Počítač / notebook nevidí druhý monitor alebo televízor (TV): nie je na ňom žiadny obraz ...

Otázka používateľa

Ahoj.

Snažím sa pripojiť druhý monitor k počítaču cez HDMI (aby som mohol pracovať na hlavnom a na druhom pozerať televíziu). Ale na druhom monitore z nejakého dôvodu iba čierna obrazovka (nie je tam žiadny obraz).

Testoval som to na inom PC - funguje to. Zmenené ovládače, zmenený operačný systém z Windows 7 na Windows 10 - efekt je nulový.

Čo sa môže mýliť

Dobrý deň!

Všeobecne platí, že keď je televízor alebo druhý monitor pripojený k počítaču (notebooku) - zvyčajne by sa mal obraz na ňom zobraziť okamžite (bez zbytočných gest). Vo vašom prípade je veľmi pravdepodobné, že signál z PC vôbec nejde na monitor (môže byť napríklad zlomený kábel HDMI, „zlomené“ konektory) a kvôli tomuto zlému kontaktu môže dôjsť k problému s grafický ovládač atď.).

V skutočnosti sa v tomto článku pokúsim uviesť všetky body, ktoré je potrebné skontrolovať, aby sa obnovila prevádzka zariadení (akcie prebiehajú v krokoch, približne preto odporúčam hľadať príčinu).

Takže ...

*

Prečo počítač / notebook nemusí „vidieť“ druhý monitor, televízor

Zástrčky, káble, konektory

Prvá vec, ktorú by som odporučil venovať pozornosť, je skontrolovať stav kábla, zástrčky, konektorov (adaptérov, ak ich používate). Pozerajte sa pozorne na povrch kábla: často kvôli častým ohybom môžete nájsť „zlomy“, „zákruty“ atď. Aj keď kábel vyzerá neporušený, na takých miestach (vo vnútri kábla) by sa mohli poškodiť medené žily.

Kábel ohnutý (skrútený)

Prasknutý kábel USB

Nebude nadbytočné testovať tento kábel s iným zariadením, aby ste zistili, či bude fungovať.

Zdalo by sa, že také banálne dôvody, ako sa ukazuje, sú „vinníkmi“ v tretine prípadov pri absencii obrazu na obrazovke.

Poznámka!

Neodporúča sa, aby sa operácia pripojenia / odpojenia vykonávala metódou „hot“ * (tj. Pripájajte sa bez vypnutia zariadení) .

Je v nastaveniach správne zvolený HDMI

Moderné monitory a televízory majú často niekoľko portov HDMI (2 ÷ 4). Z tohto dôvodu sa často vyskytuje jedna populárna chyba [nepozornosť *]: kábel je pripojený povedzme k portu HDMI-1 a HDMI-2 je uvedený v nastaveniach televízora [Input]. Na obrazovku sa samozrejme neprenáša žiadny obraz (televízia ho „čaká“ na inom porte) ...

Je to čudné, ale dvakrát skontrolujte, ku ktorému portu ste sa pripojili, a čo je uvedené v nastaveniach televízora / monitora (odkiaľ získať „obrázok“). Pozri snímku obrazovky nižšie.

Je vybraný správny port HDMI?

Poznámka!

Vezmite prosím na vedomie jeden bod: na niektorých zariadeniach môže byť označenie portu zmätené. Raz som na to narazil pri nastavovaní televízora: ako sa ukázalo, na symetrický kryt stačí dať označenie „hore nohami“ ... Na základe toho skúste „kliknúť“ v nastaveniach TV / monitor na všetky porty HDMI, ktoré sú k dispozícii v nastaveniach.

