„Keď sa rozprávam do mikrofónu, počujem sa v slúchadlách“ - ako vypnúť tento režim v systéme Windows

Otázka používateľa

Ahoj.

Pomoc s jedným problémom ... Nedávno som nainštaloval nový operačný systém Windows 10 (predtým som používal „osmičku“). Aktualizované ovládače, pripojené slúchadlá, tlačiareň atď. (zdá sa, že všetko funguje, neexistujú modré obrazovky). 

Ale keď som hovoril cez sieť, narazil som na to, že keď hovorím do mikrofónu (priamo online), počujem sa v slúchadlách. Toto je veľmi rušivé a rušivé, môžete mi povedať, prečo sa to deje?

Ahoj.

Problém je s najväčšou pravdepodobnosťou v tom, že máte možnosť počúvať z mikrofónu povoleného v systéme Windows (za určitých podmienok to môže byť veľmi užitočné).

Ak vás to obťažuje, môžete ho buď úplne vypnúť, alebo skúsiť znížiť jeho hlasitosť / citlivosť (výber spôsobu, akým ísť, nie je vždy k dispozícii, závisí od vášho vybavenia).

Nižšie vám ukážem niekoľko príkladov ...

*

Čo skontrolovať, ak počúvate z mikrofónu

? KROK 1

Najprv teda musíte otvoriť Ovládací panel systému Windows (aby ste sa nezamieňali s parametrami!) A prejdite do sekcie „Hardvér a zvuk / zvuk“ .

Hardvér a zvuk - zvuk

Ďalej na karte „Nahrávanie“ budete mať predstavených niekoľko mikrofónov. Ten, ktorý sa štandardne používa (t. J. Z ktorého vychádza zvuk), je označený zelenou značkou začiarknutia - musíte otvoriť jeho vlastnosti . Príklad na obrazovke ?.

Aktuálne vlastnosti mikrofónu

Na karte „Počúvať“ skontrolujte, či je začiarknutá položka „Počúvať z tohto zariadenia“ . Ak je, odstráňte ho a uložte nastavenia.

Potom by malo všetko začať fungovať normálne ... ?

Počúvajte z tejto jednotky

*

? KROK 2

Ďalej (v rovnakej sekcii nastavení zvuku) na karte „Prehrávanie“ otvorte vlastnosti štandardne používaných reproduktorov (slúchadiel).

Vlastnosti reproduktorov

Na karte „Úrovne“ venujte pozornosť posúvačom: „Mikrofón“, „Line In“, „Side“, „Center“ (v závislosti od hardvéru - ich počet a názvy sa môžu líšiť od tých mojich!). ?

Skúste ich po jednom postupne potlačiť, uložte nastavenia a skontrolujte funkčnosť mikrofónu. Takéto jednoduché prednastavenie často umožňuje dosiahnuť vysoko kvalitný zvuk ...

Úpravy úrovní

*

? KROK 3

Ak predchádzajúce nastavenia nefungovali, skúste prejsť do nastavení zvukového ovládača (najčastejšie ide o nejaký Realtek HD).

Poznámka: Odkaz na parametre zvukového ovládača pre nastavenia zvuku je zvyčajne „skrytý“ buď v zásobníku (vedľa hodín v pravom dolnom rohu), alebo v ovládacom paneli systému Windows (režim zobrazenia - „Veľké ikony“ ?).

Realtek HD Manager dorazil!

Na karte „Line. Input“ môžete problém vyriešiť „radikálne“: napríklad nastavením hlasitosti nahrávania - na 90 - 100% a hlasitosti prehrávania - na 0 - 5%. ?

Správca zvuku Realtek HD

Dôležité!

Aby ste mohli také ovládacie panely otvárať (ako na snímke obrazovky vyššie), musíte mať samozrejme nainštalované, musíte mať nainštalované zvukové ovládače (z oficiálnej stránky, a nie tie, ktoré Windows 10 automaticky vyberie).

? Pomoc!

1) Žiadna ikona z aplikácie Realtek HD Manager! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem nijako nakonfigurovať zvuk

2) Ako nainštalovať ovládač zvuku. Vyhľadajte zvukové ovládače (napríklad Realtek)

*

? KROK 4

No a treba si uvedomiť, že činnosť mikrofónu je možné upraviť pomocou nastavení aplikácie, v ktorej ste ho používali.

Napríklad na Steam, aby ste doladili mikrofón: musíte otvoriť zoznam priateľov, parametre, prejsť na kartu „Hlasové rozhovory“ a upraviť úrovne hlasitosti a ďalšie. možnosti v podobe „Redukcia šumu“, Echo “atď.

Otvára sa nastavenie služby Steam

Pridať. nastavenia pre redukciu šumu, ozvenu a pod.

Mnoho používateľov tieto „značky začiarknutia“ podceňuje, majú však niekedy dosť silný vplyv na fungovanie mikrofónu (veľa samozrejme závisí od typu / modelu mikrofónu a softvéru).

*

PS

V rámci tohto článku mi nedá, aby som nepovedal o „pár veciach“ (týka sa to najmä tých, ktorí používajú mikrofón na slúchadlách - a ľahko k nim „nájdete“ alternatívu).

O čom to je:

  • Notebooky majú zabudovaný mikrofón a dajú sa ľahko zapnúť;
  • môžete si kúpiť externý mikrofón (poskytne oveľa lepší zvuk);
  • v niektorých prípadoch za to nemôže samotný mikrofón, ale zvuková karta. Bolo by pekné skontrolovať, ako zvuk funguje cez externú zvukovú kartu (našťastie teraz existujú „bábätká“ v podobe flash disku, ktoré stoja iba pár stoviek rubľov). ?

Vzhľad univerzálnej zvukovej karty

*

Doplnky sú vítané!

Ak ste problém vyriešili inak, vložte do komentárov pár riadkov (vopred ďakujeme).

Veľa štastia!

?