač Yandex, Opera, Chrome atď.

Po nainštalovaní rozšírenia sa vo vašom prehliadači zobrazí špeciálne tlačidlo (zvyčajne v hornom paneli). Kliknutím na ňu môžete jediným kliknutím odstrániť všetky vyskakovacie a dotieravé reklamy na internetovej stránke.

Ovládacie tlačidlo doplnku

Mimochodom, na bielych stránkach (podľa vášho názoru) - môžete povoliť reklamu, t.j. program má bielu listinu, na ktorú nemusíte aplikovať filtre.

Webové stránky na bielu listinu v Adblocku Plus

Z mínusov : nemôže odstrániť reklamy v iných aplikáciách ako v prehliadači. Pre každý prehľadávač musíte tiež nainštalovať vlastnú verziu rozšírenia.

3. možnosť: Ad Muncher

Webové stránky: //www.admuncher.com/

Je dobré, keď sa platené programy stanú bezplatnými - a tak to bolo aj s týmto (špeciálne vďaka vývojárovi)! Tento program je veľmi dobrý v boji proti reklame. Funguje vo všetkých prehľadávačoch a aplikáciách okrem nich.

Klady:

 • po deaktivácii reklám - prehliadač stránku otvorí rýchlejšie;
 • je možné nainštalovať program s podporou ruského jazyka;
 • monitorovanie a ochrana proti:  spyware, adware a webovým chybám ;
 • možnosť prispôsobenia vlastných filtrov!

Zápory:

 • neexistuje úplná podpora ruského jazyka (aj keď nie je ťažké ho zistiť);
 • keď vystrihne reklamu, niekedy to preženie, niektoré stránky sa môžu rozmazať ...

Možnosť 4: uBlock

Webová stránka: //www.ublock.org/

uBlock je jedným z najefektívnejších blokovačov reklám. Jeho kľúčová vlastnosť: je to minimálne množstvo spotrebovanej pamäte RAM a zdrojov procesora, ak sú k dispozícii dostatočne dobré reklamné filtre (podľa mnohých testov sú dokonca prísnejšie ako v podobných programoch).

Ukážka práce uBlock

Tento blokátor je distribuovaný ako rozšírenie pre nasledujúce prehľadávače: Chrome, Safari, Firefox.

Možnosť 5: AdFender

Webová stránka: //www.adfender.com/

Veľmi výkonný blokovač reklám (blikajúce upútavky, vyskakovacie okná, presmerovania, phishingové odkazy atď.). Program má pripravené filtre, ktoré sú navyše neustále aktualizované. Vďaka tomu sa surfovanie po internete mení na príjemnú zábavu ...

AdFender - obrazovka okna programu

Podporované prehliadače: Internet Explorer, Firefox, Google Chrome, Opera, Safari, Avant, Maxthon, Lunascape, Epic.

Doplnenie!

 1. Odstránením reklám zo stránky pomocou rozšírení a programov riskujete odstránenie niektorých prvkov samotnej stránky, čo môže spôsobiť jej nesprávne zobrazenie a niektoré funkcie nebudú k dispozícii;
 2. Systémové prostriedky sa vynakladajú na blokovanie reklám (zaťaženie procesora), a preto prehliadač zvyčajne zobrazuje webovú stránku dlhšie (načítanie stránky, jej analýza, zablokovanie nepotrebných prvkov a následné zobrazenie používateľovi trvá určitý čas).

? Pomoc!

Mimochodom, na mnohých stránkach sa teraz zobrazujú push- oznámenia (výstrahy), čo sú malé vyskakovacie okná. Môžu byť tiež zdravotne postihnuté ->

*

KROK 2: Odstráňte z počítača adware a vírusový softvér (ktorý zobrazuje iba reklamy).

Nie je neobvyklé, že po nainštalovaní jedného z blokátorov (čo som odporúčal vyššie) sa nedeje absolútne nič. Zdá sa, že je menej reklamy, ale stále je tu, navyše sa prehliadač chová nestabilne, neustále mrzne, otvárajú sa ďalšie karty, vyskakovacie reklamné jednotky sa zobrazujú aj na tých stránkach, kde nikdy predtým neboli.

