Ako nájsť a pripojiť (pridať) tlačiareň v lokálnej sieti

Otázka používateľa

Ahoj!

Nehovorte mi, s jedným problémom ... V práci máme tlačiareň (MFP) pripojenú k jednému z počítačov. Môj počítač bol nainštalovaný neskôr ako ostatné a zjavne som zabudol nakonfigurovať možnosť tlače na túto tlačiareň. Teraz musím najskôr nahrať súbor na USB flash disk (alebo do zdieľaného priečinka) a potom tlačiť z iného PC.

Môžem pridať túto tlačiareň do svojho počítača tak, aby bola k dispozícii priama tlač?

PS všetky počítače sú v spoločnej lokálnej sieti. 

Galina, Saratov

Dobrý deň!

Myslím si, že to nebude ťažké urobiť (a nebude potrebné veľké úsilie, musíme si to urobiť sami ?).

V tomto článku vám ukážem, ako môžete nájsť tlačiareň v lokálnej sieti a pridať ju do vášho systému, aby ste mohli ľahko a rýchlo odoslať súbory na tlač.

? Pomoc! 

Mimochodom, skôr ako nájdete a pridáte tlačiareň, musíte ju zdieľať (sprístupniť ju všetkým počítačom v sieti). 

*

Niekoľko spôsobov, ako nájsť tlačiareň v lokálnej sieti a pripojiť ju k počítaču

Možnosť číslo 1

Najzrejmejší a najjednoduchší spôsob ... Ideme ? na ovládací panel na nasledujúcej adrese:

Ovládací panel \ Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne

V predvolenom nastavení má systém Windows už niekoľko „tlačiarní a faxov“ (nemajú nič spoločné so skutočnými zariadeniami): fax, tlačiareň PDF Foxit Reader (zobrazí sa po nainštalovaní aplikácie na prezeranie súborov PDF), Microsoft XPS Document Writer.

Ak chcete pridať novú tlačiareň, jednoducho kliknite na tlačidlo „Pridať tlačiareň“ (pozri snímku obrazovky nižšie ?).

Inštalácia novej tlačiarne

Dôležité!

Pred nájdením a pridaním tlačiarne - nezabudnite skontrolovať, či je zapnutá (a mal by fungovať aj počítač, ku ktorému je pripojená).

Potom kliknite na možnosť „Pridať sieťovú, bezdrôtovú tlačiareň alebo tlačiareň Bluetooth“ (pozri snímku obrazovky nižšie).

Pridajte sieťovú bezdrôtovú tlačiareň

Ak je všetko v poriadku s tlačiarňou a sieť funguje, potom by sa vo väčšine prípadov mal zobraziť zoznam dostupných tlačiarní: vyberte tú, ktorú potrebujete, a kliknite na tlačidlo „Ďalej“ .

Vyhľadajte dostupné tlačiarne

V ďalšom kroku sa systém Windows pokúsi pripojiť a nainštalovať ovládače na tlačiarni (ak máte moderný operačný systém Windows 7, 8, 10, potom sa ovládače spravidla inštalujú automaticky, nie je potrebné nič inštalovať) .

Inštalácia tlačiarní systému Windows

Ak všetko prebehlo dobre, systém Windows vás bude informovať, že tlačiareň bola nainštalovaná spolu s ovládačom. Pokračujte kliknutím na tlačidlo „Ďalej“ .

Tlačiareň bola úspešne nainštalovaná

Posledný dotyk: Systém Windows ponúkne kontrolu činnosti zariadenia - vytlačenie testovacej stránky. Odporúčam vyskúšať, či a ako.

Vytlačte skúšobnú stránku

Aby všetky programy používali túto pridanú predvolenú tlačiareň

To je výhodné v tom zmysle, že nemusíte v nastaveniach (pri tlači dokumentu) zakaždým vyberať požadovanú tlačiareň - môžete na ňu okamžite tlačiť!

Ak chcete nastaviť predvolenú tlačiareň - prejdite na ovládací panel v časti:

Ovládací panel \ Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne

Potom vyberte požadovanú tlačiareň a kliknite na ňu pravým tlačidlom myši: v rozbaľovacej ponuke aktivujte možnosť  „Použiť ako predvolené“ . Všetci!

Použiť predvolenú tlačiareň

*

Možnosť číslo 2

Ak viete, na ktorom počítači v miestnej sieti je prístup k tlačiarni k dispozícii, môžete otvoriť program Prieskumník a potom na karte „Sieť“ (vľavo na obrazovke nižšie ?) vyberte požadovaný počítač.

Ďalej by ste mali vidieť zdieľanú tlačiareň - v skutočnosti stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom myši a v ponuke zvoliť možnosť „Pripojiť“ . Ďalšie pripojenie a konfigurácia tlačiarne - ako v príklade vyššie.

Pripojenie tlačiarne z Prieskumníka súborov

*

Možnosť číslo 3

Môžete nájsť tlačiareň bez toho, aby ste opustili program, v ktorom tlačíte. Napríklad nech je to Excel (jeden z najpopulárnejších kancelárskych programov).

Pri tlači dokumentu ponúka program Excel niekoľko tlačiarní, z ktorých si môže vybrať, a tiež pridať novú tlačiareň (pozri šípku 2 na snímke obrazovky nižšie). Vyberáme túto konkrétnu možnosť - t.j. Msgstr "Pridať tlačiareň ..." .

Tlač dokumentu z programu Excel

Potom sa zobrazí okno, v ktorom nájdete všetky tlačiarne v lokálnej sieti. Z nájdeného zoznamu - vyberte ten, ktorý potrebujete, kliknite naň pravým tlačidlom myši a vyberte možnosť pripojenia.

Windows vykonáva ďalšie pripojenie a konfiguráciu ovládačov nezávisle a automaticky.

Vyhľadanie tlačiarne v sieti

*

Tu je v skutočnosti celý článok. Myslím si, že ak máte nakonfigurovanú sieť a nie sú problémy s pripojením tlačiarne (a s ňou), tak všetko pôjde celkom ľahko a rýchlo.

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 13.08.2017

Oprava: 30.01.2020