3 spôsoby, ako zväčšiť veľkosť jednotky „C:“ (bez straty údajov)

Otázka používateľa

Ahoj!

Kúpil som si notebook v obchode a spočiatku som nepripisoval dôležitosť veľkosti disku „C: \“ s Windows - o šesť mesiacov neskôr som to oľutoval. Disk je dosť plný a miesto mi už nestačí: z nejakého dôvodu mám Windows partíciu s veľkosťou iba 55 GB a teraz sa neustále objavuje chyba, že už nie je dostatok miesta atď.

Existujú spôsoby, ako nejako zväčšiť voľné miesto na systémovom disku bez formátovania?

Dobrý deň.

Všeobecne je to asi najpopulárnejšia otázka, ktorá sa týka systémovej jednotky „C: \“ - nie je na nej dostatok miesta ?.

V článku sa pokúsim uviesť niekoľko spôsobov pre začiatočníkov, aký je najlepší postup v tomto prípade, aby boli údaje neporušené (nikam nič neprenášali) a aby vystúpili s „malou“ krvou, aby hovor ...

*

Ak je na jednotke „C: \“ málo miesta, môžete:

Vyčistite systém od „odpadu“

Mnoho používateľov od nákupu (alebo inštalácie systému Windows) nikdy nekontrolovalo a nevyčistilo systém od rôznych „odpadkov“: dočasné súbory, nefunkčné skratky, nesprávne položky v systémovom registri atď.

To všetko zaberá nielen miesto na pevnom disku, ale môže tiež vážne ovplyvniť výkon vášho počítača alebo notebooku.

Windows má zabudovaný čistič - ale nevidím zmysel uvažovať o tom. Stratí pravdepodobne všetky ostatné nástroje na čistenie tretích strán ?.

*

Nástroj č. 1

Advanced SystemCare

Oficiálna webová stránka: //ru.iobit.com/advancedsystemcarefree.php

Podľa môjho skromného názoru je Advanced SystemCare jedným z najlepších nástrojov na údržbu systému Windows (odstraňovanie odpadu, optimalizácia registra, disku, oprava nesprávneho nastavenia zabezpečenia, vyhľadávanie adware a škodlivého softvéru atď.).

A čo na tejto utilite najviac upúta, je to, že robí všetko samo, používateľovi stačí iba spustiť a stlačiť jedno tlačidlo „ŠTART“ (viď screenshot nižšie).

Advanced SystemCare - čistenie a optimalizácia

Po niekoľkých minútach analýzy vášho systému uvidíte množstvo nájdených problémov: dokonca aj v relatívne „čistých“ systémoch nájdete odpadky pre niekoľko gigabajtov!

Spravidla stačí jedno kliknutie na tlačidlo „Opraviť“  - a váš Windows bude čistý za 5-10 minút! Vrelo odporúčam.

Oprava bezpečnostných problémov, odstránenie koša, uzavretie bezpečnostných dier

Ďalej je uvedená správa o aktuálnom stave vášho systému (zobrazuje sa na konci vykonanej práce).

Starostlivosť bola úspešne dokončená!

Mimochodom, plná verzia tohto nástroja nie je zadarmo - ale pre začiatočníkov bude aj bezplatná verzia viac než dosť (a potom sa pokúste rozhodnúť ...).

*

Nástroj č. 2

CCleaner

Oficiálna webová stránka: //www.piriform.com/ccleaner/download

Existuje ešte jeden nástroj na čistenie a údržbu systému Windows, ktorý nemôžem ignorovať ☺. Reč je o CCleaner.

Samozrejme, že nehľadá malware a nezatvára otvory ako predchádzajúca utilita, ale tiež dobre čistí systém od odpadkov (na snímke nižšie je takmer 48 GB odpadkov vyčistených v systéme, ktorý nikto nevyčistil) niekoľko mesiacov).

Mimochodom, CCleaner má niektoré ďalšie nástroje, ktoré niekedy veľmi pomôžu:

  • vstavaný odinštalačný program aplikácií (môžete dokonca odinštalovať tie programy, ktoré sa odinštalovaním odmietajú obvyklým spôsobom);
  • funkcie pre prácu s registrom systému (čistenie, optimalizácia);
  • vyčistiť históriu vo všetkých populárnych prehliadačoch!

CCleaner čistí Augeanove stajne!

Všeobecne platí zhrnutie tejto podsekcie článku: v prvom rade sa pokúste vyčistiť systém, budete možno veľmi prekvapení, keď sa tucet gigabajtov náhle uvoľní ...

Preinštalujte niektoré programy / hry na iný lokálny disk. Preneste časť systémových súborov

Mnoho používateľov, najmä začiatočníkov, pri inštalácii hier a programov ani nevenuje pozornosť tomu, kde sú nainštalované. V predvolenom nastavení sú zvyčajne všetky aplikácie nainštalované na jednotke „C: \“ v systémovom priečinku „Program Files“.

Výsledkom je, že po nainštalovaní niekoľkých hier môže ľahko „zmiznúť“ viac ako tucet gigabajtov (a systémový disk je zvyčajne niekoľkonásobne menší ako iné miestne).

