Ako vložiť pomlčku (v Word a nielen)

Dobrý deň!

Pri bežnej práci na počítači môžete namiesto pomlčky vložiť znamienko mínus a iba pomlčku a dokonca aj nejaké čmáranice, aby vás váš partner správne pochopil. Ale pri zostavovaní viacerých dokumentov musíte byť konkrétnejší a správnejší: niekde vložte spojovník a niekde em pomlčku.

Ale to je smola, na klávesnici nie je žiadna pomlčka, a ako sa dá povedať, je to pre mnohých používateľov veľká otázka (v skutočnosti sa tak zrodila táto téma ✌, pretože na tieto otázky pravidelne odpovedám).

Mimochodom, na začiatku článku som sa rozhodol naznačiť niekoľko metód, ktoré fungujú nielen v MS Word (keďže nie všetky dokumenty sú vypracované v tomto textovom editore).

A tak, teraz už bližšie k riešeniu problému ...

Podobný článok!

Ako pridať rovnú čiaru do dokumentu Word - //ocomp.info/kak-sdelat-liniyu-word.html

*

Spôsoby, ako dať pomlčku

Metóda 1 (univerzálna): použitie automatického nahradenia

Som veľmi ohromený spôsobom, ako automaticky nahradiť dva pomlčky jednou pomlčkou (v skutočnosti to používam sám). Okrem toho funguje vo všetkých aplikáciách (nielen v programe Word).

Aby ste to mohli implementovať, musíte si nainštalovať jeden malý nástroj, ktorý slúži na automatickú detekciu rozloženia klávesnice - Punto Switcher (nepostrádateľná vec pre tých, ktorí veľa pracujú s textom).

Po inštalácii sa na systémovej lište zobrazí malá ikona s jazykovým displejom. Pravým tlačidlom myši kliknite na ňu a povoľte „automatické prepínanie“ , potom otvorte jej nastavenia (pozri obrazovku nižšie).

Nastavenia prepínača Punto

Potom choďte do sekcie „Auto-Replace“ a vytvorte pravidlo (tlačidlo „Add“) tak, aby dve znamienka „-“ boli nahradené jednou pomlčkou „-“. Potom vám tiež odporúčam začiarknuť políčko vedľa položiek:

  1. nahradiť stlačením klávesu Enter alebo TAB;
  2. nahraďte stlačením klávesu „Space“.

Automatická výmena - nastavenie programu

Výsledkom je, že vďaka tomuto pravidlu, hneď ako napíšete dve pomlčky a stlačte medzeru, okamžite sa vám zobrazí pomlčka. Úspora času na tvári!

Tiež dodám, že môžete vytvoriť pravidlá pre zaujímavejšie možnosti výmeny ...

Metóda 2

Táto metóda funguje v mnohých textových editoroch (vrátane Wordu), ale nie je vhodná pre všetkých - napríklad notebooky nie vždy majú numerickú klávesnicu ...

Ak chcete vložiť pomlčku, podržte stlačený ľavý kláves Alt a na numerickej klávesnici napíšte 0151 ! Pozrite si šípky na fotografii nižšie.

Podržte ľavý Alt a vytočte 0151 na číselnej klávesnici!

Metóda 3

Napíšte číslo 2014 do Wordu a potom stlačte Alt + X  - výsledkom bude, že toto číslo bude automaticky nahradené pomlčkou. Táto „vec“ funguje vo všetkých moderných verziách Wordu.

Poznámka: Ak chcete vložiť kratšiu čiarku - napíšte rok 2013 a stlačte kombináciu klávesov Alt + X.

Ihneď po zadaní 2014 stlačte Alt + X - funguje iba v programe Word

Metóda 4

Musíte podržať pravý Alt a potom stlačiť mínus na číselnej klávesnici (poznámka: táto metóda funguje iba v programe Word) .

Alternatívna možnosť: podržte Ctrl + Alt   (aspoň vľavo, aspoň vpravo) a kliknite na mínus (na číselnej klávesnici).

Pravá Alt a Mínus na Numpad

Metóda 5

Prejdite na Word'e v sekcii „vložiť“ a kliknite na odkaz „Ostatné symboly“ na karte „Symboly“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Vložka - Ostatné symboly (Word 2019) / Kliknuteľné

Ďalej zadajte zobrazovanie interpunkčných znamienok , vyberte potrebnú pomlčku a kliknite na tlačidlo „Vložiť“ . Upozorňujeme, že kód znaku pomlčky em je 2014 (použili sme ho v predchádzajúcej metóde).

Symboly a špeciálne údaje znamenia

Pomlčka bude vložená!

Mimochodom, tiež si uvedomte, že nemusíte zakaždým ručne otvárať celú tabuľku znakov a hľadať tam znova rovnakú pomlčku - stačí kliknúť na kartu „Symboly“ a uvidíte všetky predtým vložené znaky.

Symboly slova 2019

*

Doplnky sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?