Ako si vyrobiť vizitku svojpomocne (zadarmo): vyberte si zo šablón alebo vyrobte úplne od začiatku!

Dobrý deň!

Dnes nikoho neprekvapíte vizitkou: majú ju nielen skvelí podnikatelia a veľké spoločnosti, ale aj bežní ľudia, ktorí poskytujú akékoľvek služby verejnosti (napríklad opravy zariadení, nastavovanie PC atď. ?).

Všeobecne platí, že teraz na vytvorenie vizitky nemusíte mať žiadne jedinečné znalosti, stačí stráviť týmto podnikaním 10 - 15 minút .

V tomto článku sa chcem zamyslieť nad niekoľkými spôsobmi, ktoré vám povedia, ako si rýchlo, ľahko a zadarmo vyrobiť vlastnú vizitku.

A tak poďme na to ...

*

Vytvorte vizitku: 3 spôsoby

? S pomocou špeciálneho. programov

Master of Business Cards

Webová stránka: //master-vizitok.ru/

Jeden z najlepších programov na vytváranie najrôznejších vizitiek: rôznych veľkostí, tvarov, farieb atď. Niektoré z hlavných výhod programu:

 1. úplne v ruštine;
 2. niekoľko stoviek hotových šablón pre každý vkus a pre každú tému (mimochodom, o tom nižšie);
 3. pohodlné rezanie listu pri tlači;
 4. možnosť uložiť projekt do formátu PDF, JPG, TIFF;
 5. možnosť pridať mapu a QR kód;
 6. rýchla tlač vizitiek na domácej tlačiarni alebo v tlačiarni (t. j. je možné ju použiť doma aj v štúdiu). Všeobecne odporúčam!

*

A tak po spustení programu - navrhujem okamžite zvoliť položku „Šablóny vizitiek“ (program vám ponúkne pripravené šablóny, s ktorými môžete ihneď začať pracovať s opravou niektorých údajov).

Šablóny vizitiek

Počet šablón je vo všeobecnosti jednoducho úžasný: existuje horizontálna aj vertikálna, veľa rôznych tém. Je len potrebné zvoliť tému, pozíciu vizitky a pokračovať ďalej.

? Poznámka 1: ak chcete urobiť vizitku, ktorá bude mať vysokú mieru konverzie objednávok, odporúčam vám, aby ste sa na konci článku oboznámili s mojimi skúsenosťami.

Prezentované témy: jednoduchý, univerzálny, doprava, detská, krása, štýl, odevy, obuv, počítač, stavba, oprava, vzdelávanie, zábava, jedlo, vláda, medicína, vizitky s fotografiami, nehnuteľnosti, šport a fitnes, technológie, cestovný ruch a rekreácia, fotografie a videá, rôzne atď.

Šablóny vizitiek - vyberte si tú, ktorú chcete

Po výbere šablóny sa otvorí sprievodca s úpravami. Úprava vizitky nie je nič zložité: stačí sa pozrieť na to, ktorý nápis chcete zmeniť, a vyplniť potrebné riadky v dolnej časti okna (viď červené šípky na snímke obrazovky nižšie: spoločnosť, web, telefónne číslo atď.) .

Sprievodca úpravou vizitky

V pravej časti okna je malé okno s dizajnom projektu: pre akýkoľvek nápis môžete zmeniť veľkosť písma, zvoliť samotné písmo (Arial, Tahoma atď.), Jeho farbu, polohu atď.

Všeobecne sa všetko deje veľmi jednoducho, nijako sa nelíši od práce v programe Microsoft Word ...

Prispôsobenie písma atď.

