Ako vytvoriť kalendár - 3 najlepšie spôsoby

Zdravím všetkých návštevníkov!

Ak ste predtým museli používať štandardné kalendáre, potom si s rozvojom výpočtovej techniky môžete vytvoriť svoj vlastný kalendár s vlastnými sviatkami (napríklad si na ne poznačiť narodeniny príbuzných, výročia a oslavy), svoj dizajn, svoju veľkosť atď. ?

Spravidla robte všetko tak, ako to potrebujete (aby ste na nič nezabudli a všetkým včas zablahoželali!). Súhlaste, bolo by vhodné vopred vedieť, kde a aké sviatky a plány vás čakajú?!

Všeobecne existuje veľa spôsobov, ako si vytvoriť svoj vlastný kalendár, a nie všetky sú vhodné pre človeka, ktorý sa v PC dobre nevyzná. V tomto článku uvediem niekoľko podrobných pokynov (v rôznych programoch) na vytvorenie vlastného farebného kalendára (myslím, že na to príde každý, kto ho chce).

? Je to zaujímavé!

Mimochodom, ak chcete vedieť presnú predpoveď počasia, mohol by vás zaujímať článok s odporúčaniami a prehľadom webov o počasí.

*

Pomocou programu „Dizajnové kalendáre“

Oficiálna webová stránka: //fotocalendar.su/

Najpohodlnejší program na „uvarenie“ kalendára pre seba. Posúďte sami:

 • máte prístup k rôznym formátom kalendárov: vreckový, flip-flop, desktop Konfigurovateľný je aj časový interval: mesiac, rok, štvrťrok;
 • program má desiatky najrôznejších šablón: každú šablónu je možné upraviť tak, aby vyhovovala vašim požiadavkám;
 • do kalendára môžete pridať ľubovoľné svoje dátumy: narodeniny, dovolenky, dôležité udalosti vo vašom živote. Každý takýto dátum je možné zvýrazniť špeciálnou farbou a dokonca aj obrázkom;
 • kalendáre môžete tlačiť na papier rôznych veľkostí (podporované sú takmer všetky typy tlačiarní).

Jedinou nevýhodou je snáď to, že bezplatná verzia má problém s ukladaním v niektorých formátoch. Aby sme to zhrnuli, všeobecne pre riešenie nášho problému - program je nenahraditeľný a je jedným z najlepších svojho druhu.

Podrobne zvážim, ako si v ňom vyrobiť kalendár:

 1. Po inštalácii a spustení programu sa zobrazí uvítacie okno s možnosťou spustenia nového projektu alebo otvorenia už dokončeného projektu. V mojom príklade si vyberiem nový.

  Nový projekt

 2. Ďalej musíte zvoliť typ kalendára. Všeobecne sú tu všetky typy, ktoré možno budete potrebovať: nástenné kalendáre (niektoré z najobľúbenejších), stolný počítač, vreckové, jeden mesiac, 12 mesiacov, kalendár úplne od začiatku. Napríklad som si vybral možnosť nástenného kalendára.

  Nástenné kalendáre

 3. Potom sa pred vami objavia desiatky všetkých druhov šablón: zelená, modrá, svetlá, tmavá, s prírodou, so zvieratami, stará atď. Atď. Všeobecne si musíte zvoliť jednu z navrhovaných možností - tu neradím (ako viete: „chuť a farba - nie sú tam súdruhovia ...“).

  Výber šablóny pre kalendár

 4. Ďalším krokom je výber fotografie pre kalendár. Sem môžete vložiť fotografiu vášho domáceho maznáčika, rodinnú fotografiu, prírodu atď.

  Výber fotografie

 5. Potom musíte nastaviť rok kalendára (od akého dátumu začať počítať - mimochodom, od nového roku to nie je vôbec potrebné) a nastaviť formát hárku (štandardne je to obvyklá A4) . Po inštalácii kliknite na tlačidlo „hotovo“.

  Voľba roku a formátu listu

 6. Váš kalendár je vlastne pripravený! Ostáva už len urobiť: upraviť ďalšie body, ktoré boli prisľúbené na začiatku článku ?.

  Kalendár je pripravený!

 7. Výber sviatkov. Ak to chcete urobiť, otvorte sekciu „Sviatky“ v hornom menu programu a začiarknite políčka, ktoré z sviatkov sa majú zobraziť v kalendári. Môžete napríklad zobraziť nielen oficiálne sviatky, ale aj pravoslávne sviatky.

  Aké sviatky ukázať

 8. Dekoračná tinktúra. Ak je potrebné kalendár vylepšiť, môžete kedykoľvek pridať potrebné nápisy, zvoliť ľubovoľný dátum, nakonfigurovať napríklad lunárny kalendár, pridať stránku atď. Použijete to v sekcii nastavení „Kalendár“.

