Ako čistiť Windows 10 od harabúrd, starých a nepotrebných súborov, vyrovnávacej pamäte atď. (aby sa nespomalilo PC)

Dobrý čas všetkým!

Bežný používateľ najčastejšie čelí potrebe vyčistiť systém Windows od nepotrebných a nepotrebných súborov v 2 prípadoch:

  1. alebo keď je na systémovej jednotke "C: \" málo miesta;
  2. alebo, systém začal spomaľovať a nejako všeobecne „pomaly“ fungoval.

Samozrejme, na túto otázku je vždy veľa otázok a v tomto článku som sa rozhodol uviesť niekoľko najrelevantnejších spôsobov riešenia tohto problému ... ?

Mimochodom, ak na čistenie systému používate nejaké špeciálne pomôcky tretích strán. nástroje - veľmi odporúčam ? vytvorte bod obnovenia (bude to trvať 1 minútu, ale ak sa niečo pokazí, ušetrí vám to hodiny!).

A tak, teraz bližšie k téme ...

? Pomoc!

Ako optimalizovať Windows 10 (na zlepšenie výkonu počítača)

*

Spôsoby čistenia a optimalizácie operačného systému

Možnosť 1: Nástroje na sledovanie pamäte systému Windows 10

V modernom systéme Windows 10 sa objavil veľmi vizuálny nástroj na hodnotenie obsadeného miesta na disku a čistenie systémového disku od najrôznejších odpadkov.

Ako to spustiť: choďte na parametre OS (kombinácia Win + i ) a otvorte sekciu „Systém / pamäť“ . Potom kliknite na odkaz „Konfigurovať sledovanie pamäte ...“ . ?

? Poznámka!

Ak takýto nástroj nemáte, stačí spustiť aktualizáciu operačného systému Windows 10 na najnovšiu verziu. 

Nastavenia systému Windows 10 - Systém - Pamäť - Vyčistenie

Ďalej môžete nastaviť plán ovládania pamäte, nastaviť počet dní na ukladanie súborov do koša a priečinka Stiahnuté súbory a odinštalovať predchádzajúce verzie systému Windows (ak ich samozrejme máte ... ?).

Konfigurácia monitorovania pamäte

Nedá mi nespomenúť vylepšený nástroj na mazanie dočasných súborov: teraz vám umožní urobiť to za 1 minútu. vyčistiť Windows od predchádzajúcich aktualizácií, medzipamäte, starých a nepotrebných súborov atď. Napríklad môj Windows má asi 8 (13) GB „odpadkov“! ?

Odstráňte 8 GB!

*

Možnosť 2: špeciálne nástroje na optimalizáciu, čistenie a zrýchlenie operačného systému

SystemCare

Napriek tomu, že vo Windows 10 boli vylepšené funkcie čistenia, je stále nemožné označiť ich za ideálne ... Najmä ak ich porovnáme s produktmi tretích strán - napríklad, s Advanced SystemCare (odkaz na oficiálnu webovú stránku).

Umožňuje vám vykonať nielen kontrolu systému na odpadky jedným kliknutím myši, ale aj optimalizovať register, skontrolovať spustenie, nastaviť optimálne nastavenia pre váš hardvér a operačný systém (pre maximálny výkon). ?

SystemCare - hlavné okno

Venujte pozornosť snímke obrazovky nižšie ? koľko chýb, problémov a dočasných súborov našlo SystemCare po spustení bežného „čističa“ systému Windows. Našťastie sa to všetko dá ľahko napraviť stlačením 1. tlačidla ...

Gigabajty nepotrebných súborov a kopa chýb

Mimochodom, ak sa váš Windows spomalí, odporúčam venovať pozornosť karte „Zrýchlenie“ . Iba niekoľkými krokmi (deaktivácia niektorých služieb, aktualizácia a optimalizácia ovládačov, odstránenie nepoužívaných aplikácií atď.) Môžete zo svojho systému vyťažiť maximum!

Čistiace a optimalizačné nástroje

*

Dism ++

Oficiálna webová stránka: //www.chuyu.me/

Aplikácia Dism ++ je vo všeobecnosti určená na úpravy distribúcie Windows (a samozrejme má štandardnú funkciu čistenia - aby bola dokonalá pred zabalením systému a bez všetkého zbytočného („ako továreň“)).

Vopred vás samozrejme upozorňujem, že Dism ++ je program, ktorý vám pri nesprávnom zaobchádzaní môže „pokaziť“ život ... Neklikajte a neodstraňujte, čo neviete.

Ako vyčistiť systém: stiahnite si a spustite aplikáciu, prejdite do časti „čistenie“ , kliknite na tlačidlo „analýza“ , začiarknite všetky políčka (šípka-3 ?) a kliknite na tlačidlo „čistenie“ (v pravom dolnom rohu) , pozri snímku obrazovky nižšie).

DISM ++ - ako pracovať s programom

Po 1-2 minútach. váš systém bude vymazaný zo všetkého, čo ste označili. Upozorňujeme, že program Dism ++ sa s optimalizáciou systému vyrovnáva oveľa lepšie ako mnoho iných „čistiacich prostriedkov“ (všeobecne by ho však aplikácia odporúčala iba skúseným používateľom).

Uvoľnilo sa 5,4 GB (DISM ++)

*

Možnosť 3: Univerzálny nástroj Windows

Všetky moderné verzie systému Windows (XP / 7/8/10) majú zabudovaný čistič diskov. Je to samozrejme „archaické“ a nesvieti efektivitou, ale nemôžem to inak spomenúť ... (koniec koncov, v OS je už zabudovaný)

Pre jeho spustenie: musíte otvoriť „Tento počítač“, kliknúť pravým tlačidlom myši na systémovú jednotku s Windows a otvoriť jej vlastnosti . ?

Vlastnosti disku

Na karte „Všeobecné“ bude cenené tlačidlo - „Čistenie disku“ . ? Kliknutím na ňu sa zobrazí malé okno, v ktorom čistiaci program ukáže, koľko miesta môže uvoľniť, a vyzve vás, aby ste začiarknutím označili, čo chcete odstrániť.

Vyčistenie disku je zabudovaný nástroj

Nástroj pracuje rýchlo, spoľahlivo, ale mimoriadne neúčinne ...

*

? Dodatok!

Veľká zbierka programov na údržbu systému Windows. Odporučiť!

*

To je zatiaľ všetko ... 

Komentáre a dodatky k tejto téme prídu vhod!

Veľa štastia!

?