Keď je vizitka pripravená, môžete:

 1. ? stlačte kláves PrtScr (tj. Urobte snímku obrazovky), potom otvorte  Word a vložte ho tam ( kombinácia klávesov Ctrl + V ). Získajte viac informácií o vytváraní snímok obrazovky.
 2. poslať do tlače (mimochodom, pohodlné automatické rezanie hárku - snímka obrazovky (klikateľná));
 3. alebo uložte projekt do formátu PNG, JPG, TIFF (na ďalšiu tlač na inom počítači);

Tlač alebo uloženie projektu

Ak ste skontrolovali a odoslali svoju vizitku v programe Word, odporúčam vám vykonať nasledujúce kroky:

 • kliknite na obrázok ľavým tlačidlom myši;
 • potom otvorte „Picture Tools“ v hornej časti okna  ;
 • a pomocou nástroja Orezať odstráňte všetky nepotrebné položky.

Vkladanie a orezávanie obrázkov v programe Word

Potom už len posuňte okraje hárka a vytvorte kópie svojich vizitiek na celý hárok (vizitku najskôr skopírujte pomocou klávesov Ctrl + C a potom ju prilepte stlačením klávesov Ctrl + V).

Reprodukcia vizitky ...

Zostáva iba vytlačiť vizitku ...

*

V režime online

Vizitky môžete vytvárať bez pomoci akýchkoľvek špeciálov. programov. S rozvojom internetu sa objavili desiatky webov, ktoré vám umožňujú vytvoriť rad online možností. Niektoré z nich sú uvedené nižšie.

Webové stránky:

 1. veľmi pohodlný editor vizitiek, môžete si zvoliť motív, nastaviť veľkosť, písmo, pozíciu atď. - //editor.printdesign.ru/
 2. tento konštruktor má viac ako tucet parametrov na prispôsobenie (písmo, veľkosť, farba, pozadie atď.), je zabudovaná možnosť ukladania a tlače vizitky - //jmi.by/constructor
 3. ďalší celkom dobrý a obľúbený editor vizitiek online - //www.offnote.net/vizitka2/
 4. jeden z najviac multifunkčných editorov (viac ako STOVKA parametrov na konfiguráciu) - //www.vizitki-besplatno.ru/

Navrhujem zamerať sa na prvú možnosť. Pozrime sa podrobnejšie na to, ako vytvoriť vizitku na tomto webe.

 1. Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je prejsť na web a zvoliť šablónu ( tému ) pre svoju budúcu vizitku.

  Existuje veľa tém, ktoré vyhovejú takmer každému: fotografi, dizajnéri, inštalatéri, elektrikári, stavby, opravy, kaderníci, psychológovia atď. Všeobecne si vyberte tému a šablónu! Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

  Témy a šablóny vizitiek

 2. Ďalej sa otvorí online editor. V ponuke vľavo zadajte svoje údaje a uvidíte online, ako sa mení vaša vizitka (zobrazuje sa vpravo).

  Keď je všetko pripravené: začiarknite políčko, že ste skontrolovali všetky údaje, a stlačte tlačidlo „Stiahnuť / Uložiť rozloženie“ .

  Online editor vizitiek (všetky údaje na fotografii vyššie sú náhodné, všetky zodpovedajúce údaje s niekým sú náhodné)

 3. Vo všeobecnosti je to všetko - vizitka je pripravená! Zostáva iba zvoliť požadovaný počet kusov, zaplatiť a prijať vytlačené vizitky (pre určitý počet vizitiek je k dispozícii doprava zdarma);
 4. Mimochodom, môžete urobiť snímku obrazovky (stlačte kláves PrtScr) a potom ju prilepiť do Wordu (klávesy Ctrl + V), orezať okraje. Vo Worde budete mať hotovú vizitku!

  Pripravená vizitka

*

V programe Microsoft Word (manuálna metóda)

Výhody tejto metódy:

 • nie je potrebný žiadny doplnok programy (okrem Wordu, ktorý je na väčšine počítačov);
 • univerzálna metóda (t.j. vizitka môže byť vytvorená na akúkoľvek tému);
 • pri vytváraní vizitky vás nič neobmedzuje - môžete použiť akékoľvek písma, obrázky a pod.

Mínus , možno, v jednej veci musíte poznať malé slovo. Ďalej sa pokúsim poskytnúť podrobné pokyny, ako vytvoriť vizitku v programe Word 2016/2019 (čo najpodrobnejšie ?)!

