Ako napáliť ISO obraz na USB flash disk // 2 spôsobmi

Všetko dobré!

Pomerne často musíte na disk USB napísať nejaký obraz disku ISO, napríklad pri inštalácii systému Windows, vytváraní pohotovostnej jednotky flash, testovaní pamäte RAM, pevného disku atď.

Rovnaká inštalácia systému Windows z disku CD / DVD navyše trvá dlhšie (a zlyhávajú častejšie ako jednotky flash). Ani nehovorím o tom, že nie každý nový PC / notebook má diskovú jednotku. Preto je vhodnejšie použiť jednotku flash (a všestrannejšiu - môžete ju pripojiť k ľubovoľnému počítaču s portom USB).

V tomto článku sa pozriem na pár programov, ktoré dokážu ľahko a rýchlo napáliť akýkoľvek obraz disku ISO na USB flash disk.

Poznámka: ISO je najobľúbenejší formát obrazu disku. Je v ňom distribuovaná viac ako polovica všetkých druhov obrázkov, ktoré sa dajú nájsť na sieti.

*

Napáliť ISO obraz na USB kľúč

Metóda číslo 1 - PowerISO

Webové stránky: //www.poweriso.com/

PowerISO je veľmi výkonný obrazový softvér ISO. Umožňuje im otvárať, upravovať, extrahovať z nich súbory, pridávať súbory do obrazov ISO, komprimovať ich, napaľovať na disky CD / DVD a flash disky atď. Tiež v PowerISO môžete vytvoriť obraz ktoréhokoľvek z vašich diskov, otestovať ho, získať kontrolný súčet (na posúdenie, či je súbor rozbitý ...).

Všeobecne ako napísať obrázok na USB flash disk v PowerISO.

1) Prvá vec, ktorú urobíte, je otvorenie obrázka. Kliknite na tlačidlo „Otvoriť“ alebo otvorte ponuku súborov a zadajte súbor s obrázkom. Môžete tiež použiť Ctrl + O kláves .

PowerISO - otvorí obraz disku ISO

2) Ak bol obrázok otvorený a program nevydal žiadne varovania, prejdite do ponuky „Nástroje“ . Vyberte funkciu, napríklad „Vytvoriť bootovateľnú jednotku USB“ (pozri šípky na snímke obrazovky nižšie).

Vytvorte bootovateľnú jednotku USB

3) V niektorých prípadoch vás program požiada, aby ste mu udelili práva správcu. Súhlasíme len: program sa reštartuje a budete pokračovať v procese nahrávania.

Práva správcu

4) V okne nastavení nahrávania potrebujete:

 1. v stĺpci „Jednotka USB“ označte jednotku USB flash (Pozor! Nemiešajte písmená, pretože počas procesu nahrávania budú všetky údaje na jednotke USB flash vymazané;
 2.  metóda záznamu: ak nahrávate bootovateľný ISO obraz, zvoľte spôsob záznamu „USB - HDD“ (napríklad pre záznam obrazu z Windows);
 3. stĺpec systému súborov je možné predvolene ponechať;
 4. potom kliknite na „Štart“ ;
 5. Mimochodom, všimnite si, že v dolnej časti okna sú odkazy na pokyny (niekoľko odkazov, v závislosti od zaznamenávaného obrázka).

Nastavenia nahrávania PowerISO

5) Program vás opäť upozorní, že všetky údaje na vybranej jednotke flash budú odstránené!

Varovanie: jednotka flash bude vymazaná

6) Ďalej sa začne proces nahrávania. Čas nahrávania silne závisí od:

 1. načítanie počítača nadbytočnými úlohami (odporúčam vypnúť všetky nepotrebné veci: aspoň torrenty, hry, editory videa atď. programy, ktoré veľmi zaťažujú počítač);
 2. veľkosť zaznamenaného obrazu;
 3. rýchlosť jednotky USB a samotnej jednotky flash.

7) Ak nahrávanie prebehlo dobre a bez chýb: uvidíte správu „Záznam na jednotku USB bol úspešne dokončený“ , ako na obrázku nižšie.

Jednotka USB flash bola úspešná

Metóda číslo 2 - UltraISO

Webová stránka: //www.ezbsystems.com/ultraiso/

UltraISO je najznámejší program na prácu s ISO obrazmi. Ako prvý s nimi vie robiť takmer všetko: otvárať, pripájať, upravovať a upravovať, písať bootovacie flash disky, externé pevné disky, CD / DVD atď.

Používa sa rovnako ľahko ako prvý. Obidve, mimochodom, plne podporujú ruský jazyk.

A tak začneme pracovať v UltraISO

1) Najskôr si stiahnite (odkaz vyššie), nainštalujte a spustite program. Nie je tu nič zvláštne, čo by ste komentovali, až na jednu vec - spustite program ako správca (v opačnom prípade nemusí byť možnosť zápisu na USB flash disk k dispozícii!).

Poznámka! Spustenie ako správca: stačí kliknúť na ikonu s programom UltraISO - a v kontextovej ponuke zvoliť možnosť „Spustiť ako správca“, ako je to znázornené na snímke obrazovky nižšie.

Spustiť ako správca

2) Ďalej otvorte obrazový súbor ISO (kliknite na ponuku „ Súbor / Otvoriť “).

UltraISO - Otváranie obrázkov

3) Ak je obrázok otvorený, otvorte ponuku „ Boot / Burn disk image “ (obrázok obrazovky nižšie).

Napáliť obraz disku

4) Potom musíte nastaviť nastavenia nahrávania:

 1. disková jednotka: vyberte písmeno svojej jednotky flash (údaje na nej budú vymazané, preto - opatrne a starostlivo!)
 2. metóda záznamu: USB-HDD + alebo USB-HDD (je to na zápis bootovateľného média, ktoré je vo väčšine prípadov potrebné) . Je dosť ťažké konkrétne povedať, čo si zvoliť, vo väčšine prípadov USB-HDD + funguje - ale ak to vaša verzia systému BIOS zrazu nevidí, prepíšte jednotku USB flash v režime USB-HDD;
 3. potom kliknite na tlačidlo „Napáliť“ .

Nastavenia záznamu v UltraISO

Poznámka!  V normálnom režime program UltraISO automaticky naformátuje médiá do súborového systému FAT32 (aj keď jednotka flash predtým mala systém súborov NTFS). Aby zostal NTFS, musíte zvoliť ExpressBoot a kliknúť na ExpressWrite. Záver: po rozbalení obrázka na USB flash disk zostane súborový systém nezmenený.

5) Ďalej sa zobrazí štandardné varovanie o odstránení všetkých informácií z jednotky flash. Opäť skontrolujeme písmeno jednotky flash a súhlasíme ...

Odstrániť upozornenie

6) Ak všetko v správach programu prebehlo dobre, uvidíte nápis:  „Synchronizácia vyrovnávacej pamäte. Záznam bol dokončený!“ ... Upozorňujeme, že v zozname programových správ nie sú žiadne chyby, inak by sa pri zavedení systému Windows pri zavedení systému Windows boot vyskytla chyba.

Príklad úspešného záznamu je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

Nahrávanie je dokončené!

*

Po napísaní flash disku zvyčajne začnú nastavovať BIOS a inštalovať Windows ...

Všetko najlepšie.

?

Prvé zverejnenie: 03.02.2017

Oprava: 15.7.2019