Zabudol som heslo k sieti Wi-Fi, čo mám robiť?

Ahoj!

„A v starenke je diera ...“

Spravidla nie je potrebné heslo zo siete Wi-Fi veľmi často: zariadenie pripojíte raz k sieti a potom nezávisle nájde sieť a pripojí sa k nej.

Avšak po preinštalovaní systému, zakúpení nového notebooku (smartfónu) atď. - zrazu často zistíme, že zariadenie nemôžeme pripojiť (pri pokuse o pripojenie sa zobrazí chyba „heslo sa nezmestí ...“). Sklam moju pamäť ... ?

Nie je však potrebné resetovať nastavenia smerovača Wi-Fi a znova konfigurovať všetko. Heslo nájdete v nastaveniach pripojenia v systéme Windows (ak je niektorý z vašich notebookov / netbookov stále pripojený k sieti Wi-Fi), v denníkoch smartfónov alebo v nastaveniach samotného smerovača.

Všetky tieto metódy sú diskutované nižšie. Myslím si, že poznámka bude užitočná pre všetkých, ktorí sa stretli s týmto problémom ... ?

*

Kde nájdete heslo pre vašu sieť Wi-Fi

V nastaveniach sieťového pripojenia systému Windows (na bežiacom zariadení)

Mnoho ľudí spravidla „zistí“, že si nepamätajú svoje heslo, keď chcú pripojiť nové zariadenie k sieti. To znamená, že väčšina používateľov mala notebook pripojený k Wi-Fi skôr, čo znamená, že v jeho nastaveniach nájdete heslo pre sieť (ak je dobré kopať ☝).

Ako to urobiť (uvediem univerzálnu metódu, ktorá funguje vo všetkých moderných verziách systému Windows 7/8/10):

 1. najskôr musíte stlačiť kombináciu Win + R (malo by sa otvoriť okno "Spustiť");
 2. potom zadajte príkaz ncpa.cpl  a stlačte kláves Enter (tým sa otvoria všetky sieťové pripojenia systému Windows).

  Otvorenie sieťových pripojení - príkaz „ncpa.cpl“

 3. potom musíte otvoriť stav bezdrôtovej siete (cez ktorú sa pripájate k Wi-Fi). Je možné, že sa bude volať trochu inak ako ja (napríklad „Bezdrôtové pripojenie ...“);

  Kontrola stavu bezdrôtovej siete

 4. potom kliknite na tlačidlo „Vlastnosti bezdrôtovej siete“ , príklad je na snímke obrazovky nižšie.

  Otvorenie jeho vlastností

 5. v skutočnosti zostáva otvoriť kartu „Zabezpečenie“ a zatrhnúť pred položkou „Zobraziť zadané znaky“ . Vaše heslo sa zobrazí v stĺpci „Sieťový bezpečnostný kľúč“ (pre mňa začína číslom „13“).

  Zobraziť viditeľné znaky (pozri heslo)

V nastaveniach smerovača Wi-Fi

Prečo sa vlastne nepozrieť na heslo, kde je priamo nastavené? To znamená v nastaveniach smerovača! ✔

Mimochodom, ak nie ste na žiadnom zo zariadení pripojení k sieti Wi-Fi, pripojte smerovač k počítaču (alebo notebooku) pomocou sieťového kábla. Bude teda možné vstúpiť do jeho nastavení, aj keď nepoznáte heslo pre Wi-Fi.

Schéma pripojenia na internet pomocou smerovača

Ďalej spravidla stačí zadať adresu IP do panela s adresou prehliadača (a stlačiť kláves Enter), aby ste sa dostali na webové rozhranie smerovača.

Adresa IP vložená do panela s adresou programu Internet Explorer

Každý model zariadenia môže mať svoju vlastnú adresu IP. Najčastejšie:

 1. 192.168.1.1 (Tp-Link, Asus, Zyxel, smerovač od spoločnosti Rostelecom (Sagemcom) atď.);
 2. 192.168.0.1 (D-Link, Tp-Link (niekedy) atď.).
 3. 192.168.10.1 (TRENDnet a kol.).

Ak sa webové rozhranie neotvorí , odporúčam vám prečítať si článok, na ktorý je uvedený odkaz nižšie.

? Pomoc!

Pokyny na zadanie nastavení smerovača Wi-Fi - //ocomp.info/kak-zayti-v-nastroyki-routera.html

Po zadaní nastavení smerovača budete musieť nájsť sekciu „Bezdrôtový režim“ a vidieť v nej heslo. Mimochodom, táto časť môže mať v rôznych smerovačoch rôzne názvy.

Tu je niekoľko príkladov.

TP-Link: musíte otvoriť kartu:  „Bezdrôtový režim -> Zabezpečenie bezdrôtovej siete -> Heslo“ (pozri obrazovku nižšie).

TP-Link - Nastavenia bezpečnostného režimu

Router od spoločnosti Rostelecom: časť "Nastavenia WLAN -> Zabezpečenie -> heslo WPA" . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Karta Zabezpečenie - smerovač od spoločnosti Rostelecom

Program: Všetko tu nie je jednoduchšie - „Nastavenia bezdrôtovej siete -> heslo bezdrôtovej siete“ .

