Po preinštalovaní systému Windows nefunguje internet [Riešenie problému]

Otázka používateľa

Ahoj. 

Po preinštalovaní systému Windows prestali fungovať hry a internet nefungoval. Nainštaloval som si všetko na disk, ktorý bol dodaný s počítačom, a zdá sa, že hry fungovali. A internet stále nie je! 

Ako zistiť, aký je dôvod, kde začať s obnovou?

Dobrý čas!

Dodám, že okrem toho, čo ste povedali, po preinštalovaní systému Windows často nefunguje ani zvuk. S vydaním nového Windows 10 sa samozrejme také okamihy stávajú čoraz menej obvyklými, a napriek tomu ...

V tomto článku uvediem najbežnejšie dôvody, z ktorých eliminujem možnosť obnovenia Internetu. Myslím si, že materiál bude užitočný pre všetkých začínajúcich používateľov.

Takže ...

*

Dôvody, pre ktoré nemáte internet po preinštalovaní systému Windows

Žiadny ovládač pre sieťovú kartu

Jedným z najbežnejších dôvodov zlyhania siete po inštalácii nového operačného systému je nedostatok ovládačov pre sieťovú kartu. Vo Windows 10 sa to samozrejme stáva menej často (počas inštalácie automaticky vyberá ovládače pre väčšinu zariadení), ale stále ...

Mimochodom, v tomto prípade môže „dopadnúť“ začarovaný kruh: neexistuje internet. potrebujú vodičov; na stiahnutie ovládačov - potrebujete internet ...

Ak máte podobnú situáciu, odporúčam túto poznámku: //ocomp.info/obnovit-drayvera-esli-net-internet.html

Ak chcete zistiť, či máte ovládač pre sieťovú kartu:

 1. musíte otvoriť správcu zariadení (stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz devmgmt.msc );

  Spustite Správcu zariadení - devmgmt.msc

 2. potom otvorte kartu „Sieťové adaptéry“ a skontrolujte, či sa vaša sieťová karta nachádza v tomto zozname (poznámka: pre adaptér Wi-Fi - v názve nájdete slovo „Bezdrôtové pripojenie“) .

  Ovládač sieťového adaptéra je nainštalovaný

 3. Poznámka! Ak vaša sieťová karta nie je na karte „Sieťové adaptéry“ , otvorte kartu „Ďalšie zariadenia“ a skontrolujte, či sa tam nenachádzajú nejaké neznáme radiče Ethernet, multimediálne radiče atď. (Príklad nižšie). Ak sa na tejto karte nachádzajú podobné zariadenia (ako na snímke obrazovky nižšie), nemáte v systéme ovládač ...

  Pre sieťovú kartu neexistuje žiadny ovládač

Ak chcete aktualizovať ovládač pre sieťovú kartu, môžete použiť niekoľko spôsobov:

 1. najlepšou možnosťou je nainštalovať natívny ovládač dodaný s kartou (napríklad z disku CD, ak je k dispozícii);
 2. automatická možnosť: stiahnuť a nainštalovať špeciály. nástroj na automatické vyhľadanie ovládačov pre váš hardvér. Fungujú dostatočne rýchlo a spoľahlivo. Najlepšie, ktoré som recenzoval v tomto príspevku: //ocomp.info/obnovlenie-drayverov-v-windows-10-obzor-5-luchshih-programm-na-russkom.html
 3. možnosť manuálne: vyhľadajte model sieťovej karty a potom pre ňu stiahnite ovládač z oficiálnych webových stránok výrobcu. Niekedy to nie je také ľahké urobiť, takže sa musíte uchýliť k jedinečným VID, PID (každá sieťová karta má svoje vlastné). Ďalšie informácie o tom, ako vyhľadať ovládač, nájdete tu: //ocomp.info/kak-ustanovit-drayver-na-adapter-wi-fi.html

Sieťový adaptér môže byť vypnutý

Stáva sa, že sieťový adaptér je možné jednoducho vypnúť. Napríklad veľa notebookov má špeciály. gombíky na tele alebo špeciálne. pomocou klávesov na klávesnici vypnete adaptér Wi-Fi.

Tlačidlo napájania Wi-Fi na bočnej strane zariadenia // Vybavené Lenovo, Acer atď.

Ak máte na zariadení LED diódy, ktoré indikujú činnosť sieťových adaptérov, venujte im pozornosť. Pozri príklad nižšie na fotografii.

LED na puzdre // Wi-Fi adaptér funguje (už nie zlé :)

Okrem toho môžete skontrolovať, či je adaptér povolený na ovládacom paneli systému Windows (v časti sieťové pripojenia ). Ak chcete otvoriť túto kartu, potrebujete:

 1. stlačte kombináciu Win + R ;
 2. zadajte príkaz  ncpa.cpl , stlačte kláves Enter.

Ako otvoriť sieťové pripojenia ncpa.cpl

Ďalej venujte pozornosť adaptéru: má stav „Zakázané“ (ako v príklade nižšie). Ikona by tiež nemala byť bezfarebná.

Ak je váš adaptér deaktivovaný, kliknite naň pravým tlačidlom myši a v kontextovej ponuke zvoľte možnosť „Povoliť“.

