Nemôžem sa prihlásiť do svojho účtu Steam, čo môžem urobiť?

Dobrý deň!

Otázka na prácu Steam je veľmi populárna, ktorú som dostal viackrát (a nie dvakrát ?) prostredníctvom najrôznejších kontaktov. Možno je to správne: koniec koncov, hry nielen mimo čas, ale tiež pomáhajú odbúravať stres, upokojovať, získavať nových známych.

V tomto príspevku uvediem zoznam najbežnejších problémov, ktoré vznikajú pri prihlásení do účtu Steam. Po ich absolvovaní a vykonaní jednoduchých odporúčaní je vysoká pravdepodobnosť obnovenia účtu.

Všimnite si, že nepredstieram, že som konečná pravda, a odporúčania beriem kriticky. Navyše sa na Steame nemôžem nazývať častým hosťom (a preto možno nebudem vedieť všetko o niektorých nových nuansách) ...

Teraz o dôvodoch a o tom, čo s nimi môžete robiť ...

*

Pravdepodobné dôvody, prečo Steam nebude k dispozícii

Niekoľko slov o hesle a prihlásení

A tak chcem začať od základného kameňa! V 80 ÷ 90% prípadov sú spozorované problémy so vstupom z dôvodu nesprávneho hesla a prihlásenia. Mnoho používateľov navyše tvrdí, že ich prihlasovacie údaje sú úplne správne, pretože sú napísané na kúsku papiera ? ...

Tu okamžite urobím poznámku. Vstupné údaje môžu byť nesprávne z dôvodu:

  1. nesprávne rozloženie (všimnite si tiež, ak máte nejaké nástroje, ktoré automaticky menia rozloženie - môžu ho ľahko zmeniť po zadaní hesla);
  2. kvôli stlačenému klávesu Caps Lock;
  3. z dôvodu „vzhľadu“ medzery (na začiatku alebo na konci riadku na zadanie hesla).

Prípadne: najskôr skúste zadať heslo do poznámkového bloku, skontrolujte všetky znaky. Potom ho vyberte, skopírujte a vložte do riadku „Heslo“ v službe Steam.

Náhodne zadané heslo v poznámkovom bloku

Ak vyššie uvedené nepomohlo prihlásiť sa do vášho účtu, použite zľavy. tlačidlo „Nemôžem zadať svoj účet ...“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

sa nemôže prihlásiť do účtu Steam

Ďalej vám Steam ponúkne výber z niekoľkých rôznych možností udalostí. Vo väčšine prípadov, ak ste práve zabudli svoje heslo, alebo zrazu nefunguje, stačí kliknúť na prvý odkaz „Nepamätám si meno ani heslo svojho účtu Steam“ .

Zabudli ste užívateľské meno a heslo

Potom zadajte svoj e-mail, telefónne číslo alebo prihlásenie.

Meno, pošta alebo telefónne číslo

Potom vás služba vyzve na vytvorenie nového hesla. Všeobecne je všetko dosť jednoduché a rýchle.

Zadanie nového hesla

Skontrolujte dostupnosť internetu

Druhým bodom, na ktorý nemôžem, ale len upriamiť pozornosť, je stabilita internetového pripojenia (a všeobecne jeho dostupnosť). Venujte pozornosť zásobníku (ikona siete sa zvyčajne nachádza vedľa ikony zvuku, rozloženia). Nemali by na ňom byť žiadne červené krížiky alebo žlté výkričníky (ako v príklade nižšie).

Príklad chyby: keď umiestnite kurzor myši na ikonu Wi-Fi, systém Windows nahlási, že pripojenie je bez prístupu k internetu ...

Ak je všetko v poriadku s ikonou, skontrolujte stabilitu internetového pripojenia, aká je aktuálna rýchlosť (ak je nižšia ako 15 - 20 Kb / s, potom vás neprekvapuje, že Steam strašne spomalí a možno nebudete počkajte, kým sa načíta).

Najlepšie je to dosiahnuť pomocou špeciálnych služieb. Napríklad služba: //beta.speedtest.net/ru vykazuje veľmi dobrú stabilitu a kvalitu (pozri obrazovku svojej práce nižšie).

Pomôcť! Najlepšie služby na testovanie rýchlosti internetu - //ocomp.info/kak-uznat-skorost-interneta.html

Výsledky v beta.speedtest.net/sk

Počas testu venujte pozornosť rýchlosti sťahovania a nahrávania - pre vysoko kvalitnú * sieťovú prevádzku by rýchlosť nemala byť nižšia ako 2 - 3 Mbps ...

Parný proces je zmrazený (a nereaguje)

V niektorých prípadoch sa po spustení Steam nemusí stať vôbec nič (akoby ste nič neotvorili). Najčastejšie sa v tomto prípade proces Steam jednoducho zasekol (a kým ho nereštartujete a nepokúsite sa ho znova otvoriť, problém sa nedá vyriešiť ...).

