Ako odstrániť ozvenu v mikrofóne (v slúchadlách začujete, čo ste povedali; nepríjemné zvuky; zariadenie je phonit)

Otázka používateľa

Ahoj.

Mám nejaký nepochopiteľný problém s mikrofónom: keď do neho hovoríte, budete počuť v slúchadlách (ak pripojíte reproduktory, budete počuť v nich). Už som vyskúšal rôzne mikrofóny a slúchadlá - vždy to isté, čo som povedal - všetko sa opakuje.

Vďaka tomu je veľmi ťažké hovoriť s niekým na Skype, nahrávať niečo atď.

Dobrý čas.

Najčastejšie ste opísaný problém nastali v dôsledku nesprávneho nastavenia mikrofónu v systéme Windows (Realtek Manager (zvukový ovládač)). Ak ale okrem ozveny spozorujete aj ďalšie zvuky (pískanie, škrípanie, niekedy telefonuje mikrofón atď.), Môže to znamenať aj poruchu zvukovej karty.

Ďalej sa budem problémom venovať podrobnejšie ...

Mimochodom!

Mohla by vás zaujímať poznámka o tom, ako odstrániť časť šumu z mikrofónu zo zvukového súboru - //ocomp.info/kak-ubrat-shum-iz-audio.html

*

Čo skontrolovať, keď mikrofón telefóny a „dáva“ ozvenu

Možnosti zvuku v systéme Windows

A tak prvá vec, ktorú odporúčam skontrolovať, sú parametre mikrofónu (môže byť v nich „jedna“ značka začiarknutia, ktorá vytvára ozvenu). Ak ich chcete otvoriť, najskôr prejdite do ovládacieho panela systému Windows v sekcii „Hardvér a zvuk / zvuk“ . Pozri snímku obrazovky nižšie.

Zvuk (ovládací panel systému Windows)

Ďalej na karte „Záznam“ vyberte svoj mikrofón a otvorte jeho vlastnosti.

Vlastnosti mikrofónu

Na karte „Počúvať“ zrušte začiarknutie položky „Počúvať z tohto zariadenia“ a uložte nastavenia. Znova skontrolujte činnosť mikrofónu.

Počúvajte z tejto jednotky

Nastavenia zvukového manažéra

Na ovládacom paneli v časti Hardvér a zvuk by mal byť odkaz na Správcu zvuku (môže to byť: Realtek, B&O Audio Control, Dell Audio a ďalšie, v závislosti od modelu vášho zariadenia).

Poznámka! Ak taký odkaz na ovládacom paneli nemáte, dávajte pozor na zásobník (vedľa hodín). Ak tam nie je žiadny odkaz, s najväčšou pravdepodobnosťou nemáte nainštalované ovládače na zvukovej karte. Ako ich aktualizovať - ​​pozri tu: //ocomp.info/update-drivers.html#Driver_Booster

Odkaz na ovládací panel zvuku

Snímka obrazovky nižšie zobrazuje ovládací panel B&O - stačí prejsť do časti „Vstup“ a prepnutím posúvača povoliť filter HP Noise Cancellation (znižujúci šum v pozadí).

HP B&O Audio - znížte hluk

Pokiaľ ide o populárnejší Realtek HD, je to ešte jednoduchšie a rýchlejšie: v sekcii „mikrofón“ musíte nastaviť dve začiarkavacie políčka:

  • potlačenie hluku;
  • zrušenie ozveny. Potom uložte nastavenia a skontrolujte funkčnosť mikrofónu.

Realtek Dispatcher - potlačenie ozveny

Niekoľko slov o „interferencii“

Pri používaní mikrofónu sa môžu vyskytnúť rôzne interferencie (brúsenie, šum, praskanie) z dôvodov, ktoré priamo nesúvisia s nastaveniami systému Windows:

  • zistite, či máte vedľa mikrofónu mobilný telefón (fakt je taký, že dokáže vytvoriť silné pole pôsobiace na citlivý mikrofón). Všeobecne platí, že v čase diagnostiky a hľadania dôvodov - odporúčam telefón odložiť od stola počítača;
  • pomocou drôtu a konektorov, ktoré sa používajú na pripojenie reproduktorov / mikrofónu, skontrolujte, či je všetko v poriadku. Mimochodom, tiež dávajte pozor: ak nie sú prepletené s inými káblami, pokúste sa ich roztiahnuť do istej vzdialenosti;
  • ak u vašich susedov pracuje príklepová vŕtačka (alebo zvárací prístroj ?) - mikrofón to veľmi často „zacíti“ a budete počuť príslušné praskanie;
  • výkon mikrofónu môže byť tiež slabý počas silných búrok, bleskov ...

Mimochodom , zisk 10 dB mikrofónu je v systéme Windows predvolene povolený. U niektorých zariadení to môže vytvárať určitý „šum“. Ak chcete túto funkciu vypnúť, otvorte vlastnosti mikrofónu (postup nájdete vyššie) a:

  1. zakázať zvukové efekty na karte „Vylepšenia“;
  2. na karte „Úrovne“ nastavte zosilnenie mikrofónu na „0“ dB a pridajte úroveň hlasitosti na 80–100 (snímky obrazovky nižšie).

Zakázanie zvukových efektov

Úrovne - zosilnenie mikrofónu 0 dB

Sprievodca riešením problémov

Windows 10 má zabudovaný špeciál. sprievodca riešením problémov (automaticky kontroluje množstvo nastavení a fungovanie zvukových služieb). Ak používate tento operačný systém, veľmi ho odporúčam spustiť (urobíte to tak, že kliknete pravým tlačidlom myši na ikonu zvuku v zásobníku - v zobrazenej ponuke vyberte možnosť „Riešenie problémov so zvukom“ ).

Riešenie problémov so zvukom

Potom už len postupujte podľa tipov a odporúčaní sprievodcu. V každom konkrétnom prípade sa jeho otázky môžu mierne líšiť, takže ich tu nedávam ...

Majster začal pracovať

Možno vyskúšajte externú zvukovú kartu

Ak vám všetko uvedené nepomohlo vyriešiť problém, odporučil by som skúsiť použiť externú zvukovú kartu. Moderné zariadenia sa pripájajú k bežnému portu USB a nie sú väčšie ako flash disky. Systém Windows na ne nainštaluje ovládač automaticky (tj. Bez problémov ?).

V skutočnosti ho chcete začať používať, stačí ho vložiť do USB portu a pripojiť k nemu mikrofón a slúchadlá (reproduktory).

Môžete si kúpiť takúto zvukovú kartu v čínskych internetových obchodoch za „cent“ (150 - 200 rubľov) - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Externá zvuková karta (ako príklad)

*

Šťastné nahrávanie zvuku!

?