Bezdrôtové pripojenie - zakázané (bezfarebná ikona)

Ak je adaptér zapnutý a funguje, uvidíte, že jeho ikona bude farebná a stav sa zmení na  „žiadne pripojenie“ (možno sa vám okamžite zobrazí „Pripojené“ - to je ešte lepšie, možno sa už objaví internet). ) . Tento stav znamená minimálne to, že sú nainštalované ovládače pre váš adaptér a že funguje.

Vrátane adaptéra (všimnite si farebnú ikonu)

Kontrola činnosti smerovača / diagnostika

Väčšina poskytovateľov internetu sa dnes nepripojí k internetu priamo položením sieťového kábla k počítaču, ale pomocou smerovača / smerovača (toto zariadenie umožňuje pripojenie viacerých zariadení k sieti naraz: telefón, počítač, notebook, televízor atď. .) .

Ak nemáte smerovač, prejdite na ďalší odsek článku.

V prípade problémov s internetom teda v prvom rade odporúčam pozrieť si stavovú LED na skrinke routera. Ak zariadenie funguje - mali by aspoň „horieť / blikať“ (pozri fotografiu nižšie).

LED diódy na kryte smerovača

Dávajte pozor aj na to, či sa dióda LED na sieťovej karte rozsvieti, keď je k nej pripojený kábel zo smerovača (poznámka: táto dióda je na väčšine sieťových kariet) .

LED dióda prevádzky sieťovej karty (PC)

Mimochodom, často, keď sa káble a vodiče ohnú, zlomia, stanú sa nepoužiteľnými (niekedy sa to stane s pomocou domácich miláčikov alebo pri zmene usporiadania nábytku, ktorý si na kábel radi kladú ...) . Preto ak sa LED diódy na puzdre sieťovej karty / smerovača nerozsvietia, vyhľadajte predovšetkým hardvérový problém: zlomený kábel, nedostatok energie, tech. porucha.

Prerušený kábel

Informácie o nastaveniach smerovača

Spravidla sa pri preinštalovaní systému Windows nastavenia routera neobnovia. Najbežnejším problémom býva, že v sieťovom pripojení v systéme Windows sú špecifikované nesprávna adresa IP a brána (o tom viac v článku ďalej).

Tu však odporúčam prejsť na webové rozhranie smerovača a skontrolovať, či je všetko v poriadku. Tento článok vám povie, ako na to: //ocomp.info/kak-podklyuchit-i-nastroit-wi-fi-router.html

Žiadne pripojenie PPPOE (ak je pripojené priamo, bez smerovača)

Ak nemáte nainštalovaný smerovač a sieťový kábel od poskytovateľa smeruje priamo do počítača (zvyčajne bol k sieti pripojený pred nejakým časom) , potom s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte internetové pripojenie, pretože nevytvoril spojenie s ním (celkovo častejšie, poskytovatelia využívajú možnosť PPPOE, v skutočnosti to zvážim nižšie) .

Ak chcete vytvoriť pripojenie PPPOE, prihláste sa do Windows Network Center. Ak to chcete urobiť, otvorte ovládací panel na nasledujúcej adrese: Ovládací panel \ Sieť a internet \ Centrum sietí a zdieľania

Potom kliknite na odkaz „Vytvoriť a nakonfigurovať nové pripojenie alebo sieť“. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Vytvára sa nové pripojenie

Potom vyberte možnosť „Pripojenie k internetu“.

pripojenie k internetu

V zozname vyberte možnosť „Vysokorýchlostné (s PPPOE)“ a zadajte nastavenia: heslo, prihlásenie a názov pripojenia. Nižšie je uvedený príklad.

Vysokorýchlostný PPPOE

V skutočnosti sa po vytvorení pripojenia zobrazí v zozname sieťových pripojení   ( zoznam sieťových pripojení otvoríte stlačením kombinácie klávesov Win + R a zadaním príkazu ncpa.cpl) . Ak chcete pripojenie „aktivovať“: stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a zvoliť možnosť „Pripojiť“ (pozri príklad nižšie).

Pripája sa ...

Nie sú zadané nastavenia IP, brány, DNS (alebo naopak sú zadané nesprávne)

U niektorých poskytovateľov musíte pre prístup na internet ručne zadať konkrétnu IP adresu, bránu, DNS (inak nebude sieť fungovať). Pri opätovnej inštalácii systému Windows sa tieto údaje prirodzene „resetujú“ a budú sa musieť znova nastaviť. Aké údaje zadať - by malo byť uvedené vo vašej dohode s poskytovateľom internetu.

Ako určiť IP, bránu a DNS:

 1. stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz ncpa.cpl (tým sa otvoria všetky sieťové pripojenia dostupné v počítači) ;
 2. potom otvorte "vlastnosti" aktívneho sieťového adaptéra (pre Wi-Fi - bude tu "Bezdrôtová sieť" alebo "Ethernet" - pre káblové pripojenie).

  Vlastnosti siete

 3. potom otvorte vlastnosti „IP verzia 4“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

  Vlastnosti IP v4

 4. potom môžete určiť potrebné údaje: IP, DNS atď.

  Zadajte IP, DNS

 5. Ako doplnok. Upozorňujeme, že ak používate smerovač / smerovač Wi-Fi, vo väčšine prípadov je potrebné namiesto „manuálneho“ zadania adresy IP nastaviť možnosť „Získať adresu IP automaticky“ (ako na snímke obrazovky vyššie v mojom príklade).

*

Vopred ďakujem za dodatky k tejto téme.

Veľa štastia!