Ako zistiť veľkosť pamäte grafickej karty, jej typ a ďalšie charakteristiky

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako zistiť veľkosť pamäte grafickej karty? Faktom je, že jedna hra u mňa spomalí a začal som ju porovnávať s tými. vlastnosti vášho počítača - zdá sa, že všetko zapadá, ale nerozhodol som o hlasitosti ...

Ahoj!

Pred zvážením tohto problému by som vás rád upozornil na skutočnosť, že výkon grafickej karty nezávisí priamo od veľkosti jej grafickej pamäte (môžete si to overiť sami pomocou výsledkov testu).

Počítačové hry navyše závisia nielen od fungovania grafickej karty: nie je nezvyčajné, keď sa spomalia z dôvodu „abnormálnej“ činnosti pevného disku. Všeobecne mám na blogu samostatný článok o brzdách a zaostávaní v hrách. Odporučiť!

Dobre text, teraz konkrétne k téme otázky ...

*

Zistite vlastnosti grafickej karty

Používanie DxDiag (diagnostický nástroj DirectX)

Výhody metódy: nemusíte do systému nič sťahovať a inštalovať; funguje vo všetkých verziách Windows; zobrazenie vlastností trvá len 10 sekúnd. čas!

Nevýhody: ak systém „nie je v poriadku“ (napríklad neexistujú žiadne ovládače) - nebudete vedieť informácie.

Najskôr musíte stlačiť kombináciu tlačidiel Win + R (otvorí sa okno „Spustiť“), potom zadajte príkaz dxdiag a kliknite na tlačidlo OK - viď príklad nižšie.

Spustite diagnostický nástroj DirectX (DxDiag)

Ďalej by sa mal spustiť diagnostický nástroj: potrebujeme kartu "Zobraziť". Po otvorení sa zobrazia vlastnosti grafickej karty (pozri číslo 2 na snímke obrazovky nižšie). V skutočnosti boli prijaté požadované informácie (pozri stĺpec „Celková pamäť“) .

Obrazovka - zariadenie, pozrite sa na vlastnosti grafickej karty (klikateľné)

Vyššie uvedený príklad stojí za zmienku zvlášť: Faktom je, že som špecialista. ukázal integrovanú grafickú kartu IntelHD - a tieto karty používajú RAM (vzniká „zmätok“). Ak máte podobnú grafickú kartu, odporúčam vám, aby ste sa s ňou oboznámili: //ocomp.info/intelhd-videokarta-potyanet-li.html).

Prostredníctvom parametrov a vlastností obrazovky

Výhody metódy: nie je potrebné nič inštalovať; rýchlo; minimálne „kopanie“ v hardvéri a softvéri.

Nevýhody: možno nemáte nič známe, ak vo svojom systéme nemáte nainštalované ovládače videa. 

Niektoré ponuky sa môžu mierne líšiť v závislosti od verzie systému Windows (ukážem vám ako príklad najnovšiu verziu Windows 10).

Kliknite teda kdekoľvek na pracovnú plochu pravým tlačidlom myši - v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Nastavenia displeja“. Pozri príklad nižšie.

Možnosti obrazovky

Ďalej musíte otvoriť odkaz „Vlastnosti grafického adaptéra“ (pozri snímku obrazovky nižšie). Niektoré verzie systému Windows môžu mať iba odkaz Vlastnosti.

Vlastnosti grafu. adaptér

Po otvorení vlastností v skutočnosti zostáva iba zistiť, koľko pamäte je k dispozícii, koľko sa používa atď.

Adaptér - pozrite sa na vlastnosti grafickej karty

S pomocou špeciálov. nástroje (rozšírené informácie)

Výhody metódy: zobrazte informácie, aj keď nemáte ovládače alebo máte chyby v systéme Windows; môžete zistiť oveľa viac informácií: typ pamäte, presný model grafickej karty, frekvencie atď.

Nevýhody: musíte si stiahnuť a nainštalovať obslužný program (aj keď ich veľkosť je dosť malá, iba pár MB).

CPU-Z

Stránka pre vývojárov: //www.cpuid.com/softwares/cpu-z.html

Veľmi malý nástroj, ale mimoriadne užitočný. Umožňuje zistiť takmer všetky z nich. charakteristiky procesora, pamäte RAM a grafickej karty. Podľa môjho názoru je to veľmi poučné a navyše to funguje aj v prípadoch, keď iné programy odmietajú alebo uvádzajú chyby.

Po stiahnutí a spustení musíte:

  1. otvorte kartu "Grafika";
  2. vyberte grafickú kartu (ak ju máte, bude vybratá automaticky);
  3. potom uvidíte množstvo pamäte (Veľkosť, na obrazovke nižšie ako 2048 MB) a jej typ (Typ, na obrazovke nižšie - DDR3).

CPU-Z - pozrite sa na typ a množstvo videopamäte

Speccy

Stránka pre vývojárov: //www.ccleaner.com/speccy

Bezplatná a veľmi praktická pomôcka (mimochodom, od vývojára rovnako známeho čistiaceho programu CCleaner) . Získajte všetko, čo potrebujete, za pár minút: CPU, OS, RAM, základná doska, grafika, zvuk, optika, sieť a ďalšie. Na stránkach webu som to odporúčal viackrát.

Po spustení nástroja, dokonca aj v hlavnom okne, bez toho, aby ste niekam kráčali, oproti grafickej karte - uvidíte jeho veľkosť pamäte (pozri príklad nižšie).

Špecifikácia - všeobecné informácie

Ak tieto informácie nie sú dostatočné alebo nemáte nič zobrazené, otvorte kartu „Grafické zariadenia“. Ďalej uvidíte podrobné vlastnosti grafickej karty:

  • spoločnosť a výrobca;
  • kód zariadenia, revízia;
  • frekvencia;
  • zbernicové rozhranie;
  • aktuálna teplota;
  • verzia ovládača a systému BIOS;
  • množstvo pamäte (virtuálnej a fyzickej).

Grafické zariadenia - zobrazené dve grafické karty

AIDA-64

Oficiálna webová stránka: //www.aida64russia.com/

Jeden z najslávnejších nástrojov na sledovanie výkonu počítača (mimochodom, nahradil kedysi populárny Everest).

Plusy: veľmi informatívne (môžete sa dozvedieť všetky informácie o počítači). Funguje, aj keď nie sú nainštalované žiadne ovládače.

Mínusy: platené.

Po spustení AIDA-64 otvorte sekciu „Zobrazenie“, potom karty „Windows Video“ a „GPU“. Obsahujú komplexné informácie o všetkých grafických kartách nainštalovaných vo vašom počítači (notebooku).

Pokiaľ ide o veľkosť videopamäte, zobrazuje sa na karte „Windows Video“, príklad je uvedený nižšie.

AIDA 64 - prezeranie vlastností grafickej karty

To je v skutočnosti všetko. Spravidla nevznikajú žiadne ťažkosti: ak to nefunguje jedným spôsobom, vyskúšajte iné (myslím si, že v tomto ohľade sú najspoľahlivejšou voľbou nástroje CPU-Z, AIDA a Speccy).

*

Všetko najlepšie!