Ako nainštalovať obchod s aplikáciami v systéme Windows 10 (Microsoft Store)

Dobrý čas!

Moderný Windows 10 má celkom pohodlný nástroj na vyhľadávanie, sťahovanie a aktualizáciu aplikácií - Microsoft Store . Všeobecne by mal štandardne fungovať na väčšine verzií operačného systému, niekedy však po otvorení ponuky ŠTART môžete zistiť, že jednoducho neexistuje ...

Mimochodom, v niektorých prípadoch sa omylom odstráni, keď zmenia (alebo sa zbavia ?) vstavaných aplikácií. Dôvodom môže byť aj použitie rôznych neoficiálnych „zostavení“ systému Windows (a v tomto prípade nie je vždy možné obnoviť jeho výkon bez aktualizácie operačného systému).

Nech je to akokoľvek, v tejto krátkej poznámke ponúknem niekoľko spôsobov, ako môžete svojpomocne obnoviť Microsoft Store.

Poznámka!

V niektorých verziách systému Windows nie je možné nainštalovať Windows Store (napríklad Enterprise LTSB je určený pre organizácie a vyznačuje sa svojim minimalizmom ...). V tomto prípade existujú (podľa môjho názoru) dve možnosti:

  • alebo zmeňte verziu OS (napríklad na Windows 10 Pro);
  • alebo na vlastné nebezpečenstvo a riziko použijete niektoré „neoficiálne“ doplnky (o ktorých nie je známe, ako sa budú správať ...).

*

Obnoviť odstránený obchod Windows (App Store)

Možnosť 1 (cez konzolu)

1) Takže najskôr musíte spustiť „Správcu úloh“ - ak to chcete urobiť, podržte stlačené klávesy Ctrl + Shift + Esc (alebo Ctrl + Alt + Del).

Potom kliknite na ponuku „Súbor / nová úloha“ a:

  1. zadajte príkaz PowerShell do riadku "Otvoriť" ;
  2. začiarknite políčko "Vytvoriť úlohu s právami správcu" ;
  3. kliknite na OK. Príklad je na snímke obrazovky nižšie.

Súbor - Spustiť novú úlohu - PowerShell

2) PowerShell by sa mal otvoriť. Skopírujte nasledujúci príkaz do okna PowerShell (Ctrl + C / Ctrl + V) a stlačte kláves Enter.

Get-Appxpackage - Alusers

PowerShell

3) Potom sa objaví a bliká veľa nových riadkov. Ak chcete nájsť ten, ktorý potrebujeme, kliknite pravým tlačidlom myši na horný riadok okna a otvorte vyhľadávacie okno.

Nájsť

4) Musíte vyhľadať reťazec „windowsstore“ (samozrejme bez úvodzoviek - viď screenshot nižšie).

predajňa okien

5) Teraz musíte skopírovať riadok oproti parametru „PackageFamilyName“ (pozri príklad nižšie) (v mojom prípade je to: Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe).

PackageFamilyName

6) A nakoniec je potrebné opraviť riadok uvedený nižšie (je vhodné ho skopírovať do poznámkového bloku a zmeniť ho): dávajte pozor na hnedú časť riadku - je potrebné ho nahradiť vlastným riadkom, ktorý skopírované v predchádzajúcom kroku.

Add-AppxPackage -register "C: \ Program Files \ WindowsApps \ Microsoft.WindowsStore_8wekyb3d8bbwe \ AppxManifest.xml" -DisableDevelopmentMode

Vykonáme príkaz

Potom je potrebné pridať finálnu verziu do PowerShellu a stlačiť kláves Enter. Obchod sa zvyčajne preinštaluje po niekoľkých sekundách.

Ak sa objaví chyba prístupu (nedostatočné práva atď.). 

1) Prejdite do adresára „C: \ Program Files“ a otvorte vlastnosti priečinka  WindowsApps .

Potom na karte „Zabezpečenie“ kliknite na tlačidlo „Rozšírené“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zabezpečenie - voliteľné

2) Na karte „Povolenia“ kliknite na pokračovať (ak sú potrebné práva správcu).

Povolenia

3) Potom kliknite na tlačidlo na zmenu vlastníka priečinka (pozri príklad nižšie).

Upraviť

4) Potom otvorte kartu „Spresnenie“ .

Dodatočne

5) Teraz kliknite na tlačidlo „Hľadať“ , vo výsledkoch vyhľadávania vyberte svoj účet a kliknite na tlačidlo OK.

Vyhľadávanie

6) Potom si všimnete, že sa zmenil vlastník priečinka - stačí to potvrdiť kliknutím na tlačidlo OK.

Ok

7) Samozrejme, všetky operácie v konzole PowerShell (po zmene práv) bude treba opakovať ...

Možnosť 2 (prostredníctvom aktualizácie OS)

Ak vyššie uvedená metóda nepomohla, potom môže byť aktualizácia systému Windows veľmi efektívnym riešením. Najlepšie je urobiť to navyše pomocou špeciálneho nástroja (odkaz na stiahnutie) od spoločnosti Microsoft.

Po spustení tohto nástroja sa môžete rozhodnúť, že teraz tento počítač aktualizujete. Ďalej tento nástroj stiahne všetky potrebné súbory a aktualizuje systém Windows, pričom uchová vaše dokumenty, obrázky atď. *

* Poznámka: Aj keď sa táto metóda aktualizácie považuje za bezpečnú, odporučil by som s ňou zaobchádzať ako s preinštalovaním OS. To znamená, že si najskôr urobte záložnú kópiu všetkých dôležitých dokumentov a súborov ...

Inovujte tento počítač teraz

*

Doplnky sú vítané ...

Šťastnú prácu!

?