Ak chcete zobraziť všetky spustené procesy v systéme, musíte otvoriť správcu úloh (kombinácia tlačidiel Ctrl + Shift + Esc alebo Ctrl + Alt + Del). Potom prejdite na kartu „Procesy“, zoraďte aplikácie podľa názvu a skontrolujte, či oproti Steam (v stĺpci „Stav“) svieti fráza „Nereaguje“ .

Ukončenie procesu: Stačí naň kliknúť pravým tlačidlom myši a v rozbaľovacej ponuke zvoliť možnosť „Ukončiť úlohu“ . (pozri príklad na snímke obrazovky nižšie).

Správca úloh - Steam - Odstrániť úlohu

Blokovanie služby Steam bránou firewall alebo antivírusom

Moderné brány firewall zvyčajne neblokujú Steam a poskytujú mu prístup k sieti. Veľa však závisí od nastavení zabezpečenia a nastavených politík (najmä ak nehovoríme o zabudovanej bráne firewall systému Windows, ale o produktoch tretích strán).

Ak máte nainštalovaný antivírus, skúste ho počas testu na chvíľu (15 - 30 minút) vypnúť. Aby to napríklad moderné antivírusy uľahčili, je možné Avast deaktivovať kliknutím na jeho ikonu v paneli ...

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

Potom skúste spustiť Steam a skontrolovať jeho prácu.

Ak chcete skontrolovať, či je Steam blokovaný v bráne firewall systému Windows (bude aktívna, ak nemáte nainštalovaný antivírusový softvér tretích strán) - musíte otvoriť Ovládací panel, sekciu „Systém a zabezpečenie“ , bránu „Windows Defender Firewall“ tab . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Brána firewall systému Windows Defender

Ďalej v ponuke vľavo kliknite na odkaz „Povoliť interakciu s aplikáciou alebo komponentom v bráne Windows Defender Firewall“.

Povoľuje sa interakcia ...

Mal by sa pred vami otvoriť veľký zoznam aplikácií: v ňom musíte nájsť Steam a skontrolovať, či sú začiarknuté prístupové políčka k súkromnej a verejnej sieti. V ideálnom prípade by to malo vyzerať rovnako ako moje na snímke obrazovky nižšie.

Steam - je komunikácia povolená vo firewalle

Niektoré súbory Steam boli odstránené alebo poškodené

V niektorých prípadoch, napríklad počas vírusovej infekcie (alebo nesprávnej inštalácie / odstránenia), môžu byť niektoré súbory Steam odstránené alebo poškodené. Steam samozrejme kontroluje integritu mnohých súborov a v prípade potreby ich znova stiahne. To však nefunguje so všetkými súbormi ...

Preto, ak všetko vyššie uvedené nepomohlo, odporučil by som Steam úplne odinštalovať a znova nainštalovať.

Poznámka: Ak chcete Steam úplne odstrániť, je najlepšie použiť špeciálny. obslužný program IObit Uninstaller, ktorý pomôže nielen vyčistiť disk starých programových súborov, ale aj systémový register (pozri obrazovku nižšie).

IObit Uninstaller - nebol odstránený iba program, ale aj položky databázy Registry, dočasné súbory atď.

Mimochodom, venujte pozornosť inštalačnému súboru Steam - odporúčam ho znova stiahnuť z oficiálneho webu: //store.steampowered.com/?l=russian (vyhľadajte inštalačný odkaz v hornej časti okna, na správny).

Web spoločnosti Valve Corp

Nesprávne nastavenie smerovača

Ak máte nainštalovaný smerovač Wi-Fi, upozorňujeme, že niektoré nastavenia môžu blokovať normálnu prevádzku služby Steam (navyše je to uvedené v dokumentácii k programu).

Preto skontrolujte nasledujúce parametre v nastaveniach smerovača (a deaktivujte ich počas testu Steam):

  • Kontrola stavu pripojenia;
  • Dynamické filtrovanie paketov;
  • Kvalita služieb (QoS);
  • UPnP.

Pomôcť! Ako zadať nastavenie smerovača - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

Nastavenia smerovača - ďalšie - zakážte UPnP

Ďalej upozorňujeme, že na vstup do služby Steam a sťahovanie obsahu musíte mať otvorené porty (odkaz na oficiálne požiadavky):

  • HTTP (port TCP 80) a HTTPS (443);
  • UDP porty 27015 až 27030
  • Porty TCP 27015 až 27030.

Ako presmerovať (alebo otvoriť) porty sa môžete naučiť z tejto inštrukcie - //ocomp.info/kak-probrosit-portyi-na-routere.html

PS

Ak vyššie uvedené nepomohlo, je možné, že váš účet bol odcudzený (napadnutý hackerom) alebo zablokovaný. Skúste kontaktovať podporu Steam a uveďte podrobne všetko, čo si o svojom účte pamätáte (používateľské meno, zaregistrované, koľko hier tam bolo, ktoré boli zakúpené atď.). Existuje šanca, že účet bude obnovený (aspoň to bol prípad jedného z mojich priateľov ... ?).

*

Ak ste podobný problém vyriešili akosi inak - dajte tip v komentároch.

Dobrá hra!

?