Nastavenia projekcie. Detekcia

Všeobecne platí, že keď pripojíte druhý monitor k počítaču / notebooku, automaticky prenáša obraz na obe obrazovky (na jeho vlastnú a druhú pripojenú). V takom prípade sa zvyčajne na pracovnej ploche zobrazí okno s možnosťou výberu projekcie (t. J. Ako pracovať s obrazom na 2 obrazovkách):

 • zobraziť obrázok iba na obrazovke počítača;
 • opakovaný obraz na oboch obrazovkách (predvolená možnosť);
 • rozbaliť (tj. budete mať 1 pracovnú plochu rozdelenú na 2 monitory. Pohodlné, keď potrebujete „veľkú“ pracovnú plochu);
 • iba druhá obrazovka (obraz na obrazovke notebooku / PC bude „zaslepený“).

Možnosti projekcie

Dôležité!

Problém môže byť v tom, že namiesto predvolenej možnosti (t. J. Zobraziť obrázok na oboch obrazovkách) môžete mať nastavenú možnosť zobrazovania iba na obrazovke počítača. V takom prípade sa obraz neprenesie na pripojený druhý monitor!

Ak chcete „manuálne“ zavolať tento projekčný panel - stlačte kombináciu tlačidiel Win + P  (a potom zmeňte možnosť projekcie „obe obrazovky“). Ak máte notebook, venujte pozornosť funkčným klávesám: sú medzi nimi aj ďalšie klávesy. možnosti.

Odporúčam tiež otvoriť nastavenia systému Windows, časť „ Systém / Displej“ a kliknúť na tlačidlo „Zistiť“ (v niektorých prípadoch, najmä ak je váš displej starý - táto funkcia ho pomôže zistiť a používať).

Prispôsobenie displeja (Windows 10)

Nastavenia ovládača videa

V tejto pododdiele sa vyskytujú 2 problémy:

 1. vaše ovládače videa nie sú vôbec nainštalované / aktualizované (existujú tie, ktoré boli nainštalované v systéme spolu so systémom Windows);
 2. „obrázok“ na druhom displeji je v nastaveniach grafického ovládača vypnutý.

Na začiatok odporúčam otvoriť ovládací panel grafického ovládača. Spravidla stačí použiť ikonu na paneli (vedľa hodín), pozri snímku obrazovky nižšie.

Nastavenia grafiky Intel

Druhou možnosťou je otvorenie ovládacieho panela systému Windows, prevedenie displeja na veľké ikony a nájdenie odkazu na ovládací panel ovládača videa (nastavenie grafiky Intel, ako v mojom príklade uvedenom nižšie).

Ovládací panel - veľké ikony / klikateľné

Poznámka!

Ak takéto konfiguračné odkazy nemáte, s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte nainštalované ovládače. Skúste prejsť do Správcu zariadení (stlačte kláves Win + R - a použite príkaz devmgmt.msc) a pozrite sa na karty „Videoadaptéry“ a „Ostatné zariadenia“. Ak máte na grafickej karte nainštalovaný ovládač - mali by ste vidieť názov adaptéra, ak nie - niečo ako „Ovládač videa (kompatibilný s VGA)“, pozrite si príklad nižšie.

Správca zariadení - vľavo je ovládač nainštalovaný na grafickej karte, vpravo - nie / je možné kliknúť

Upozorňujeme, že iná situácia nie je nezvyčajná: ovládač je možné nainštalovať, ale chýba ovládací panel. V takom prípade musíte znova nainštalovať (aktualizovať) grafický ovládač.

Pomôcť!

10 najlepších softvérov na aktualizáciu ovládačov (automaticky!) - //ocomp.info/update-drivers.html#Driver_Booster

Ako aktualizovať ovládač grafickej karty AMD, nVidia a Intel HD: od A po Z - //ocomp.info/kak-obnovit-drayver-na-videokartu.html

Na ovládacom paneli ovládača je spravidla potrebné otvoriť sekciu „Displej / viac displejov“ (napríklad pre grafické karty IntelHD) a kliknúť na tlačidlo „Nájsť“ (ak počítač nevidí druhý displej). V rovnakej časti môžete zvoliť režim zobrazenia, určiť počet aktívnych obrazoviek a ďalšie parametre.

