Ako zablokovať programu prístup k internetu (blokovanie prichádzajúcej / odchádzajúcej prevádzky)

Otázka od jedného z používateľov ...

Ahoj.

Povedz mi prosím. Nainštaloval som si jednu hru a neustále ju treba aktualizovať. Je možné jej odoprieť prístup na internet, aby nemala „svojvôľu“? Môj OS je Windows 10, internet je pripojený cez Wi-Fi router.

Pokúsil som sa nainštalovať NOD antivírus, aby som v ňom zablokoval internet: ale keď som to urobil, počítač sa začal strašne spomaľovať a prístup na internet bol blokovaný všetkým programom naraz. Je možné zakázať prístup na internet iba pre jeden konkrétny program?

Dobrý deň!

V mnohých prípadoch môže byť skutočne potrebné zablokovať prístup jednej alebo druhej aplikácie na internet.

Napríklad okrem otázky týkajúcej sa hry môže byť potrebné obmedziť prístup k tým, ktorí majú prísne obmedzený internetový prenos - nie je úlohou utrácať ju za zbytočné aktualizácie hry. ?

V tomto článku zvážim niekoľko jednoduchých a rýchlych spôsobov, ako zakázať programu prístup k internetu (deje sa to veľmi jednoducho, takže používateľ zvládne každú prípravu!).

Takže ...

*

Spôsoby blokovania prístupu programu k internetu

Možnosť 1: použitie špeciálneho. inžinierske siete

Na to potrebujeme utilitu NetLimiter (odkaz na oficiálnu stránku).

Tento program v pohodlnej forme poskytuje celý zoznam aplikácií, ktoré sú v kontakte s internetom (zobrazuje tiež informácie o doprave: kto niečo sťahuje a akou rýchlosťou, pozri snímku obrazovky nižšie). A samozrejme vám umožní zablokovať akýkoľvek softvér!

Blokovanie prichádzajúcich a odchádzajúcich paketov

Blokovanie je veľmi jednoduché: všimnite si, že oproti každej aplikácii v stĺpci Stav pravidla je niekoľko začiarkavacích políčok   - to sú možnosti na obmedzenie prichádzajúcej a odchádzajúcej prevádzky.

Takže klikaním jeden po druhom na tieto „značky“ a nastavením stavu na „Odmietnuť“  - zadaný program stratí všetko pripojenie k internetu (NetLimiter jednoducho zablokuje všetku komunikáciu).

Poprieť

Firefox je blokovaný

Ako príklad som pre vás vzal Firefox - ako vidíte na snímke obrazovky nižšie, aplikácia sa nemôže pripojiť k internetu (zatiaľ čo iné prehliadače pokojne otvárajú webové stránky ...).

Pokus o pripojenie zlyhal / Firefox

Problém je vyriešený ?! ☝

Mimochodom, ak je potrebné odstrániť zákaz prístupu na internet - v okne NetLimiter jednoducho odstráňte nastavené režimy blokovania (pozri snímku obrazovky nižšie).

Odstráňte zámok

? Mimochodom!

NetLimiter vám umožňuje nielen úplne zablokovať prístup, ale aj obmedziť rýchlosť (ktorá je v niektorých prípadoch oveľa nevyhnutnejšia). Ako nastaviť toto obmedzenie - pozrite si jednu z mojich predchádzajúcich poznámok

*

Možnosť 2: použitie vstavaného firewallu

Táto metóda je trochu komplikovanejšia, pretože ponuka klasického firewallu nie je taká pohodlná. Ale všeobecne na to prídete ... ?

Najskôr musíte otvoriť nastavenia tohto samotného firewallu. Najjednoduchším a najrýchlejším spôsobom je otvoriť ponuku Spustiť (tlačidlá WIN + R ) a zadať príkaz firewall.cpl , stlačiť kláves Enter (príklad na snímke obrazovky nižšie below).

? Poznámka! Kompletný zoznam aplikácií a nastavení, ktoré môžete vykonať prostredníctvom WIN + R, je uvedený tu

Ako otvoriť bránu firewall

Keď sú nastavenia brány firewall otvorené - je tu jeden dôležitý bod! Mnoho používateľov má vypnutú bránu firewall, pretože majú nainštalovaný (alebo nainštalovaný) antivírusový softvér (poznámka: veľa antivírusov má v súčasnosti zabudované brány firewall).

Jedná sa o to, že antivírus deaktivuje zabudovanú bránu firewall systému Windows počas inštalácie .

Ak je brána firewall vypnutá  , musíte ju zapnúť (alebo použiť bránu firewall, ktorá je zabudovaná do vášho antivírusového softvéru).

Budem samozrejme považovať za najštandardnejšiu možnosť, keď máte zapnutý firewall (t. J. Na ňom svietia zelené značky , ako na obrázku nižšie - pozri súkromné ​​siete, hosťovské alebo verejné siete).

? V nastaveniach brány firewall otvorte odkaz  „Rozšírené možnosti“ (nachádza sa vľavo v dolnej časti okna).

Pokročilé možnosti brány firewall

Ďalej vľavo kliknite na odkaz „Pravidlá pre odchádzajúce pripojenie“ a potom vpravo kliknite na odkaz „vytvoriť pravidlo“ (pozri šípky 1 a 2 na snímke obrazovky nižšie).

Pravidlá odchádzajúcej premávky

Potom v zobrazenom okne posuňte posúvač do polohy „Pre program“ a kliknite na tlačidlo Ďalej.

Pravidlo programu

Ďalej je uvedená veľká snímka obrazovky so sledom akcií - všetky akcie sú konfiguračné kroky, ktoré budete mať, keď kliknete na nasledujúce tlačidlo :

  • najskôr musíte zvoliť konkrétny program, ktorému chcete odoprieť prístup na internet (nájdete ho cez tlačidlo prehľadávania ). Pozri šípku-1. Pre test som si vybral Firefox;
  •  potom posuňte posúvač do polohy „Blokovať pripojenie“ ;
  • potom začiarknite všetky položky: doména, súkromná, verejná ;
  • a posledná vec : zadajte názov a popis (môžete písať, čo chcete, pokiaľ sami rozumiete).

Programový blok

Potom sa zobrazí vaše pravidlo blokovania (šípka 1 na snímke obrazovky nižšie). Môže byť deaktivovaný / povolený, vymazaný, zmenený atď.

Bolo vytvorené pravidlo blokovania prehliadača Firefox

Spravidla sa po spustení prehliadača a pokuse o vstup na niektorú stránku očakávala chyba „Pokus o pripojenie zlyhal“ . Ak je vytvorené pravidlo zakázané, prehliadač bude fungovať normálne. ?

Pokus o pripojenie zlyhal ...

To je vlastne všetko!

Takto môžete v niekoľkých krokoch zakázať a zablokovať prístup k sieti pre ľubovoľnú aplikáciu v systéme Windows. Firewall vo Windows samozrejme nie je zďaleka najlepší - ale je vybavený všetkými minimálnymi funkciami! Pre tých, ktorí nemajú dostatok funkcií, odporúčam vyskúšať Outpost Firewall ...

*

To je zatiaľ všetko pre simíka. Za doplnenie v komentároch - merci vopred!

Šťastnú prácu!

?

Prvé zverejnenie: 20.12.2016

Oprava: 1. 5. 2020