Ak niečo také máte, s najväčšou pravdepodobnosťou ste si vybrali nejaký druh adware (podobný vírusu). A tu pravdepodobne bežný antivírus nepomôže, pretože väčšina z nich takýto softvér nepovažuje za vírusy. Existuje však východisko, pokúsim sa teraz vykonať všetky kroky, aby bolo potrebné podniknúť kroky.

Takže ...

1) Odstránenie „podozrivých“ programov

Prvá vec, ktorú odporúčam v tomto prípade urobiť, je otvoriť ?  Ovládací panel systému Windows a prejsť do sekcie odinštalovania .

Ďalej v zozname programov venujte pozornosť všetkým aplikáciám, ktoré nepoznáte ! Osobitná pozornosť by sa mala venovať odstráneniu nedávno nainštalovaných aplikácií, a to k dátumu, ktorý sa približne zhoduje s okamihom, keď sa objavila reklama.

Zoznam nainštalovaných programov / Ovládací panel systému Windows

Čokoľvek, čo vzbudzuje podozrenie - pokojne odstráňte! ? Odstránenie programov v tomto zozname nespôsobí problémy s počítačom, takže sa nemusíte báť.

Nasledujúce názvy programov opakovane spôsobili výskyt reklamy: OffersWizard, ShopperPro, Download Vkontakte, Sense (AdsBySenses), Mobogenie, YouTube Accelerator atď.

2) Odstránenie neznámych rozšírení prehľadávača

Okrem nainštalovaných programov by ste mali skontrolovať aj rozšírenia v prehľadávači. Nie je neobvyklé, že sa adware spúšťa v prehliadači pomocou rozšírenia.

Ako skontrolovať nainštalované rozšírenia (napríklad Chrome)

V pravom hornom rohu kliknite na ikonu s tromi bodkami a v rozbaľovacej ponuke otvorte nastavenia (pozri snímku obrazovky nižšie).

Chrome - nastavenia

Ďalej v ľavom stĺpci otvorte sekciu Rozšírenia (šípka 2 na snímke obrazovky nižšie). Mimochodom, túto kartu môžete otvoriť aj v prehliadači zadaním nasledujúcej adresy URL do panela s adresou:  chrome: // extensions /

Chrome - rozšírenia / klikateľné

Potom uvidíte zoznam všetkých nainštalovaných rozšírení: odstráňte všetky, ktoré vám nie sú známe (alebo neviete, čo robia). Môžete dokonca úplne odstrániť všetky rozšírenia a potom po dezinfekcii počítača stačí nainštalovať znova.

Odstraňujú sa rozšírenia v Chrome

Odstránenie rozšírenia: kliknite na ikonu koša oproti nej (pozri šípku na snímke obrazovky).

3) Kontrola systému pomocou nástroja AdwCleaner

Po odstránení všetkých podozrivých rozšírení a programov musíte skontrolovať počítač pomocou špeciálneho nástroja -  AdwCleaner ( ten sa špecializuje iba na vyhľadávanie a odstránenie adware).

Kde stiahnuť AdwCleaner - //ocomp.info/besplatnyiy-antivirusnyiy.html#AdwCleaner

Ak chcete začať kontrolovať program AdwCleaner, stačí si ho stiahnuť a spustiť (odkaz je uvedený vyššie. Mimochodom, pred kontrolou uložte všetky údaje a ukončite ďalšie aplikácie. Faktom je, že po vyčistení počítača sa automaticky reštartuje režim).

AdwCleaner - hlavné okno

Nie je toľko tlačidiel a myslím si, že to ľahko zistíte: kontrolu spustíte kliknutím na tlačidlo „Skenovať teraz“ (skenovať teraz, ak je preložené doslovne).

? Dodatok!

Pre väčšiu istotu môžete svoj počítač prehľadať pomocou obslužných programov Hitman Pro a Malwarebytes Anti-Malware. Podľa mojich skúseností však vo väčšine prípadov na vyriešenie problému stačí kontrola pomocou utility AdwCleaner (a AVZ, ktorú ďalej odporučím).

