Ako určiť písmo na obrázku, obrázku (vrátane rozpoznania ruského písma)

Ahoj.

Pri kancelárskej práci musíte niekedy napísať text rovnakým písmom, aké bolo použité v dokumente. Je dobré, ak je to v elektronickej podobe, ale iba v papierovej podobe? Niekedy je potrebné určiť písmo zo skenovania (obrázok).

Môžu však existovať aj iné dôvody na rozpoznanie písma: videli ste nádherné písmo a chcete vytvoriť niečo podobné; treba pod obrázkom opraviť (opraviť) nejaký titulok (aby nevyčnieval z iného textu) atď.

Nech je to akokoľvek, v tomto článku ponúknem niekoľko možností, ako sa to dá dosiahnuť. Hneď podotýkam, že ak je na obrázku zachytený jedinečný font (ktorý sa predtým nikde nepoužíval, tj. Návrhár ho vytvoril sám), nebude možné ho nájsť (aj keď s najväčšou pravdepodobnosťou budete môcť vyzdvihnúť niečo podobné).

Dobre, bližšie k téme ...

? Dodatok!

Ak máte obrázok iba na papieri (vytlačený dokument), musíte ho na začiatok preložiť do elektronickej verzie (naskenovať). Môžete to urobiť teraz pomocou bežného smartphonu s Androidom.

*

Rozpoznávanie písma na obrázku

Možnosť 1: použitie ABBY Fine Reader

Ak niekto nepočul o takom programe ako ABBY Fine Reader, stručne poviem, že je určený na rozpoznávanie textu z obrázkov, súborov PDF, skenov atď. (T. J. Na vstupe - máte bežný grafický súbor; na exit - program vám dá text, ktorý je možné preniesť do Wordu).

? Oficiálna webová stránka ABBY Fine Reader -  //www.abbyy.com/ru-ru/download/finereader/

Aplikácia Fine Reader teda pri rozpoznávaní textu predvolene nezmení písmo ! To znamená, že počas procesu rozpoznávania bude vybrané textové písmo, ktoré je zachytené vo vašom grafickom súbore (fotografia, obrázok atď.).

Ukážem ti na príklade, ako to funguje ...

1) Vynechávam inštaláciu a spustenie programu (sú štandardné a nemali by sa vyskytnúť žiadne ťažkosti). Ďalej musíte kliknúť na ponuku „Súbor / Otvoriť PDF alebo Obrázok“ a určiť obrázok / fotografiu obsahujúcu požadovaný text ...

Otvorte PDF alebo obrázok

2) Rozpoznávanie obrázkov sa predvolene vyskytuje automaticky (poznámka: pôvodný obrázok sa zobrazuje vľavo - výsledky rozpoznávania vpravo).

Všeobecne platí, že keď program dokončí svoju prácu, stačí kliknúť na požadovanú časť prijatého textu a zobrazí sa jeho písmo. Ako príklad nižšie som nahral snímku obrazovky svojej webovej stránky, program Fine Reader vydal písmo Georgia (vpravo!).

Písmo Georgia (snímka obrazovky ABBY Fine Reader)

Je to celkom jednoduché skontrolovať - ​​prejdite do prehľadávača, otvorte ľubovoľnú stránku webu ocomp.info a pozrite si zdrojový kód dokumentu (snímka obrazovky nižšie ukazuje, ako to vyzerá v prehliadači Chrome).

Prebieha kontrola v Gruzínsku

Ako ďalší príklad som nafotil rozšírenie knihy „Vojna a mier“. Použité písmo je Times New Roman.

Times New Roman - snímka obrazovky z aplikácie ABBY Fine Reader

Pohodlne? Celkom! Myslím si, že táto metóda je jednou z najefektívnejších (najmä pokiaľ ide o text v ruskom jazyku).

Poznámka: ak sa na rozpoznanej fotografii / obrázku použije vzácne písmo (ktoré sa vo vašom systéme nenachádza), Fine Reader automaticky vyberie ten najpodobnejší.

*

Možnosť 2: používanie služieb online

Online služby sú predovšetkým pohodlné, pretože môžete začať pracovať okamžite (bez akejkoľvek inštalácie alebo konfigurácie). Na druhej strane, ich funkčnosť a účinnosť sú dosť nízke (aspoň pre prácu s nimi musíte mať oveľa lepší obraz ako v prípade toho istého Fine Readeru).

Existuje však aj výhoda: môžu zistiť písmo, aj keď ho nemáte v počítači. Nasleduje niekoľko odkazov:

  1. //www.myfonts.com/WhatTheFont (služba na automatické rozpoznávanie písma. Zvyčajne vždy odporúča platené verzie fontov, ktoré sa od bežných bežne takmer nelíšia ...);
  2. //www.fontspring.com/matcherator (podobná služba);
  3. //www.whatfontis.com/ (analogický s predchádzajúcimi, funguje to síce inokedy, ale stále ...);
  4. //www.xfont.ru/russian (bohatá zbierka ruských fontov);
  5. //fontstorage.com/ru/ (A ešte jedno ... Tu sa zhromažďuje viac ako 1 000 rôznych typov písma! ?).

Práca s vyššie uvedenými službami je postavená buď v manuálnej verzii (keď si sami vyberiete písmo a porovnáte ho s originálom), alebo v automatickej verzii (keď vám služba podobnosti vyberie zbierku fontov).

Zvážim prácu v jednej zo služieb -  myfonts.com  (je to prvá v mojom mini zozname). Po prechode na web - musíte nahrať obrázok a vybrať na ňom oblasť textu (pozri kroky 1 a 2 na snímke obrazovky nižšie).

Načítanie obrázka a výber textovej oblasti

Ďalej uvidíte zoznam fontov: z neho si môžete vybrať ten, ktorý sa najviac podobá tomu vášmu (obvykle je to prvé, čo v zozname potrebujete).

Ako sa líši Impact MT od Impact ... (výsledky práce)

Podotýkam, že služby v anglickom jazyku s ruským textom veľmi nefungujú (často sa namiesto konkrétneho písma vyberie nejaký cracker).

Poznámka: Upozorňujeme tiež, že platené písma (ktoré vám ponúkneme na zakúpenie v rôznych službách) sa často príliš nelíšia od bezplatných typov, ktoré sú už nainštalované vo vašom systéme.

*

To je zatiaľ všetko.

Veľa štastia!