Tenda - bezdrôtové nastavenia

Podotýkam, že tu si môžete heslo nielen prezrieť, ale aj zmeniť na také, ktoré vám bude vyhovovať, na ktoré časom nezabudnete ...

Po zmene hesla však budete musieť znova pripojiť všetky zariadenia k tejto sieti. V zásade platí, že ak poznáte heslo, urobíte to veľmi rýchlo ...

V nastaveniach smartfónu (Android)

Ak sa váš smartphone niekedy pripojil k sieti Wi-Fi, z ktorej ste zabudli heslo, potom v jeho nastaveniach - toto heslo je možné zobraziť (zariadenie s Androidom si pamätá a ukladá heslá z Wi-Fi, takže pri ďalšom pripojení budete môcť nemuseli do nej znova vstupovať).

Tieto protokoly sa nachádzajú v súbore  wpa_supplicant.conf (obsahuje názov siete, heslo, typ šifrovania atď.). Ďalej uvádzam úplnú cestu k súboru (na jeho otvorenie potrebujete práva root ).

/data/misc/wifi/wpa_supplicant.conf

Otvorený wpa_supplicant.conf (ssid - názov siete, psk - heslo)

Mimochodom, aby ste tento súbor neotvárali a nevyhľadávali ručne, môžete použiť špeciálnu aplikáciu na  obnovenie kľúča Wi-Fi  (Odkaz na Play Market - //play.google.com/).

Naozaj tiež potrebuje rootovacie práva na prácu (bez nich je podľa môjho názoru v systéme Android nemožné zobraziť uložené heslá) .

WiFi Key Recovery - príklad fungovania aplikácie

Ako sa pripojiť k sieti Wi-Fi bez zadania hesla

Táto metóda je relevantná pre tých používateľov, ktorí majú špeciálne informácie o smerovači Wi-Fi. Tlačidlo WPS ( poznámka : táto technológia umožňuje pripojenie k sieti Wi-Fi bez zadania hesla, stačí stlačiť toto tlačidlo iba raz).

Mimochodom, nemôžem si pomôcť, ale všimnem si, že v predvolenom nastavení je v smerovači povolený WPS, ale niektorí používatelia ho niekedy deaktivujú (táto metóda bude relevantná, ak máte povolené WPS!).

Screenshot nižšie zobrazuje niekoľko modelov smerovačov s rôznym rozložením tlačidla WPS.

Tlačidlo WPS na rôznych modeloch smerovača (možnosti rozloženia)

Teraz pár slov o pripojení:

1) Najskôr si vyberte sieť Wi-Fi a skúste sa pripojiť. V štádiu zadávania hesla, ak je povolené WPS, uvidíte správu, že je možné sa pripojiť stlačením tlačidla na smerovači.

Ak je všetko tak, potom prejdite na smerovač, stlačte WPS a podržte ho 1-2 sekundy.

K tejto sieti sa tiež môžete pripojiť stlačením príslušného tlačidla na smerovači Wi-Fi

2) V ideálnom prípade by ste sa po niekoľkých sekundách mali presvedčiť, že je zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi. Môžete použiť internet! ?

Pripojené k sieti

? Pomoc!

Tlačidlo WPS na smerovači Wi-Fi: prečo je to potrebné a ako ho používať (alebo iný spôsob pripojenia k sieti Wi-Fi, ak nepoznáte heslo ...) - //ocomp.info/wps -knopka-na-wi -fi-routere.html

PS

1) Ďalšia možnosť, ako sa dostať zo situácie: ak máte prenosný počítač, ktorý má napríklad prístup na internet, môžete pomocou neho vytvoriť a začať distribuovať Wi-Fi (tj. Zdieľať sieť). V zásade vytvorte ďalšiu sieť Wi-Fi s prístupom na internet. Ako to urobiť, povie článok, ktorého odkaz je uvedený nižšie.

? Pomoc!

Ako distribuovať Wi-Fi z notebooku (vytvorenie prístupového bodu v systéme Windows 10) - //ocomp.info/kak-razdavat-wi-fi-s-noutbuka.html

2) Ak vám nič z vyššie uvedeného nepomohlo, zostáva len resetovať parametre smerovača a znovu vytvoriť sieť Wi-Fi (samozrejme s novým heslom).

Na resetovanie majú smerovače špeciálne tlačidlo (Reset). Spravidla stačí resetovať tak, že ho budete držať 5 - 10 sekúnd. (možno budete potrebovať ceruzku alebo ihlu na pletenie).

? Pokyn.

Plná konfigurácia smerovača Tenda (od nuly) - //ocomp.info/nastroyka-routera-tenda-fh456.html

Tlačidlo Reset na vynulovanie nastavení smerovača

*

Dodatky k tejto téme sú vítané (pozri komentáre).

To je všetko, veľa šťastia všetkým!

?

Prvýkrát zverejnené: 5. 4. 2018

Oprava: 1.12.2019