Ako distribuovať internet do počítača alebo notebooku zo systému Android (cez USB, Wi-Fi alebo Bluetooth)

Dobrý deň!

Čo si myslíte a čo je rozšírenejšie a prístupnejšie: siete 3G / 4G alebo káblový internet? ..  (typy sieťového pripojenia)

Odpoveď: Ak je káblový internet k dispozícii iba vo veľkých mestách (a nie vo všetkých regiónoch), siete 3G / 4G nezapletú iba mestá, ale dokonca aj regionálne centrá a dediny.

Druhý deň som sa špeciálne pozrel na mapu pokrytia 3G v rôznych regiónoch - ukázalo sa, že teraz môžete ísť online pomocou svojho smartphonu aj v dedinách, ktoré sú stovky kilometrov od veľkých miest! Skvelé! Pred 10 rokmi si to bolo ťažké predstaviť ...

Ak je internet v skutočnosti v smartfóne, v skutočnosti môže fungovať v počítači. Ako to zdieľať (t.j. zdieľať) - tento článok bude ...

? Myslím si , že materiál na článok môže byť užitočný v mnohých prípadoch:

  • keď idete z mesta na daču (alebo budete na dovolenke);
  • v práci, ak je váš hlavný internetový kanál obmedzený (a neexistuje prístup k zábavným stránkam);
  • a rovnako ako záložný komunikačný kanál (najmä ak vám hlavný poskytovateľ internetu často zlyhá).

*

3 možnosti, ako môžete distribuovať internet zo smartphonu (režim modemu)

Prostredníctvom USB (relevantné pre PC a notebooky)

Najjednoduchším spôsobom je pripojiť telefón pomocou kábla (dodáva sa s každým zariadením) k portu USB počítača a zdieľať (distribuovať) internet.

Výhoda metódy: jednoduchý a rýchly, okrem zdieľania siete je telefón aj nabitý (čo znamená, že sa batéria nebude tak rýchlo vybíjať).

Nevýhody: môžete sa pripojiť iba k jednému zariadeniu (čo ak potrebujete zdieľať internet na 2 - 3 počítačoch?). Navyše sa ďalšie drôty zamotajú pod rukami a nohami (21. storočie a stále ... bez nich kdekoľvek).

Telefón pripojíme k počítaču pomocou kábla USB

Samotné pripojenie k USB, myslím, nemá zmysel (? ), Ale potom:

  • skontrolujte, či máte v telefóne sieť 3G / 4G (zvyčajne sa zobrazuje v hornom menu);
  • potom otvorte nastavenia v telefóne: v sekcii nastavenia siete vyberte možnosť „Viac“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Nastavenia smartfónu

Ďalej otvorte kartu „Modem Mode“ a zapnite režim  „USB-modem“  - hneď ako sa zapne zelený „prepínač“ a v hornom menu sa objaví ikona USB ( ), znamená to, že sa začal distribuovať internet ...

USB modem pripojený

Upozorňujeme, že v 99,9% prípadov sa systém Windows automaticky pripája k tejto sieti a máte prístup na internet (pozri príklad nižšie).

Pripojené k sieti

Ak je ikona siete v zásobníku zrazu krížikom (bez prístupu na internet) Internet, skúste:

  1. stlačte Win + R a zadajte príkaz ncpa.cpl, stlačte kláves Enter. Mali by sa otvoriť všetky sieťové pripojenia v počítači;
  2. potom musíte povoliť všetky siete s názvom „Ethernet“ (sieť pre Android bude spravidla „Ethernet 3“ ). Pozrite si príklad uvedený nižšie (zapnutie siete: stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoliť požadovanú).

Zobrazí sa nová sieť ...

? Pomoc!

Telefón s Androidom ako modem pre počítač (cez USB). A čo robiť, ak pri distribúcii z telefónu nefunguje internet

*

Prostredníctvom Wi-Fi (relevantné pre notebooky a ďalšie smartphony)

Pripojenie cez USB je samozrejme pohodlné, ale predstavte si, ak nemáte PC, ale notebook a všetky porty sú už obsadené? Navyše, ak ste na ceste (povedzme), potom môže byť každý drôt navyše obrovskou nepríjemnosťou ...

A vytvorená sieť Wi-Fi vám umožňuje zdieľať sieť s niekoľkými zariadeniami naraz: napríklad s notebookom a iným smartfónom.

Ako na to : prvé kroky sú rovnaké - skontrolujte, či má váš telefón sieť 3G / 4G, a otvorte nastavenia siete v systéme Android, na karte „VIAC“ (pozri obrazovku nižšie).

Nastavenia smartfónu

Ďalej na karte „Režim modemu“ povoľte možnosť „Wi-Fi hotspot“ . Potom nakonfigurujte nastavenia prístupového bodu: názov siete a heslo pre prístup.