Jednoduchá rada : pri inštalácii hier a veľkých programov (editory videa, editory obrázkov atď.) Sa pokúste nainštalovať ich na inú jednotku .

Môžete tiež robiť s existujúcimi programami - pozrite sa, ktoré z nich zaberajú najviac miesta, a preinštalujte ich na iný oddiel disku. Strávte trochu času - ale uvoľnite miesto rýchlo a bez zbytočných problémov.

Poznámka: mimochodom venujte pozornosť nepoužívaným programom - ak sú na disku nejaké, tiež ich odinštalujte.

Hra je predvolene nainštalovaná na disk „C: \“ (kliknite na tlačidlo „Sledovať“ a vyberte inú cestu)

? Pomoc!

Ako odinštalovať program, ktorý sa nedá odstrániť - pokyny krok za krokom

O odkladacom súbore a súbore pre funkciu dlhodobého spánku

Na systémovom disku je niekoľko súborov, ktoré môžu výrazne „vážiť“ - hovoríme o odkladacom súbore a súbore pre režim dlhodobého spánku (ak nepoužívate funkciu dlhodobého spánku, mali by ste ju úplne zakázať, aby súbor nezaberajú miesto na systémovom disku).

Pokiaľ ide o odkladací súbor, je vhodné ho preniesť na iný lokálny disk. O tomto som hovoril ? v tomto článku, takže sa tu nebudem opakovať ...

Zväčšite oddiel jednotky „C: \“ na úkor iného oddielu

A posledná vec, ak všetky predchádzajúce nevyriešili problém, môžete skúsiť „vziať“ miesto z iného oddielu pevného disku a pridať ho do oddielu so systémom (tj. Do „C: \ "jednotka).

Poznámka : tu hovoríme o skutočnosti, že pevný disk je zvyčajne rozdelený na 2-3 oddiely: jeden pre systém (jednotka „C: \“), druhý pre programy, hry a dokumenty (zvyčajne jednotka „D: \“ „).

Je to len tak, že údržba počítača je ľahšia: ak dôjde k zlyhaniu systému, môžete pomocou neho jednoducho naformátovať diskový oddiel a systém znova nainštalovať (a dokumenty používateľa v druhom oddiele zostanú nedotknuté).

Záverom je zachytiť časť voľného miesta na jednotke „D: \“ (ak existuje) a preniesť ju na jednotku „C: \“ (pozri obrazovku nižšie). Toto sa deje bez straty dát, dokonca aj pomocou systému Windows ...

Správa diskov - odoberanie miesta z jedného disku - odovzdávanie inému

? Pomoc!

Ako zvýšiť hlasitosť jednotky „C: \“ na úkor jednotky „D: \“ bez straty údajov - pokyny krok za krokom

Pokiaľ ide o zväčšenie jednotky „C: \“ pomocou zabudovaného nástroja v systéme Windows, aby ...

1) Najprv musíte otvoriť pomôcku Správa diskov . Stlačte kombináciu klávesov WIN + R , zadajte príkaz diskmgmt.msc , stlačte kláves Enter.

2) V mojom príklade vezmem miesto z jednotky „G:“ a dám ju z jednotky „H:“.

Najskôr v aplikácii Správa diskov kliknite pravým tlačidlom myši na jednotku „G:“ a vyberte príslušnú možnosť:

  1. alebo "Zmenšiť zväzok" (bude možné odobrať časť voľného miesta - obsadené miesto na disku so súbormi zostane nepoškodené);
  2. alebo „Odstrániť zväzok“ ( odstránia sa všetky informácie z tejto diskovej oblasti).

Hlasitosť buď odstráňte, alebo zmenšite

3) Ďalej by ste mali mať nepridelené miesto (zvýraznené čiernou čiarou). Toto miesto - môžete ho pridať do iného oddielu disku, v tomto prípade do oddielu „H:“  - kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte príkaz „Rozbaliť zväzok“ .

Zväčšiť objem

4) V ďalšom kroku kliknite na tlačidlo „Ďalej“ .

Sprievodca rozšírením hlasitosti

5) V ďalšom kroku môžete tiež kliknúť na ďalšie (poznámka: ak pridáte celý nepridelený priestor).

Sprievodca rozšírením hlasitosti - pridajte úplne

6) Zostáva iba súhlasiť s vykonaním operácie kliknutím na tlačidlo „hotovo“ .

Sprievodca rozšírením hlasitosti - hotovo!

7) Po chvíli (v závislosti od veľkosti disku, jeho plnosti atď.) - veľkosť oddielu sa zmení: v mojom prípade sa zväčšil o 48 GB. Môžete pracovať ďalej ... ?

Sa stalo

Priestor bol zväčšený!

TO BOLO

Správa diskov // pred zmenšením a rozšírením zväzku

Poznámka : ak urobíte všetko správne, nemali by sa poškodiť údaje na disku! Aj keď si stále myslím, že je potrebné potrebné dokumenty znova uložiť, urobte si zálohu (zvlášť ak ste také operácie predtým nerobili, inak nikdy neviete ...).

*

To je zatiaľ všetko ...

Za doplnky - vopred ďakujem.

Všetko najlepšie!

?

Prvé zverejnenie: 09.12.2017

Oprava: 10.02.2020