Ovládací panel Intel - viac obrazoviek / klikateľnosť

Pokiaľ ide o grafické karty AMD / nVidia, tu je všetko rovnaké. Napríklad v ovládacom paneli nVidia musíte otvoriť sekciu „Zobrazenie / nastavenie viacerých obrazoviek (pozri snímku obrazovky nižšie). Tam môžete tiež určiť, ktoré displeje sa budú používať, skontrolovať ich konfiguráciu, nastaviť parametre atď.

Ovládací panel NVidia - nastavenie viacerých displejov / kliknutie

Je port HDMI vyhorený?

Najobľúbenejšie na pripojenie TV / monitorov je dnes rozhranie HDMI (preto bolo pridelené). Nie veľa ľudí vie, ale pri pripojení „horúcim“ spôsobom (tj. Bez vypnutia zariadení) - v niektorých prípadoch môže dôjsť k „vyhoreniu“ portu HDMI. V zriedkavých prípadoch horí nielen on, ale aj rohož. zaplatiť. Stáva sa to najčastejšie kvôli nedostatku uzemnenia (alebo kvôli rôznym úrovniam zeme, ak sú zariadenia pripojené k rôznym zdrojom energie).

HDMI sa roztavilo (podobný prípad, napriek tomu vzácnosť. Zvyčajne HDMI po spálení vyzerá ako predtým ... bez vonkajších znakov)

Aby ste tomu zabránili pri svojich zariadeniach (aby sa minimalizovali riziká), stačí pri pripájaní postupovať podľa série jednoduchých postupností:

 • najskôr úplne vypnite počítač (alebo notebook) a televízor (alebo monitor);
 • odpojte zástrčky od zásuviek. Ak je k televízoru pripojený kábel, tiež ho vypnite;
 • pripojte kábel HDMI k zariadeniam;
 • pripojte káblovú televíziu k televízii (ak je k dispozícii);
 • potom môžete pripojiť zariadenia k sieti a zapnúť ich.

Dôrazne sa tiež odporúča použiť prepäťové ochrany.

Navyše!

Pripojenie cez HDMI za horúca: Bude port horieť? (prečo monitor / televízor nefunguje cez HDMI) - //ocomp.info/hot-hdmi-gorit.html

Ako sa môžete pokúsiť situáciu napraviť

Ak nemôžete cez HDMI získať obraz z počítača na druhom monitore, venujte pozornosť ďalším konektorom: DVI, Display Port, USB Type-C, VGA. Väčšina monitorov (napríklad počítačov) má zvyčajne viac rozhraní na pripojenie.

Poznámka!

Viac informácií o rozhraniach pripojenia medzi monitorom a televízorom sa dozviete v tomto článku: //ocomp.info/razemyi-monitorov-dvi-display-port.html

S notebookmi môžu nastať ťažkosti: veľa modelov má iba jedno rozhranie, povedzme HDMI. Na nových modeloch notebookov sa však okrem HDMI nachádza aj port USB Type-C. Môžete si k nemu dokúpiť kábel (adaptér, adaptér) pre VGA, DVI, Display Port (a môžete k nemu pripojiť takmer akýkoľvek monitor).

Existuje celý rad adaptérov (adaptérov) na USB Type-C pre VGA, DVI, Display Port

Nie vždy je ľahké nájsť tieto adaptéry. Odporúčam využívať čínske internetové obchody.

Poznámka!

Najlepšie čínske online obchody, kde si môžete kúpiť podobné výrobky za cent * (pomocou cashbacku a akcií), sú uvedené tu: //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Možno vám bude užitočný jeden z mojich predchádzajúcich článkov o pripojení druhého monitora k notebooku - //ocomp.info/kak-podklyuchit-monitor-k-noutbuku.html

To je zatiaľ všetko ...

*

Šťastné spojenie!

Dodatky k tejto téme sú vítané.

Všetko najlepšie!