Ako používať telefón ako mikrofón pre počítač

Dobrý deň!

Pravdepodobne mnoho ľudí neraz čelilo jednému malému „problému“: musíte niečo nahrať na PC / notebooku, ale nemáte po ruke mikrofón (alebo sa môžete s niekým rozprávať napríklad po sieti, pri hraní ...). Na vyriešenie takéhoto problému bude stačiť mobilný telefón (v systéme Android).

To znamená, že pomocou jednej „zložitej“ aplikácie poskytujeme počítaču prístup k mikrofónu telefónu. Je pravda, že si treba okamžite urobiť jednu „poznámku“: k tomu je potrebné najskôr telefón pripojiť k počítaču / notebooku pomocou kábla USB (alebo alternatívne použiť Bluetooth alebo Wi-Fi).

Všeobecne nižšie ukážem na svojom vlastnom príklade, ako je to možné ľahko a jednoducho. Takže ...

*

Telefón používame ako mikrofón

KROK 1: Nainštalujte si aplikáciu do telefónu

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je nainštalovať si do telefónu špeciály. Aplikácia WO Mic. Odkaz na Google Play je uvedený nižšie. Umožní vám to „zdieľať“ mikrofón na 1–2 kliknutia (tj. Poskytnúť mu prístup).

Poznámka: zatiaľ nevenujte pozornosť jeho rozhraniu (nižšie bude podrobná analýza toho, kam a čo zadať ...).

WO Mic

Odkaz na Google Play: //play.google.com/store/apps/details?id=com.wo.voice2&hl=ru

Screenshot okna aplikácie

KROK 2: inštalácia ovládača a špeciálne Softvér pre PC / notebook

Rovnaká aplikácia musí byť ďalej nainštalovaná na počítači / notebooku. Môžete to urobiť z oficiálnej webovej stránky (odkaz nižšie). Upozorňujeme, že tento program vyžaduje ďalšie. nainštalujte aj ovládač (pozri obrazovku).

WO Mic

Stránka vývojára: //www.wirelessorange.com/womic/

Ovládač + klient (inštalácia na PC)

KROK 3: Povoľte ladenie USB v telefóne

Teraz, keď je všetko nainštalované, musíte v telefóne povoliť režim ladenia USB (táto akcia je nevyhnutná, ak sa chystáte pripojiť telefón k počítaču pomocou kábla USB, inak si pozrite alternatívu).

Ak chcete povoliť režim ladenia, spravidla stačí otvoriť nastavenia telefónu, prejsť na kartu „Systém / Pre vývojárov“ a presunúť príslušný posúvač.

Poznámka: Ak nemáte ponuku pre vývojárov, zapnite ju podľa pokynov pre svoje zariadenie. Napríklad na Huawei (Honor), aby ste povolili toto menu, jednoducho choďte do sekcie „O telefóne“ a stlačte 3-4 krát na linke s číslom zostavenia ...

Povolenie režimu ladenia USB (Huawei, Honor atď.)

KROK 4: nastavenie a pripojenie

Teraz vo všeobecnosti existujú iba formality ? ...

1) Najskôr pripojíme telefón k počítaču pomocou kábla USB (mimochodom, umožníme telefónu vymieňať si súbory z počítača, ak sa po pripojení zobrazí podobné menu).

Telefón pripojíme k počítaču pomocou kábla USB

2) Spustite vo svojom telefóne aplikáciu  WO Mic a prejdite do jej nastavení. V riadku „Transport“ zadajte možnosť „USB“ , upravte hlasitosť a začiarknite políčko „Stlmiť“ . Potom ich ukončite a spustite aplikáciu (tlačidlo ▶ v hornom menu aplikácie). Pozrite si príklad uvedený nižšie na snímke obrazovky.

Zapnite aplikáciu v telefóne

3) Ďalej vo svojom počítači spustite program s rovnakým názvom a otvorte ponuku „Pripojiť“ (ako na obrázku nižšie).

Pripojiť (počítačový softvér)

4) Potom vyberte možnosť „USB“ a kliknite na tlačidlo OK.

