Chyba APPCRASH pri spúšťaní hier a programov

Dobrý deň!

Jednou z najčastejších chýb pri spúšťaní programov a hier je okno so záhadným nápisom appcrash ... Najčastejšie to platí pre také populárne hry ako GTA, Fallout, Sims, Fifa atď.

Táto chyba zvyčajne signalizuje absenciu niektorých súborov (napríklad neaktualizovaných systémových knižníc) alebo narušenie integrity súborov samotnej aplikácie (napríklad rovnaká hra s vírusovou infekciou).

V tomto článku sa pokúsim dať odpoveď na to, čo robiť s týmto všetkým, aby sa zabránilo tomuto nedorozumeniu. Dúfajme, že materiál bude užitočný pre všetkých, ktorí sa stretnú s touto chybou ...

Poznámka! Odporučil by som jeden z mojich predchádzajúcich článkov. Materiál sa čiastočne prekrýva s touto témou. Prečo sa hry spomaľujú (aj na výkonnom počítači)? Eliminujte oneskorenia a brzdy!

*

Postupné riešenie problémov s chybou APPCRASH

1) Aktualizácia systémových knižníc

V prevažnej väčšine prípadov je príčinou problémov a chýb v hre nedostatok aktuálnej verzie systémových knižníc (hovoríme o DirectX, Net Framework, Microsoft Visual C ++). Mimochodom, nie je nezvyčajné, keď prebalenia hry obsahujú „ich“ upravené verzie týchto knižníc, ktoré v systéme nesprávne „vstávajú“, a začnú problémy ...

Tieto materiály vám povedia, ako správne aktualizovať tieto knižnice:

 1. Aktualizácia DirectX - //ocomp.info/otsutstvie-d3dx9.html
 2. Aktualizácia NET Framework - //ocomp.info/microsoft-net-framework.html
 3. Aktualizácia Microsoft Visual C ++ - //ocomp.info/oshibka-microsoft-visual-c.html

Dôležité!

Každá konkrétna hra môže vyžadovať konkrétnu a špecifickú verziu Net Framework alebo DirectX (povedzme). Ďalšie technológie nájdete na oficiálnych stránkach hry. požiadavky (tam sú tieto informácie obvykle vždy uvedené).

Tiež podrobná tech. požiadavky nájdete v súbore readme.txt (v priečinku s hrami). Ako príklad nižšie uvádzam obrazovku z nich. požiadavky na hru Fifa 18.

Tých. Požiadavky na hru Fifa 18 (prevzaté z www.easports.com)

2) Preinštalovanie aplikácie (kontrola integrity súborov)

Ďalšou častou príčinou tejto chyby je poškodenie integrity niektorých herných súborov (spustený program). Mohli byť napríklad poškodení vírusom, niektorými aktualizáciami / pridaním (mod) atď.

Preto je rada celkom jednoduchá a banálna:

 1. najskôr kompletne skontrolujte počítač, či neobsahuje vírusy (pretože porušenie integrity je často spojené s vírusovou infekciou). Ako skenovať počítač sa dozviete tu: //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html
 2. potom skúste znova stiahnuť túto aplikáciu (hru) a znova ju nainštalovať (môžete vyskúšať vynikajúcu verziu, ak je k dispozícii).

Mimochodom, ak máte problémy so sťahovaním na Utorrent, má pomerne veľa zaujímavých analógov: //ocomp.info/analogi-utorrent-torrent-klientyi.html

3) Skontrolujte: v názve priečinka nie je cyrilika

Jedná sa o to, že mnoho používateľov rád pomenuje svoje priečinky v ruštine (nie je na tom nič zlé, ale niektoré aplikácie nerozoznávajú azbuku a ak je v ceste k súboru, jednoducho zlyhajú).

Namiesto ruských znakov tiež niektoré aplikácie zobrazujú „kryakozabry“ (možno sa už niekto stretol). Môžete si o tom prečítať v tomto článku: //ocomp.info/vmesto-teksta-ieroglifyi-kryakozabryi.html).

