Aký antivírus nainštalovať na starý slabý počítač (prenosný počítač)

Otázka používateľa

Dobrý deň.

Povedzte mi, aký antivírus je možné nainštalovať na starý počítač so systémom Windows XP (Pentium-IV 512 MB). Vyskúšal som antivírus Kaspersky a NOD 32 - po ich nainštalovaní sa systém začal tak spomaľovať, že sa nedalo pracovať, a ten sa takmer vôbec neodstránil ...

Dobrý deň!

Ukazuje sa, že je to dosť aktuálna téma a vy nie ste prví, kto mi kládol takéto otázky ... Mnoho ľudí doma, v krajine, v práci má skôr staré PC (ktoré sú už 5-10-15 rokov) starý). A často sa pri inštalácii moderného antivírusu takéto počítače začnú spomaľovať a mrznúť, takže je úplne nemožné sedieť za nimi.

V tomto článku sa pokúsim odporučiť niekoľko antivírusových produktov, ktoré načítajú systém menej ako iné.

Poznámka: Mimochodom, súhlasím s vami, že aplikácie Kaspersky Anti-Virus, Nod 32 a DR.Web sú pomerne náročné a pri inštalácii na staré počítače ich použitie ťažko stojí za odporúčanie.

? Pomoc!

Ak hľadáte prehliadač pre svoje staré PC, odporúčam ďalší článok.

*

Antivírusy pre slabý počítač

Panda cloud

Webové stránky: //www.pandasecurity.com/

Vynikajúci bezplatný cloudový antivírus s pomerne nízkymi systémovými požiadavkami. Funguje ticho, nepostrehnuteľne a čo je najdôležitejšie, je celkom spoľahlivé.

Po inštalácii nie je potrebné nastavovať žiadne nastavenia - zvyčajne to funguje po vybalení z krabice! Antivírus sa mimochodom „cíti“ dobre aj v počítačoch so 64 MB RAM!

Panda Cloud chráni váš systém pred levími podielmi hrozieb pomocou modernej technológie kolektívnej inteligencie. Preto, aby antivírus fungoval správne, potrebujete neustály prístup k internetu - na pripojenie k cloudu, odosielanie a analýzu informácií, podozrivých súborov nájdených vo vašom počítači.

Mimochodom, vo väčšine prípadov nemá inštalácia antivírusu Panda Cloud takmer žiadny vplyv na výkon systému, a preto je vhodná na inštaláciu na veľmi slabých počítačoch.

Hlavné okno Panda Cloud

Požiadavky na systém:

 • OS: Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista (32 a 64-bit), Windows XP (32-bit) s balíkom Service Pack 2 alebo novším;
 • Pamäť (RAM): 64 MB (odporúčané: 128 MB +).

*

AVG

Webové stránky: //www.avg.com/ru-ru/homepage

Celkom spoľahlivý a rýchly antivírus pre Windows. Dodám, že antivírus s relatívne nízkymi požiadavkami na systém: napríklad som ho nainštaloval na PC s procesorom Pentium IV 1,5 GHz už viackrát - pracuje tolerantne, spomalí sa pri štarte systému (inak nie sú sťažnosti).

Mimochodom, ešte dodám, že program je možné okrem samotného PC nainštalovať aj na ďalšie zariadenia - napríklad ním môžete chrániť svoj telefón (čo sa teraz stalo s vývojom internetových platieb veľmi relevantné) .

AVG - obrazovka hlavného okna

Požiadavky na systém:

 • Procesor: Procesor Intel Pentium 1,5 GHz alebo vyšší;
 • RAM: 512 MB (pre Windows XP) / 1024 MB (pre Windows Vista, 7 a 8) RAM;
 • Voľné miesto na pevnom disku: 1,3 GB (na inštaláciu).

*

Avast zadarmo

Webová stránka: //www.avast.ru/

Jeden z najpopulárnejších antivírusových programov na platforme Runet! Najdôležitejšie výhody tohto antivírusu: zadarmo, poskytuje dobrú úroveň zabezpečenia, má všetky potrebné funkcie moderného antivírusu: analýzu správania v reálnom čase, cloudovú technológiu CyberCapture, ochranu prehliadača a kontrolu pripojení Wi-Fi.

