Ako pripojiť notebook k počítaču

Otázka používateľa

Ahoj.

Mám doma 2 notebooky a PC. Niekedy je potrebné preniesť niektoré súbory z počítača do notebooku (alebo naopak). Je možné ich nejako navzájom prepojiť, aby sa to dalo urobiť aj bez použitia flash diskov, priamo?

Dobrý čas!

Samozrejme, že môžete! .. S najväčšou pravdepodobnosťou už máte doma router, vďaka ktorému sú notebooky (napríklad počítače) pripojené k internetu (plus všetky sú už pripojené k miestnej sieti). A v tomto prípade bude stačiť iba zdieľanie potrebných priečinkov ...

Nech je to však akokoľvek, v článku zvážim 2 možnosti možných udalostí ... ?

*

Pripojenie notebooku k počítaču

Metóda 1: použitie smerovača

A tak, ako som už uviedol vyššie, bude táto metóda relevantná, ak sú vaše notebooky pripojené k sieti Wi-Fi a počítač je k smerovaču pripojený káblom.

S prístupom nie sú žiadne problémy (t. J. Na ikone siete nie sú trojuholníky výkričníkov ani červené krížiky).

Pripojené k smerovaču

Poznámka: Budem predpokladať, že Windows 10 je nainštalovaný na PC aj na notebooku (v zásade platí, že pri Windows 7/8 sú takmer všetky akcie rovnaké).

KROK 1

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je skontrolovať názvy počítačov  a pracovných skupín (na všetkých prenosných počítačoch a počítačoch, medzi ktorými plánujete výmenu súborov, sieťové hry atď.).

Dôležité:

 • Názov počítača - musí byť na všetkých počítačoch odlišný;
 • pracovná skupina - rovnaká na všetkých počítačoch!

To je možné vykonať na ovládacom paneli: karta „Systém a zabezpečenie \ Systém“  (alebo otvoriť vlastnosti v „mojom počítači“).

Názov počítača a pracovnej skupiny

Poznámka: po zmene pracovnej skupiny - reštartujte zariadenie.

KROK 2

Potom musíte prejsť na ovládací panel systému Windows na karte: „Sieť a internet \ Centrum sietí a zdieľania“ a kliknutím na odkaz zmeniť ďalšie. možnosti zdieľania. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zmeňte možnosti zdieľania

Ďalej musíte povoliť zisťovanie v sieti, zdieľať tlačiarne a súbory a vypnúť ochranu heslom (systém Windows 10 predvolene zakazuje všetko!). Okrem toho je potrebné, aby to pre tri profily: súkromné, hosťa, vo všetkých sieťach.

Povoliť zdieľanie

Takéto parametre siete musia byť samozrejme nastavené na každom z prenosných počítačov a počítačov v sieti.

KROK 3

Teraz je všetko pripravené a môžete začať zdieľať (zdieľať) priečinky a disky. Povedzme, že ste sa rozhodli verejne sprístupniť disk „D: \“ všetkým počítačom v miestnej sieti. Pre to:

 • najskôr choďte na „Tento počítač“ a otvorte vlastnosti disku;
 • na karte „Prístup“ kliknite na tlačidlo rozšírených nastavení;
 • potom začiarknite políčko „Zdieľať tento priečinok“ a uložte nastavenia;
 • všimnite si, že na ikone disku sa objaví niekoľko ľudí (t.j. stal sa verejným).

Verejný disk

KROK 4

No, posledný dotyk ... Ako teraz nájsť všetky tie priečinky a disky, ktoré boli zdieľané? ✔

Je to veľmi jednoduché: stačí otvoriť prieskumník a kliknúť na kartu „Sieť“ - zobrazia sa všetky počítače a notebooky v lokálnej sieti (ktoré sú momentálne zapnuté).

Kliknutím na niektorý z nich uvidíte, ktoré priečinky a jednotky má verejne prístupné (v mojom príklade je zdieľaná iba jednotka „D: \“). Po vstupe do tohto priečinka môžete so súbormi pracovať obvyklým spôsobom ... ✌

Ako zistiť, ktoré priečinky sú zdieľané

Všeobecne je to všetko, problém je vyriešený!

Metóda 2: pripojenie pomocou sieťového kábla

sieťový kábel

KROK 1

Najprv by ste si teda mali uvedomiť jednu dôležitú poznámku - sieťové káble v predaji môžu byť dvoch typov: jeden na pripojenie počítača k počítaču (alebo notebooku k počítaču), druhý na pripojenie počítača (notebooku) k smerovaču.

V našom prípade potrebujeme  krížený  sieťový kábel (alebo krížený kábel). U týchto káblov sa zamení žltý a zelený pár na koncových konektoroch (poznámka: káble na pripojenie počítača k smerovaču majú rovnaké farby pinov).

Dva notebooky pripojené káblom

Samotný proces pripojenia nepredstavuje nič zložité: stačí pripojiť kábel k sieťovej karte počítača (notebooku). Zvyčajne začne LED vedľa sieťového portu blikať (potom je všetko v poriadku).

KROK 2

Ďalej musíte otvoriť sieťové pripojenia: stlačte kombináciu klávesov Win + R a použite  príkaz ncpa.cpl (univerzálna metóda pre rôzne verzie operačného systému).

ncpa.cpl - Zobraziť všetky sieťové pripojenia

Medzi sieťovými pripojeniami musíte mať (aspoň jedno) pomenované Ethernet (jedná sa o adaptér, ku ktorému sme pripojili sieťový kábel). Je potrebné otvoriť jeho vlastnosti (mimochodom, nemali by na ňom svietiť žiadne kríže).

Vlastnosti (Ethernet)

Potom choďte na vlastnosti "IP verzia 4" a nastavte nasledujúce parametre:

 • IP adresa: 190.168.0.1
 • Maska podsiete: 255.255.255.0

Na prvom notebooku (PC)

Na druhom počítači (notebooku) tiež otvorte Sieťové pripojenia, Vlastnosti siete Ethernet. Iba teraz musíte určiť niekoľko rôznych parametrov:

 1. IP adresa: 192.168.0.2
 2. maska ​​podsiete: 255.255.255.0
 3. predvolená brána a preferovaný DNS: 192.168.0.1

Na druhom notebooku (PC)

KROK 3

Ďalšie kroky nastavenia siete sa nebudú nijako líšiť od toho, čo som dostal pokyn na pripojenie pomocou smerovača. Preto môžete prejsť na prvý krok a pokračovať v konfigurácii ...

Pomôcť!

Prečo Windows 10 nevidí počítače v lokálnej sieti (v sieťovom prostredí sa nič nenachádza) - //ocomp.info/windows-10-ne-vidit-kompyuteryi-v-lokalnoy-seti.html

*

To je zatiaľ všetko, doplnky sú vítané ...

Všetko najlepšie!

?