USB pripojenie

5) V ideálnom prípade, ak ste urobili všetko správne (a zapli ste režim ladenia), malo by sa zobraziť upozornenie „Pripojené“. Všeobecne platí, že od tohto momentu môžete používať mikrofón telefónu ...

Pripojenie bolo nadviazané

6) Ak vás aplikácia informuje, že sú zariadenia pripojené, ale nepočujete, čo hovoríte (alebo kvalita zvuku zostáva veľmi požadovaná), odporúčam prejsť do ovládacieho panela systému Windows v časti „Hardvér a zvuk / zvuk“. „ oddiel .

Hardvér a zvuk - zvuk

Ďalej otvorte kartu „Nahrávanie“ a skontrolujte, či svieti zelená značka začiarknutia na mikrofóne (všimnite si, že je označený ako „WO Mic Device“). Ak nie, jednoducho ho vyberte a kliknite na tlačidlo „Predvolené“ v dolnom okne.

Poznámka: na jemné vyladenie fungovania mikrofónu - použite kartu „Vlastnosti“.

Mikrofón funguje!

Pomôcť!

Čo robiť, ak mikrofón nefunguje - //ocomp.info/ne-rabotaet-mikrofon-windows-10.html

KROK 5: nahrávanie zvuku ...

Mimochodom, na otestovanie mikrofónu môžete použiť zabudovanú aplikáciu Windows - „Hlasový záznamník“ . Nájdete ju kliknutím na ikonu lupy na paneli úloh. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Hlasový záznam

Môžete však použiť viac špeciálov. programy (o nich v článku, na ktorý je uvedený odkaz nižšie).

Pomôcť!

Ako nahrávať zvuk do počítača (z mikrofónu alebo ten, ktorý je počuť v reproduktoroch) - //ocomp.info/kak-zapisat-zvuk-na-kompyutere.html

Ak nebol povolený režim ladenia

Ak sa vám nepodarilo povoliť režim ladenia telefónu cez USB (alebo vôbec nemáte k dispozícii kábel), môžete použiť alternatívnu možnosť a pripojiť telefón k PC / notebooku pomocou Bluetooth alebo Wi-Fi (zameriam sa na prvá možnosť).

1) Inštalácia aplikácie WO MIC na telefóne a počítači bude teda prebiehať rovnakým spôsobom. Ďalej musíte v telefóne povoliť Bluetooth. Pozri príklad nižšie.

Pripojenie zariadení Bluetooth (Android 9)

2) Potom v systéme Windows na paneli musíte kliknúť na ikonu Bluetooth a pridať nové zariadenie.

Pomôcť!

Čo ak nemám ikonu Bluetooth - //ocomp.info/propal-znachok-bluetooth.html

Pridanie zariadenia Bluetooth

3) Spravidla potom začne proces párovania zariadení. Niekedy je potrebné zadať PIN kód, ktorý sa zobrazí na obrazovke telefónu v okne systému Windows.

Upozorňujeme, že ak boli zariadenia spárované, zobrazí sa o nich správa. Ako to vyzerá v systéme Windows 10, je zobrazené na snímke obrazovky nižšie.

Telefón je spárovaný s počítačom

Ak sa zariadenia nepripájajú (alebo sa navzájom nevidia), odporúčam vám prečítať si jeden z mojich minulých článkov, odkaz dole.

Pomôcť!

Pokyny na spárovanie telefónu a notebooku (počítača) cez Bluetooth - //ocomp.info/peredavat-faylyi-bluetooth.html

4) Ďalej musíte v počítači spustiť program WO Mic, otvoriť ponuku „Pripojiť“ , určiť možnosť „Bluetooth“ , vybrať svoje zariadenie a kliknúť na OK.

Pripojenie Bluetooth

5) Ak boli pripojenia úspešné, mikrofón telefónu bude fungovať rovnako, ako keby boli zariadenia pripojené pomocou kábla USB. Citlivosť mikrofónu môžete doladiť v časti Zvuk ovládacieho panela systému Windows.

Mikrofón funguje podobne ako pripojenie USB

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!

?