Stojí za zmienku pomerne nízke systémové požiadavky: pre normálnu prevádzku potrebujete stroj s Windows XP a 256 MB pamäte na palube (mimochodom, dodám, že s 512 MB pamäte funguje antivírus oveľa rýchlejšie).

AVAST Free - ochrana prehliadača

Požiadavky na systém:

 • Procesor Intel Pentium 4;
 • 256 MB RAM;
 • 2 GB voľného miesta na pevnom disku (na inštaláciu);
 • Windows XP SP3 / Vista / 7/8 / 8.1 / 10.

*

360 úplná bezpečnosť

Webové stránky: //www.360totalsecurity.com/ru/

Pomerne „mladý“ antivírus, ktorý si však rýchlo získal obľubu. Faktom je, že vývojári antivírusu sa pokúsili vytvoriť produkt, ktorý by nezaťažoval systém, s dobrou úrovňou ochrany (tento softvér je samozrejme postavený na niekoľkých antivírusových systémoch: 360 Cloud Scan Engine, 360 QVMII AI Engine, Avira a Bitdefender).

360 Total Security má navyše špeciálne moduly: akcelerácia a čistenie. Vďaka nim bude systém vždy vyčistený od nepotrebných a dočasných súborov, optimalizovaný a vďaka tomu bude fungovať bez pádov a zamrznutí ...

360 Total Security - hlavné antivírusové okno

Dodám, že 360 ​​Total Security urobila dobrú nápovedu: antivírus vám vždy povie, čo robiť s nájdenou hrozbou, kedy ju skontrolovať, kedy aktualizovať atď.

Odporúčané systémové požiadavky:

 • procesor najmenej 1,6 GHz;
 • 512 MB RAM (pri 256 MB - antivírus funguje, existujú však spomalenia ...);
 • voľné miesto na pevnom disku: najmenej 600 MB;
 • Systém Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP.

*

Microsoft Security Essentials

Webové stránky: //support.microsoft.com/ru-ru/help/14210/security-essentials-download

Tento program samozrejme nebude vyhovovať autorovi otázky, ale napriek tomu ho v rámci tohto článku nemôžem inak ako odporučiť ...

Toto je bezplatný antivírusový balík od spoločnosti Microsoft samotný. Balíček vám umožňuje bojovať proti vírusom a spyware, adware a trójskym koňom. Chcem však ihneď pobúriť používateľov systému Windows XP - antivírus funguje v systémoch Windows Vista, Windows 7 a vyšších ...

Musím poznamenať, že Microsoft Security Essentials (Windows Defender) chráni systém celkom dobre pred najpopulárnejšími hrozbami a zároveň ho nepreťažuje.

Stav počítača - žiadna ochrana // Microsoft Security Essentials

Požiadavky na systém:

 1. Windows Vista a Windows 7 vyžadujú počítač s procesorom 1 GHz a minimálne 1 GB RAM;
 2. VGA displej s rozlíšením minimálne 800x600;
 3. 200 MB voľného miesta na pevnom disku.

*

PS

Pre taký článok to nemusí byť politicky korektné, ale podľa mňa sa zaobídete aj bez antivírusu (hlavne ak je počítač dostatočne slabý a často sa spomalí).

Postačí dodržiavať niekoľko jednoduchých bezpečnostných pravidiel (nestahovať softvér z neznámych zdrojov, nenavštevovať rôzne šedé stránky a stránky pre dospelých atď.) A pravidelne kontrolovať počítač pomocou antivírusových nástrojov (CureIT, AVZ, Malwarebytes Anti). -Malware).

Viac informácií o týchto pomôckach sa dozviete tu: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

*

Doplnky k tejto téme sú vítané!

Zatiaľ mám všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvé zverejnenie: 16.09.2017

Oprava: 30.01.2020