  Dekorácia tinktúry

 9. Sekcia „Pridať“ vám pomôže pridať do kalendára nápis, logo, koláž, fotografiu. Príklad je uvedený na snímke obrazovky nižšie.

  Čo ešte môžete pridať do svojho kalendára

Všeobecne dobrý a pomerne jednoduchý spôsob vytvárania farebných a žiarivých kalendárov (podľa môjho názoru ?).

*

V aplikáciách Microsoft Word a Excel

Word a Excel sa nachádzajú na každom druhom domácom počítači, čo znamená, že táto metóda bude relevantná a žiadaná. Kalendár je navyše možné vyrobiť rýchlo, bez sťahovania alebo inštalácie ďalšieho softvéru.

Zvážim nižšie všetky kroky v krokoch pomocou príkladu Wordu, Excelu 2016/2019 (aby ich nebolo toľko ✌).

? Pomoc!

Bezplatné verzie aplikácií Word a Excel - pozri môj výber

? Slovo

 1. Najskôr otvorte ponuku „Súbor / Nový“ a potom vyberte požadovanú šablónu kalendára (ak máte prístup na internet, kliknite na odkaz „Kalendáre“ (zvýraznený červeným obdĺžnikom na snímke obrazovky nižšie)).

  Vytvoriť - kalendár

 2. Na internete sú desiatky rôznych šablón kalendárov: ročné, mesačné, osobné, obchodné kalendáre atď. (pozri obrazovku nižšie ?);

  Kategórie šablón kalendára

 3. Keď si vyberiete šablónu, ktorá sa vám páči, budete ju musieť upraviť iba sami. Napríklad som si vybral jednoduchý kalendár, do ktorého musíte vložiť svoje logo a označiť svoje kontakty (telefón, mail atď.).

  Vložte logo

 4. Týmto sa vo všeobecnosti dokončuje vytváranie kalendára ...

  Jednoduchý kalendár je pripravený

 5. Jedinou nevýhodou je azda problém so starými šablónami. Ak ste vzali šablónu nesprávneho roku, budete sa musieť ponoriť do nastavení (preniesť kalendár do programu Excel a opraviť ho pomocou vzorcov). Podľa môjho názoru bude v tomto prípade rýchlejšie vyrobiť kalendár kompletne v exceli (o tom pár riadkov nižšie v článku).

*

? Excel

 1. Spustite program Excel a v prvom okne kliknite na odkaz „Kalendáre“ (potrebujete internetové pripojenie). Túto obrazovku môžete zavolať aj stlačením Ctrl + O (t.j. otvoriť / vytvoriť).

  Excel - kalendáre

 2. Ďalej medzi stovkami šablón kalendára nájdeme tú, ktorá sa vám páči. Napríklad som si vybral kalendár so symbolmi východného horoskopu. Ak si chcete odovzdať šablónu - kliknite iba na jedno tlačidlo „Vytvoriť“ .

  Vybraný kalendár

 3. Posledné, čo zostáva, je označiť rok, ktorý potrebujete. Vynikajúce na programe Excel je, že automaticky prepočíta váš kalendár a uvedie počty a dni, ktoré by mali platiť v roku, ktorý ste vybrali. Musíte len ručne označiť dátumy, ktoré potrebujete, označiť kontakty v kalendári (ak je to potrebné) a vytlačiť si ich.

  Označujeme požadovaný rok

*

Online spôsob vytvorenia kalendára

Sieť má teraz desiatky rôznych webov na vytváranie najrôznejších kalendárov. Uvediem niekoľko príkladov, ktoré som sám zastavil ...

❶ 

//calendarum.ru/

Výber šablóny (online)

Jednoduchá stránka na vytvorenie kalendára, vizitky, obálky. Je veľmi pohodlné ho používať: všetko sa deje v krokoch, všetko je v ruštine. Táto služba podporuje obrázky JPG a PNG, existuje zbierka pripravených šablón, krásnych typov písma atď. Všeobecne je to pohodlné, rýchle, nádherné!

//www.canva.com

Výber šablóny kalendára (Canva) Klikacie

Táto stránka sa vyznačuje tým, že si môžete zvoliť motív a šablónu kalendára (napríklad akýkoľvek sviatok 23. februára, 8. marca atď.), Potom na ne nahrať svoju fotografiu a stiahnuť si ju pre seba. Upozorňujeme, že ktorúkoľvek zo šablón je možné dosť zmeniť: pridať text, zmeniť pozadie, zmeniť niektoré prvky.

Po vytlačení takéhoto kalendára sa potom stane vynikajúcim a originálnym darčekom.

Mimochodom, vaša nahraná fotografia bude automaticky spracovaná s potrebnými filtrami a prehľadne vložená do farebnej schémy vybranej šablóny.

*

Všeobecne existuje veľa takýchto stránok a nebudem sa venovať všetkým ...

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 14.5.2017

Oprava: 30.01.2020