Problém: Nemám prístup k svojej pošte na serveri Gmail.com - čo mám robiť? ..

Dobrý deň!

E-mail je nepostrádateľným nástrojom na rýchlu výmenu správ a súborov, registráciu na webových stránkach, získanie rôznych zliav z internetových obchodov atď. Ale podľa zákona podlosti nemôžete získať prístup do schránky v okamihu, keď to najviac potrebujete ... ?

V skutočnosti, relatívne nedávno, sa s tým stretla jedna z mojich kolegýň (naliehavo potrebovala potvrdiť prenos e-mailom, ale pošta na Gmail.com sa nechcela otvoriť ...). Problém bol vyriešený (dôvodom je infekcia prehľadávača niektorým adwarom (AdWare)).

Z dôvodu tohto incidentu sa všeobecne zrodil tento článok. Ďalej uvádzame niekoľko najbežnejších dôvodov, prečo nemáte prístup na stránku Gmail.com. V prvom rade nepredstieram, že som pravda, a napriek tomu ...

*

Ako zadať poštu na serveri Gmail.com, ak sa vyskytne chyba

KROK 1: o spôsoboch vstupu a zotavenia

Najskôr skúste prejsť na domovskú stránku Google a venovať pozornosť pravému hornému rohu.

Ak sa nachádzate vo svojom účte, môžete okamžite prejsť priamo na poštu: stačí kliknúť na ikonu zo štvorcov (pozri snímku obrazovky nižšie) a zvoliť možnosť „Pošta“ . V takom prípade samozrejme nemusíte zadávať žiadne heslá ...

Účet Google

Môžete sa tiež prihlásiť do svojej pošty v službe Gmail na nasledujúcej adrese URL: //accounts.google.com/ServiceLogin?service=mail

Upozorňujeme, že v paneli s adresou prehliadača by malo „svietiť“ zámok (pripojenie je chránené) a adresa by mala začínať presne touto adresou URL (ak ste niekam automaticky presmerovaní, je pravdepodobné, že ste zachytili vírus!).

Ako vyzerá prihlasovacie okno pošty?

Stojí za zmienku, že po zadaní vášho e-mailu (aj keď ste z neho zabudli heslo) je možné prístup k nemu obnoviť aspoň niekoľkými spôsobmi:

  • prijímať SMS na vaše prepojené telefónne číslo;
  • zadajte jedno zo svojich starých hesiel;
  • pomocou predtým použitého zariadenia, na ktorom ste sa prihlásili do svojho účtu (napríklad tablet / telefón). Obnovu nájdete na snímke obrazovky nižšie - kliknite na odkaz „Zabudnuté heslo“ .

Metódy obnovenia hesla v Gmaile / klikateľné

KROK 2: o rôznych prehľadávačoch

M nohami používatelia stretávajú s problémom prístupu k e-mailu po zmene vášho prehliadača! Mimochodom, niekedy je nový prehliadač nainštalovaný bez vášho vedomia ... (napríklad k tomu môže dôjsť „náhodou“, ak ste nainštalovali softvér, ktorý distribuuje adware).

Ak sa ukáže, že pracujete v novom prehliadači, skúste spustiť starý a prihlásiť sa do svojho účtu. Okrem toho v „starom“ prehliadači môžete zistiť svoje heslo (ak bolo v ňom uložené).

Chrome - heslá, prihlásenia, účty ☻. Zoznam môže byť dosť dlhý ...

Odporúčame tiež resetovať medzipamäť prehliadača. To sa deje celkom jednoducho: musíte stlačiť kombináciu tlačidiel Ctrl + Shift + Del , potom zaškrtnúť políčka „Obrázky“ , „Súbory cookie“,   „História prehľadávania“ a súhlasiť s čistením.

Ctrl + Shift + Del - ktoré okno sa otvorí v prehliadači Chrome

KROK 3: Pridajte si do svojho účtu Google chybu Gmail

V niektorých prípadoch sa pri pokuse o zadanie pošty zobrazí chyba „Pridať Gmail do svojho účtu Google“ .

Ak máte podobnú chybu, venujte pozornosť pravému hornému rohu (pozri snímku obrazovky nižšie): sú tu ikony s vašim menom, zvonček s upozorneniami a okrúhla ikona s písmenom vášho mena. Musíte kliknúť na túto ikonu, zvoliť „Pridať účet“ , zadať e-mailovú adresu (ktorú nemôžete zadať) a zadať heslo. Ak sú údaje zadané správne, automaticky sa presunú do vašej poštovej schránky ?.

Pridajte si Gmail do svojho účtu Google

KROK 4: vírusy, adware zabudovaný do prehľadávača

Ak si všimnete, že sa niektoré okná v prehliadači začali otvárať samy, ste často presmerovaní, vysunú sa reklamné bloky - takmer určite ste zachytili vírus (AdWare). Niektoré typy takýchto vírusov „upravujú“ systémový súbor HOSTS a blokujú tak prístup k obľúbeným stránkam (vrátane pošty Google, antivírusových stránok atď.)

Ak sa chcete takejto „infekcie“ zbaviť, odporúčam postupovať podľa týchto pokynov:

  1. skontrolujte všetky doplnky a rozšírenia prehľadávača (odstráňte všetky neznáme). Rozšírenia Chrome sú zobrazené na tejto stránke: chrome: // extensions / ;
  2. potom stiahnite utilitu AdwCleaner a skontrolujte systém;
  3. potom použite obslužný program AVZ a obnovte súbor HOSTS (ako na to);
  4. nainštalujte do systému moderný antivírus (najlepšie pre aktuálny rok sú uvedené tu ->).

Pomôcť!

Ako vyčistiť adware prehľadávača - //ocomp.info/kak-ubrat-reklamu-v-brauzere.html

Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí - //ocomp.info/esli-antivirus-ne-vidit-virusov.html

KROK 5: Niekoľko slov o odstránení vášho účtu

Ak vyššie uvedené nefunguje, je možné, že váš účet bol odstránený. Ak bol váš účet odstránený nie tak dávno, existuje spôsob, ako ho obnoviť (pokyny tu).

V opačnom prípade už nie je čo radiť, okrem toho, ako si vytvoriť nový účet, spojiť svoj mobilný telefón a k nemu druhý e-mail (potom môžete byť pri obnovení hesla relatívne pokojní, ak ho náhodou zabudnete ... ?) .

Dodatky k tejto téme by boli veľmi užitočné ...

*

To je zatiaľ všetko, veľa šťastia!

?