Takže:

 1. Najskôr si stiahnite 3 - 4 obrázky k svojej téme (podľa toho, na ktorú tému chcete vizitku urobiť).

  Je vhodné fotografovať stredne veľké horizontálne obrázky (pretože vizitka má najčastejšie tiež horizontálny vzhľad). Kde hľadať Napríklad tu - //yandex.ru/images/

 2. Ďalej spustite Word a z ponuky vyberte vložiť / obrázky a označte svoj obľúbený obrázok;

  Vložte obrázok do programu WORD

 3. Potom kliknite pravým tlačidlom myši na obrázok a z ponuky vyberte možnosť „Veľkosť a umiestnenie“ (pozri snímku obrazovky nižšie);

  Veľkosť a umiestnenie obrázka

 4. Ďalej je potrebné nastaviť veľkosť vizitky. Odporúča sa, aby bola veľkosť bežnej bankovej karty: týmto spôsobom bude vhodné vložiť ju do peňaženky / kabelky atď.

  Veľkosť: 5,3 cm x 8,6 cm . Mimochodom, nezabudnite vypnúť možnosť „Zachovať pomer strán“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

  Označenie veľkosti

 5. Tento krok je voliteľný, ale napríklad mám rád zaoblenie hrán (neviete o sebe?).

  Ak ich chcete trochu zaokrúhliť, kliknite ľavým tlačidlom myši na obrázok, potom otvorte „Práca s obrázkami“ a vyberte tento štýl (ako na obrázku nižšie).

  Okraje obrázka zaoblite

 6. Ďalej prejdeme k hlavnej veci - vloženiu textového bloku. Urobíte to kliknutím na Vložiť / Textový box (jednoduché pole) .

  Dôležité! Toto textové pole sa s najväčšou pravdepodobnosťou nezmestí do vašej kresby. Je to v poriadku, v ďalšom kroku to napravíme.

  Vložte textový blok

 7. Teraz kliknite na malú ikonu vedľa textového bloku, ktorá vám umožní nastaviť, ako bude umiestnený (zaujíma nás režim pred textom ).

  Vyberte tento režim a preneste blok na obrázok. Ďalej do bloku zadajte svoje údaje: názov spoločnosti, telefónne číslo, adresy atď., VŠETKO, čo ste chceli uviesť.

  Textový blok pred textom

 8. Teraz môžeme náš blok upraviť. Kliknite na ňu raz ľavým tlačidlom myši, v hornom menu otvorte „Nástroje na kreslenie“ a vyberte štýl z predvolieb. Pekné štýly s priehľadnosťou.

  Zmena štýlu bloku (všetky zhody: telefóny, adresy atď. Na vizitke vyššie sú náhodné, toto je jednoduchý príklad)

 9. Vizitka je pripravená! Podľa mňa to dopadlo celkom dobre (Word však upozorňuje na chyby, ale je to v poriadku ✌).

  Všeobecne je posledným dotykom vynásobiť výslednú vizitku na celý hárok Wordu a vytlačiť ju  (na „znásobenie“ vizitky použite klávesy Ctrl + C a Ctrl + V (úprava / kopírovanie a úprava / vloženie)). .

  Reprodukcia vizitky (všetky zhody na vizitke sú náhodné - jedná sa o jednoduchý príklad)

*

Pravidlá návrhu vizitky - dôležité body

No, na úkor slova „pravidlá“ som sa možno nadchol, a napriek tomu, že som prerobil stovky vizitiek, nazhromaždili sa určité skúsenosti. Dovolím si povedať pár vecí, ktorým je podľa môjho názoru potrebné venovať pozornosť (aj keď predpokladám, ako môžu niektorí marketéri „dupnúť“, čo nehovorím o vede ...).

1) Písmo, kresba, farba

Po prvé, čím chcem hneď začať, je písmo . Z nejakého dôvodu je veľa vizitiek vyrobených v akomsi minimalistickom štýle. Aby ste si mohli prečítať telefón, musí sa aj zdravý človek pozorne pozerať, nehovoriac o staršej generácii.