Bol vytvorený hotspot Wi-Fi

Potom sa môžete pripojiť k tejto sieti Wi-Fi ako každý iný. Ak si vezmete prenosný počítač, stačí kliknúť na ikonu siete v zásobníku a zo zoznamu dostupných sietí vybrať tú, ktorú sme vytvorili: pre prístup k nej musíte zadať heslo.

Pripojíme sa k vytvorenej sieti Wi-Fi

Všeobecne platí, že ak je všetko v poriadku, ikona siete bude aktívna, môžete použiť internet ...

Sieť funguje ...

? Pre každý prípad!

Ak zrazu máte sieť Wi-Fi bez prístupu na internet - t.j. začal na ňom horieť žltý výkričník, potom si pozrite materiály tohto článku

*

Prostredníctvom Bluetooth (relevantné pre notebooky a ďalšie smartphony)

Ak máte problémy s pripojením USB alebo so sieťou Wi-Fi (napríklad niektoré zariadenia nepodporujú sieť Wi-Fi, môžu sa vyskytnúť systémové chyby atď.), Môžete skúsiť zdieľať sieť cez Bluetooth .

Nemá žiadne zvláštne výhody oproti Wi-Fi (okrem vplyvu na zdravie), ale je tu mínus, čas na nastavenie - budete musieť stráviť trochu viac ...

*

Prvý krok : musíte spárovať zariadenia (t. J. Pripojiť ich).

Ak to chcete urobiť, otvorte vo svojom notebooku nastavenia Bluetooth (najjednoduchší spôsob je použiť zásobník: mala by tam byť ikona).

? Pomoc!

Ikona Bluetooth je preč: ako ju pridať do zásobníka vedľa hodín [pokyny]

Otvorenie nastavení Bluetooth

Môžete tiež otvoriť ponuku: ŠTART / Nastavenia / Zariadenia (Bluetooth atď.) (Toto je pre používateľov systému Windows 10).

Ďalej kliknite na tlačidlo „Pridať zariadenie Bluetooth“ .

Skontrolujte, či je zapnuté Bluetooth, a začnite hľadať zariadenie

Zapnite Bluetooth na svojom smartfóne - potom by ste mali medzi dostupnými zariadeniami vidieť svoj notebook.

Kliknutím na ňu sa zobrazí žiadosť o potvrdenie. Musíte súhlasiť s párovaním (v niektorých prípadoch budete musieť na pripojenie zadať kód, ktorý sa zobrazí na obrazovke telefónu).

Dostupné zariadenia - Connect / Android

Vo vašich zariadeniach Bluetooth by preto mal byť váš telefón pripojený (dávajte pozor na stav „pripojené“).

Zariadenie musí byť zapnuté a pripojené

? DODATOČNÉ!

Aby som vám tu pomohol, odporučím vám ešte niekoľko článkov na túto tému:

  1. Ako zapnúť Bluetooth na notebooku
  2. Ako prenášať súbory cez Bluetooth medzi telefónom a notebookom (počítačom)

*

Druhý krok: zdieľanie internetu s Androidom.

Skontrolujeme prítomnosť siete 3G / 4G, potom otvoríme nastavenia siete, kartu „Viac“ (príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie). ?

Nastavenia smartfónu

Potom otvorte kartu „Režim modemu“ a zapnite telefón do režimu „Bluetooth modem“ (mal by sa rozsvietiť zelený „vypínač“ - to znamená, že telefón prešiel do požadovaného režimu).

Modem Bluetooth je povolený

Potom otvorte ? ovládací panel systému Windows na adrese (ovládací panel otvoríte stlačením kombinácie klávesov Win + R a zadaním ovládacieho príkazu):

Ovládací panel \ Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne

Na tejto karte vyberte svoj telefón a kliknite naň pravým tlačidlom myši - v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Pripojiť cez> prístupový bod“ (pozri príklad nižšie).

Prístupový bod - pripojte sa prostredníctvom tohto zariadenia

Vlastne by ste mali mať automaticky novú sieť, s ktorou sa systém Windows tiež automaticky pripojí a bude mať prístup na internet (na čo vás upozorní ikona na paneli - príklad uvedený nižšie).

Objavil sa prístup na internet

Ak sa sieť náhle nezobrazí: prejdite na sieťové pripojenia systému Windows (otvorte ich: stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz ncpa.cpl) a aktivujte novú sieť manuálne!

*

PS

Mimochodom, nemusíte prístroje párovať vždy - stačí to urobiť iba raz. Preto, ak vezmeme do úvahy spôsob pripojenia. cez Bluetooth - potom to nie je také dlhé (minimálne pri opakovanom pripojení ...).

*

To je zatiaľ všetko ...

Dodatky a komentáre sú vítané ...

Veľa štastia!

?

Prvýkrát zverejnené: 10. 5. 2018

Oprava: 10.04.2020