4) Kontrola počítača pomocou antivírusového programu AVZ

AVZ

Podrobný popis: //ocomp.info/luchshie-antivirusyi-17.html#AVZ

Vynikajúci nástroj, ktorý poskytuje ochranu a obnovu systému pred veľkým počtom hrozieb (vrátane útokov adware zabudovaných v prehliadačoch)!

Ak chcete skontrolovať, či váš počítač neobsahuje vírusy, potrebujete:

 1. stiahnite a spustite program, potom vyberte systémový disk (je označený príslušnou ikonou - );
 2. začiarknite políčko „ Vykonať dezinfekciu “, odstráňte vírusy, trójske kone, Spy, AdWare atď .;
 3. stlačte tlačidlo ŠTART (pozri snímku obrazovky nižšie).

Začnite kontrolovať na AVZ

5) Obnova súboru HOSTS

Pomocou systémového súboru HOSTS mnoho vírusov blokuje prístup k obľúbeným stránkam, presmeruje ich z jednej stránky na druhú atď. Spravidla by bolo dobré obnoviť ich pôvodnú podobu, ako to bolo po inštalácii systému Windows (najmä keď prehliadač zobrazuje rôzne reklamy).

Utilitu AVZ som neodporúčal náhodou! Faktom je, že má špeciálny modul na obnovenie mnohých systémových nastavení a súborov.

Toto je miesto, kde odporúčam obnoviť súbor HOSTS (môžete to urobiť ručne, ale veľa vírusov blokuje prístup k tomuto súboru, urobte si z neho kópie, aby ste používateľa zmätili):

 1. najskôr otvorte ponuku „ Obnovenie súborov / systému “;
 2. potom v zozname vyberte možnosť „ Vyčistiť súbor Hosts “ (mimochodom, v zozname môžete vybrať a obnoviť ďalšie nastavenia, nijako sa to nezhorší);
 3. potom kliknite na tlačidlo „ Vykonať označené operácie “;
 4. súhlasíte s vykonaním operácií - tlačidlo „ Áno “ (obrazovka nižšie).

Obnova súboru hostiteľov v AVZ

? Poznámka!

Môžete tiež použiť obnovenie systému Windows (samozrejme, ak máte kontrolné body).

6) Kontrola odkazov prehliadača na pracovnej ploche

Ak ste pri spustení prehliadača presmerovaní na neznáme stránky a všetky predchádzajúce kroky vám nepomohli, s najväčšou pravdepodobnosťou sa v skratke prehliadača nachádza „vírusový“ riadok.

Ak chcete skontrolovať a opraviť tento okamih: otvorte vlastnosti skratky, pomocou ktorej ju spustíte (urobíte to tak, že na ňu kliknete pravým tlačidlom myši a prejdete na tieto vlastnosti, pozrite si obrazovku nižšie) .

Vlastnosti zástupcu na ploche

Ďalej otvorte sekciu „ Štítok “ a všimnite si riadok „ Objekt “. Práve v ňom sa na konci cesty k programovému súboru často píše vírusový kód (a niekedy iba adresa URL, ktorú nepotrebujete). Nižšie uvedený príklad je podľa mňa orientačný.

Bezpečné: C: \ Users \ Alex \ AppData \ Local \ Yandex \ YandexBrowser \ Application \ browser.exe

Nebezpečný: C: \ Users \ Alex \ AppData \ Local \ Yandex \ YandexBrowser \ Application \ browser.exe http: \\ tu.ru 

Vlastnosti skratky: tu niečo nie je v poriadku ...

Ak chcete tento okamih napraviť, môžete:

 1. odstráňte odkaz z pracovnej plochy a potom ho znova vytvorte tak, že prejdete do priečinka s nainštalovaným programom;
 2. odstráňte všetky nepotrebné z riadku „ Objekt “, ktoré nepatria k programovej ceste, t.j. za slovom „.exe ...“  - všetko ostatné je zbytočné;
 3. preinštalujte prehliadač.

*

To je zatiaľ všetko. Boli by užitočné doplnky k tejto téme ...

Šťastné uzdravenie!

?

Prvé uverejnenie článku: 03.12.2016

Článok je revidovaný: 30.01.2020