Ako vypnúť upozornenia v systéme Windows 10 (vyskakovacie okno v dolnej časti obrazovky)

Dobrý deň!

Sedíte sami pre seba, sledujete film / počúvate hudbu / o niečom premýšľate ... A potom „ding-ding“, ozve sa nepríjemný zvuk a v dolnom rohu obrazovky sa objaví nejaké upozornenie z Windows 10 ... ?

Podľa môjho názoru vývojári OS implementovali svoj vzhľad mimoriadne neúspešne, v rovnakom Windows 7 nič také neexistovalo (žiadne rušivé zvuky, žiadne upozornenia na ostatných oknách).

Nie je prekvapením, že „také“ notifikácie otravujú a otravujú mnohých (vrátane mňa). Myslím si, že by nebolo nadbytočné ich nadobro vypnúť a pracovať normálne v pokojnej atmosfére. Nieje to? ?

V skutočnosti v tomto článku uvediem niekoľko tipov na riešenie tohto problému. Mimochodom, upozorňujeme, že problém je možné vyriešiť rôznymi spôsobmi (niektoré nemusia fungovať) a veľa závisí od verzie a verzie vášho systému).

Takže ...

*

Ako sa natrvalo zbaviť a zakázať upozornenia

Tip 1. Rýchlo vypnite všetko nedôležité

Ak kliknete na „ikonu upozornenia“ na paneli Windows, v zobrazenej ponuke môžete ponechať iba prioritné (a dôležité) upozornenia! Samozrejme, všetko ostatné sa nezobrazí. Myslím si, že väčšina používateľov je s tým viac ako spokojná. ?

Poznámka: pozri môj príklad na snímke obrazovky nižšie ?, ak urobíte to isté, potom vás Windows 10 prestane rušiť rôznymi „nezmyslami“.

Iba prednosť!

*

Tip 2. Nastavte možnosti systému Windows

Aj ďalšie odporúčanie je celkom „zrejmé“: otvorte nastavenia systému Windows (kombinácia tlačidiel Win + i alebo START / možnosti ).

Potom musíte prejsť do časti „Systém“ (pozri obrazovku nižšie ?).

Systém

Po otvorení podsekcie „Upozornenia a akcie“ : v ňom môžete povoliť / zakázať zobrazovanie oznámení ako úplne, tak aj od konkrétnych aplikácií.

Oznámenia a akcie

Okrem toho venujte pozornosť aj záložke „Zameranie pozornosti“ : tam môžete povoliť upozornenia iba z budíkov, alebo dokonca nastaviť časový interval, kedy vás nemôže nič a nikto rušiť! ?

Systém - zameranie pozornosti

Hneď však podotýkam, že hoci sú tieto možnosti v parametroch samotného OS, fungujú (niekedy) „od ruky“ a aj po vypnutí notifikácií sa môžu objaviť.

Preto, ak vo vašom prípade táto rada nefunguje, uchýlite sa k metódam uvedeným nižšie.

*

Tip 3. Použite editor zásad skupiny

Táto metóda je jednou z najspoľahlivejších a najefektívnejších, umožňuje vám odstrániť všetky upozornenia „jedným ťahom“.

Jedinou nevýhodou je, že Editor zásad skupiny nie je možné otvoriť vo všetkých verziách systému Windows (napríklad nie je k dispozícii v domácich verziách). Preto je tu buď aktualizácia systému Windows, alebo preinštalovanie.

*

Ak chcete otvoriť editor skupinových politík, musíte:

  1. stlačte kombináciu tlačidiel Win + R (otvorí sa okno "Spustiť" );
  2. zadajte príkaz  gpedit.msc a stlačte kláves Enter.

gpedit.msc - spustiť editor skupinovej politiky

Potom by ste mali prejsť do sekcie „Konfigurácia používateľa -> Šablóny na správu -> Ponuka Štart a hlavný panel“ .

Ďalej v ňom vyhľadajte možnosť „Odstrániť upozornenia a ikona centra upozornení“ , otvorte ju a povoľte ju. Uložte nastavenia a začnite systém používať „pokojne“ ...

Šablóny konfigurácie a správy používateľov (klikateľné)

*

Tip 4. Pre tých, ktorí vypli notifikácie, ale stále sa zobrazujú

Stáva sa, že akcie vykonané vyššie neprinášajú žiadny výsledok: upozornenia sa stále zobrazujú ...

V takom prípade skontrolujte, či máte nainštalované aplikácie, ktoré môžu „zobrazovať“ rovnaké oznámenia.

Niekedy nie je také ľahké ich identifikovať, najmä ak na oznámeniach nie sú žiadne „identifikačné“ značky. Aspoň dávajte pozor na to, kedy sa začali objavovať, a potom zoraďte zoznam aplikácií podľa dátumu a uvidíte, čo ste nainštalovali naposledy.

? Pomoc!

Zoznam nainštalovaných aplikácií nájdete v ovládacom paneli (ako ho otvoriť v systéme Windows 10) a otvorte sekciu „Programy a funkcie“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Zoraďte aplikácie podľa dátumu inštalácie

Mimochodom, všetky nainštalované aplikácie sa na ovládacom paneli nezobrazujú vždy, takže má zmysel používať špeciálne pomocné programy. Napríklad CCleaner alebo IObit Uninstaller.

? Pomoc!

Ďalšie informácie o tom, ako vyhľadať a odstrániť „neodstrániteľné“ programy pomocou špeciálov. inžinierske siete.

Screenshot okna IObit Uninstaller: odinštalovanie doplnku prehliadača

*

PS

Ak sa vám v prehliadači (Chrome, Opera atď.) Zobrazujú aj vyskakovacie push oznámenia, odporúčam vám prečítať si aj ďalší z mojich predchádzajúcich príspevkov (odkaz nižšie).

*

? Pomoc!

Ako zakázať PUSH upozornenia (výstrahy) v prehliadačoch: Google Chrome, Firefox, Opera

*

Dodatky k téme, kritika atď. Sú ako obvykle vítané ...

Šťastnú prácu!

?

Prvýkrát zverejnené: 20.06.2018

Oprava: 10.11.2020