Preto okamžite poradím: používajte ľahko čitateľné písmo (odporúčam Arial, Tahoma, Verdana), nebrúste , tiež netreba používať kurzívu, najlepšie na pozadí textu, aby tam bol obyčajné pozadie svetlej farby.

Mohlo by sa zdať základné pravidlo, ktoré hraničí s logikou - ale koľkokrát som videl a uvidím (a uvidím) vizitky, na ktoré sa bez sĺz nedokážete pozrieť.

To isté platí aj pre obrázky: nemusíte si myslieť, že čím farebnejší bude obrázok na vašej vizitke, tým bude vyššia konverzia (poznámka: pomer rozdaných vizitiek / zákazníkom). Najúspešnejšou vizitkou je vo väčšine prípadov malé logo vašej spoločnosti (alebo napríklad aj vaša fotografia so stierkou) a kontaktné informácie.

2) Obsah

Všetko, čo sa tu zdá, je štandardné, vizitka by mala mať: názov spoločnosti, stručne povedané, čo robíte (aby si ktokoľvek mohol prečítať a pochopiť, či túto službu potrebuje), kontaktné informácie (telefón, najlepšie webová stránka, e-mailová adresa) , atď.).), meno a funkcia osoby (napríklad manažérka Alena, tel .: 11-11-11).

Najbežnejšia chyba, s ktorou som sa stretol: z vizitky nie je zrejmé, čo ten človek robí a aké služby poskytuje (nie, zdá sa byť čiastočne jasný, ale neexistujú žiadne špecifiká ...).

3) Veľkosť vizitky

Najúspešnejšia veľkosť vizitky je tá, ktorú je možné vložiť do akejkoľvek peňaženky, kabelky, kabelky atď. Čo si myslíš, že to je? Je to jednoduché - toto je veľkosť najbežnejšej bankovej karty , približne: 8,5 cm x 5,5 cm (plus / mínus 1 - 2 mm).

Vizitku môžete urobiť trochu menšiu, ale väčšia veľkosť (a ak je vizitka vytlačená aj na hrubom papieri) môže spôsobiť nepríjemnosti.

4) Ako upozorniť na vizitku

Bolo by pekné mať jedinečnú vizitku, ktorá človeka prekvapí a prinúti ho venovať jej pozornosť.

Všeobecne je táto otázka dosť zložitá a nejeden obchodník si nad tým láme hlavu, nižšie uvediem pár svojich myšlienok.

Zaujímavý obrázok, slogan

Docela štandardná vec, ktorá si vždy získa pozornosť. Je ideálne vybrať si niečo, čo vaši konkurenti nepoužívajú.

Kalendár

Ak je na zadnej strane vašej vizitky kalendár, mnoho ľudí si ho môže vložiť do peňaženky a nosiť ho stále so sebou (a toto je „extra“ reklama!). Vďaka tomu sa môže stať, že aj keď vás k tomu sami nevolajú, môže sa stať, že to uvidí niekto iný a spýta sa na vašu osobu / spoločnosť ...

Časté otázky

Na zadnú stranu vizitky môžete umiestniť 5 - 6 populárnych otázok, na ktoré sa noví klienti vždy pýtajú (samozrejme odpovede na ne. Je vhodné uviesť niektoré charakteristické črty vašej práce). Takto môžete ďalej zvyšovať záujem o svoju činnosť. Všeobecne dobrý krok, podľa môjho názoru.

Zľavové kódy

Ak na každej vizitke dáte napríklad kódy na zľavy (alebo vo všeobecnosti iba zľava pre tých, ktorí vás svojou vizitkou oslovili), je nepravdepodobné, že sa vyhodí, keď ju niekomu poskytnete .

Človek si s najväčšou pravdepodobnosťou, aj keď službu nepotrebuje, pomyslí, či ju potrebuje niekto iný z jeho okolia (a potom mu už len dá vizitku v nádeji, že dostane zľavu).

*

To je zatiaľ všetko ...

Všetky dobré a správne vizitky!

?

Prvé zverejnenie: 13.02.2017

Oprava: 15.04.2020