Ako prenášať súbory cez Bluetooth medzi telefónom a notebookom (počítačom)

Dobrý deň!

Pomerne často musíte z telefónu do počítača preniesť niektoré súbory (napríklad fotografie). Jednou z najpopulárnejších metód zdieľania je samozrejme prenos súborov cez Bluetooth. ?

Ako som si však všimol, niektorí používatelia nepochopili tento proces prvýkrát. Účelom tohto článku je v skutočnosti len pomôcť v tejto veci.

V článku tiež nájdete odkazy na pokyny s alternatívnymi riešeniami problémov s Bluetooth. Myslím si, že materiál bude užitočný pre všetkých začínajúcich používateľov.

Takže ...

? Dodatok!

Sedem ďalších spôsobov, ako sťahovať fotografie a súbory z telefónu do počítača. Užitočné pre tých, ktorí nemajú Bluetooth.

*

Prenos súborov medzi prenosným počítačom a telefónom / príkladom

Ďalej ukážem každý krok na príklade Windows 10 (ako najmodernejší operačný systém) a telefónu s Androidom (ako najpopulárnejší).

Dodám, že v tomto článku budem vychádzať z toho, že máte nainštalované ovládače, samotné zariadenie funguje, nie sú žiadne problémy (vo väčšine prípadov to tak je - moderný Windows 10 už vo fáze inštalácie rozpoznáva a inštaluje ovládače pre väčšinu zariadení vrátane pre adaptér Bluetooth).

*

? Dodatok!

Pre tých, pre ktorých Bluetooth nevidí telefón (alebo napríklad v zásobníku nie je ikona, vyskytujú sa nejaké chyby atď.) - pozrite si tento materiál.

*

? KROK 1

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je kliknúť na ikonu Bluetooth v zásobníku (ak ju nemáte - ? pozri toto) a zvoliť „Pridať zariadenie Bluetooth“ .

Ak ikona nie je, skúste otvoriť: „ SPUŠTENIE / NASTAVENIA / ZARIADENIA / Bluetooth a ďalšie zariadenia “.

Pridajte zariadenie - pozri zásobník

? Poznámky na pomoc!

1) Ako zapnúť Bluetooth na notebooku - pokyny krok za krokom

2) Bluetooth nefunguje vo Windows 10 - riešenie problému

*

? KROK 2

V možnostiach skontrolujte, či je zapnutá funkcia Bluetooth, a potom kliknite na tlačidlo Pridať Bluetooth alebo iné zariadenie . Príklad je na snímke obrazovky nižšie. ?

Skontrolujte, či je zapnuté Bluetooth, a začnite hľadať zariadenie

*

? KROK 3

Ďalej zadajte typ zariadenia (pre telefón, počítačové myši, perá atď. - vyberte prvý typ, pozri príklad nižšie ?).

Pridanie zariadenia (Windows 10)

*

? KROK 4

Potom venujte pozornosť telefónu: Bluetooth musí byť tiež povolený v jeho nastaveniach a mal by tiež vidieť názov vášho notebooku (počítača).

Kliknutím na názov zariadenia by sa vám malo zobraziť okno žiadosti s návrhom na spárovanie zariadení (tiež sa v ňom zobrazí digitálny kód).

Musíte súhlasiť so spárovaním zariadení (na notebooku aj na telefóne). V niektorých prípadoch bude možno potrebné zadať párovací kód, ktorý sa zobrazí na obrazovke telefónu.

Dostupné zariadenia - pripojte // Android

*

? KROK 5

Ak všetko prebehlo tak, ako malo, a zariadenia sú spárované (pripojené), mali by sa zobraziť oznámenia, že sú zariadenia pripravené na použitie.

Zariadenie je pripravené na použitie

*

? KROK 6

Ďalej ukážem, ako prenášať súbory z telefónu do notebooku (táto možnosť je najbežnejšie používaná. Avšak reverzná operácia bude rovnaká!).

Na prenosnom počítači kliknite na ikonu Bluetooth (na paneli vedľa hodín) a v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Prijať súbor“ .

Windows 10 - Príjem súboru cez Bluetooth

*

? KROK 7

Ďalej by sa malo zobraziť okno s čakajúcim prenosom. Zobrazenie priamej výmeny a samotných súborov sa začne po ich odoslaní z telefónu (zdroja alebo iného zariadenia).

Čaká sa na pripojenie

*

? KROK 8

Teraz môžete vybrať ľubovoľné súbory v telefóne (napríklad fotografie), kliknúť na tlačidlo „Zdieľať “ v rohu obrazovky a v zozname dostupných možností zvoliť „Bluetooth“ .

Výber a prenos súborov

*

? KROK 9

Na prenosnom počítači by sa v okne prenosu súborov malo zobraziť stiahnutie - hneď po dokončení vás systém Windows vyzve na zadanie umiestnenia, kam sa majú prijaté súbory uložiť.

Príjem súborov (keď sa prenesú všetky súbory, stačí ich uložiť na disk)

V skutočnosti je to celý proces prenosu ...

Pokiaľ všetko funguje a nie sú problémy s rovnakými ovládačmi, potom je celý proces kopírovania veľmi rýchly (aj pri stovkách súborov to bude trvať len pár minút ?).

*

PS

Po prenose súborov nezabudnite vypnúť Bluetooth (na notebooku aj na telefóne). Faktom je, že adaptér Bluetooth je dosť náročný na napájanie, a pokiaľ ho nevypnete, batéria vo vašom prístroji sa rýchlejšie vybije (dôležité pre telefóny a notebooky)!

? Dodatok!

Notebook sa rýchlo vybíja: ako maximalizovať výdrž batérie

Ak používate notebook iba s nabíjačkou, nemusíte vypínať Bluetooth, po prenose dát žiadne ...

*

Doplnky na túto tému - prídu vhod!

Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 09.04.2018

Oprava: 09.09.2020