Nižšie uvádzam príklad (vzal som si jednu zo svojich starých hier):  D: \ Games \ Rally Championship Extreme . Ak máte v ceste ruské postavy, skúste vytvoriť nový priečinok (s anglickým názvom) a znova do neho nainštalovať hru.

Ukážka cesty k spustiteľnému súboru s hrou

4) Nekompatibilita (konflikt) vodičov

Týka sa to predovšetkým ovládačov zvukových a grafických kariet. Ak nie sú aktualizované (napríklad sú pre túto hru príliš staré) alebo sú v konflikte, sú možné rôzne „problémy“.

Všeobecne je ideálne, ak si musíte stiahnuť niekoľko verzií ovládačov videa z oficiálnych webových stránok grafickej karty (a ak máte prenosný počítač, potom z webových stránok výrobcu prenosných počítačov). Potom ich nainštalujte jeden po druhom a vyskúšajte funkčnosť zariadenia.

Dôležité!

Často sa ukázalo, že nová verzia ovládača nie vždy fungovala lepšie ako stará - ale to sa dá zistiť iba experimentálne ...

Ďalej vám odporučím pokyny na prácu s ovládačmi:

 1. Ako aktualizovať ovládač pre grafickú kartu AMD, nVidia a Intel HD: od A po Z. Tento článok obsahuje všetky najdôležitejšie informácie týkajúce sa tohto čísla (ako zistiť model zariadenia, ako aktualizovať, kam odkazy na oficiálne stránky, atď.) atď.).
 2. Top 10 aktualizátorov ovládačov (automaticky!). V tomto článku odporúčam venovať pozornosť pomôcke Driver Booster - faktom je, že aktualizuje nielen samotné ovládače, ale vyhľadáva a aktualizuje všetky potrebné knižnice pre hry!
 3. Ako odinštalovať grafický ovládač AMD, nVidia, Intel - čistý a kompletný! Tento materiál vám pomôže preinštalovať grafický ovládač. v niektorých prípadoch je veľmi ťažké úplne ich odstrániť zo systému: aby inštalačný program „nenadával“ a neupozornil, že v systéme už sú ovládače ...

5) Vaša spúšťacia aplikácia môže byť príliš stará ...

Ak sa pokúšate spustiť hru, ktorá je príliš stará na modernom systéme Windows 10 (povedzme), potom sa nemusí spustiť vôbec alebo spôsobiť rôzne chyby ...

Spustil prvý Doom v systéme Windows 10 ...

To sa, bohužiaľ, dá prekonať iba určitými spôsobmi:

 1. nainštalujte si na počítač ďalší systém Windows (druhý, starší, v ktorom táto hra funguje);
 2. kúpte si „starý“ notebook (vydávajú sa z rúk len za drobné), zvlášť za niekoľko zastaraných hračiek;
 3. nainštalujte si na svoj počítač špeciálny program ( virtuálny stroj ), ktorý vo vašom „okne“ vytvorí akýsi „virtuálny“ počítač a umožní vám inštalovať akékoľvek programy. Ako na to, nájdete v tomto článku: //ocomp.info/kak-zap-staruyu-windows-virtualbox.html
 4. skús si pripraviť špeciály. funkcie kompatibility, ktoré sú v systéme Windows. Informácie o tomto nájdete v tomto článku: //ocomp.info/kak-zapustit-staruyu-igru.html

PS

Skúste tiež zakázať antivírus (pri riešení problémov). Keď nastavujete maximálnu úroveň ochrany, antivírus často blokuje niektoré hry a programy, ktoré spúšťa (údajne kvôli bezpečnosti používateľa ).

Zakážte antivírus Avast na 1 hodinu

*

Doplnky sú vítané ...

To je pre mňa všetko, pri opravovaní systému dacha!