Ako zrušiť tlač dokumentu na tlačiarni: Vymazanie tlačového frontu

Otázka používateľa

Ahoj.

Povedzte mi, ako môžete nastaviť tlačiareň: poslal som jej 3 dokumenty na tlač. Vo výsledku vytlačil jeden a ďalšie dva nie. Teraz koľko dokumentov neposielam - nič nevytlačí.

Zobrazí sa okno s tlačovým radom dokumentov - jeden z nich je akoby zamrznutý. Neexistuje spôsob, ako tento tlačový front vyčistiť alebo vymazať. Ako to môžem spraviť?

Marína.

Dobrý deň!

Áno, existuje podobný problém: pri odosielaní viacerých súborov na tlač (najmä ak sú veľké a vážia niekoľko desiatok megabajtov, obsahujú grafiku, výkresy atď.) Nie je nezvyčajné, že tlačová fronta zamrzne. A samozrejme, kým nebude vyčistená, tlačiareň nemusí nijako reagovať na zasielanie nových dokumentov na tlač.

Dnešný článok bude vlastne o tejto otázke ...

? Mimochodom!

Všetky možné dôvody, prečo tlačiareň netlačí dokumenty a nezaradí ich do fronty, sú podrobne popísané tu: //poprinteram.ru/stavit-v-ochered-no-ne-pechataet.html

*

3 spôsoby zrušenia tlače dokumentov na tlačiarni

Metóda číslo 1: prostredníctvom vlastností tlačiarne

1) Najskôr musíte otvoriť ? ovládací panel systému Windows na adrese:

Ovládací panel \ Hardvér a zvuk \ Zariadenia a tlačiarne

2) Ďalej kliknite pravým tlačidlom myši na tlačiareň, na ktorú odosielate dokumenty na tlač. V rozbaľovacom okne zvoľte možnosť „Zobraziť tlačovú frontu“ (ako na obrázku nižšie).

Zobraziť tlačový rad

3) Potom, čo ste vybrali niektorý z dokumentov nachádzajúcich sa vo fronte, môžete ho zrušiť (ak ho chcete z fronty odstrániť, vyberte ho myšou a stlačte kláves Del). Pozri príklad nižšie.

Tiež by som vám odporučil, aby ste sa pokúsili reštartovať tlač dokumentu pred jeho odstránením z frontu.

Pravým tlačidlom myši kliknite na dokument a zrušte jeho tlač ...

Táto metóda pomôže vyriešiť problém v polovici prípadov. Niekedy však bez ohľadu na to, koľkokrát stlačíte tlačidlo Del, sa z tlačového frontu nedá vymazať ani jeden dokument. V takýchto závažných prípadoch použite možnosti uvedené nižšie.

*

Metóda číslo 2: zastavenie služby a vyčistenie priečinka TLAČIARNE

Windows má špeciálnu službu zodpovednú za tlač dokumentov (nazývanú „Správca tlače“ alebo „Spooler“) .

Ak teda zastavíte jeho prácu, môžete „ručne“ vymazať všetky súbory, ktoré boli odoslané na tlač. V skutočnosti sa nižšie ukáže, ako to urobiť.

1) Najprv musíte otvoriť zoznam služieb. Ak to chcete urobiť, stlačte kombináciu klávesov Win + R a zadajte príkaz services.msc . Príklad uvedený nižšie (funguje vo všetkých verziách systému Windows).

services.msc - otvorí zoznam služieb v systéme Windows

2) Ďalej v zozname vyhľadajte službu s názvom „Správca tlače“ alebo „Spooler“ - musíte ju zastaviť. Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zastavenie správcu tlače

3) Po ukončení služby prejdite do priečinka: C: \ Windows \ System32 \ Spool \ PRINTERS

4) V tomto priečinku musíte odstrániť všetky súbory s príponami .SPL a .SHD (na mojich počítačoch je tento priečinok obyčajne prázdny ...).

? Poznámka!

Ak sa súbory náhle neodstránia, použite odporúčania z tohto článku.

Tento priečinok je prázdny

5) Zapnite službu „Správca tlače“ (ktorá bola predtým deaktivovaná) a skontrolujte funkčnosť tlačiarne. Problém sa musí vyriešiť.

*

Metóda číslo 3: použitie príkazového riadku

V niektorých prípadoch nemusia predchádzajúce metódy fungovať, napríklad keď prieskumník visí. V takom prípade je možné všetko vykonať na príkazovom riadku v niekoľkých krokoch.

1) Prvá vec, ktorú musíte urobiť, je otvoriť command príkazový riadok ako správca. Ak to chcete urobiť, otvorte správcu úloh (kombinácia Ctrl + Alt + Del alebo Ctrl + Shift + Esc) a kliknite na „Súbor / nová úloha“ , zadajte príkaz CMD a začiarknite políčko, že úloha musí byť v mene správca . Pozri príklad nižšie.

Spustite príkazový riadok ako správca

2) Potom zadajte príkaz net stop spooler a stlačte kláves Enter. Tlačová služba musí byť zastavená (pozri príklad nižšie).

Tlačová služba bola zastavená

3) Potom zadajte dva príkazy za sebou:

  1. del% systemroot% \ system32 \ spool \ printers \ *. shd
  2. del% systemroot% \ system32 \ spool \ printers \ *. spl

Po zadaní každého - stlačte kláves Enter. Vďaka týmto príkazom budú dočasné súbory na tlač odstránené zo systémového priečinka PRINTERS (sú to presne tie, ktoré sa nachádzajú v tlačovom fronte).

Dočasné súbory odoslané na tlač boli odstránené

Upozorňujeme, že po zadaní každého príkazu by sa nemalo písať nič ako odpoveď (to znamená, že príkaz bol úspešne dokončený).

4) Ďalej spustite tlačovú službu zadaním príkazu net start spooler.

Tlačová služba sa znova spustila

PS

Ak po vyčistení tlačového frontu tlačiareň stále netlačí novootrávené dokumenty (prepáčte za tautológiu), odporúčam vám prečítať si tento článok: //ocomp.info/ne-pechataet-printer-chto-delat.html

*

Dúfam, že sa váš problém vyrieši ...

Všetko najlepšie!

?

Prvýkrát zverejnené: 23.03.2018

Oprava: 4. 4. 2020