Ako blokovať reklamy v prehliadači Google Chrome

Ahoj.

Myslím si, že nikto so mnou nebude polemizovať, že niektoré stránky idú s reklamou príliš ďaleko ... ?

Napríklad prejsť na ktorýkoľvek z väčšiny sledovačov torrentov - stáva sa to „strašidelným“, taká hojnosť reklamy jednoducho neumožňuje bežné použitie zdroja. Obzvlášť nepríjemné sú rôzne vyskakovacie okná, otváranie kariet a nepríjemné bannery atď.

V skutočnosti sa v tomto článku chcem podeliť o niekoľko odporúčaní, ako rýchlo zablokovať a vylúčiť zobrazovanie týchto reklám (v článku uvediem spôsoby blokovania v samostatnom prehliadači Chrome aj v univerzálnych možnostiach). ?

Myslím si, že tento článok bude relevantný pre mnoho nenávistných reklám.

Takže ...

? Dodatok!

Nie som však horlivým odporcom reklamy vo všeobecnosti. Reklama pomáha existovať mnohým zdrojom (vrátane tohto), dozvedieť sa o mnohých nových produktoch, novinkách, móde atď.

Preto by som odporučil blokovať iba najagresívnejšie reklamy (okrem toho mnoho blokátorov dokáže často „vystrihnúť“ spolu s reklamami a niektorými prvkami stránky, čo znamená, že nemusíte vidieť potrebné funkcie alebo informácie).

*

Blokujte reklamy v niekoľkých krokoch

KROK 1: Zakážte vyskakovacie oznámenia a bannery v nastaveniach prehliadača Chrome

Prvým miestom na úvod tohto článku je pohľad na funkcie, ktoré sú už zabudované v samotnom prehliadači. A treba poznamenať, že Chrome sa v poslednej dobe výrazne zlepšil, pokiaľ ide o boj proti rušivým oknám, bannerom, ukážkam atď.

Najskôr otvorte nastavenia prehliadača: môžete jednoducho otvoriť stránku chrome: // settings / alebo kliknúť na ikonu „tri“ bodky v hornom menu a zvoliť položku  „nastavenia“ . Pozri snímku obrazovky nižšie. ?

Nastavenia prehliadača Chrome

Potom otvorte kartu „Spresnenie“ a prejdite do sekcie „Nastavenia obsahu“ (môžete tiež použiť odkaz chrome: // settings / content ).

Nastavenia obsahu

Venujte pozornosť trom kartám:

  1. upozornenia: odporúčam blokovanie (na mnohých stránkach sa vedľa adresného riadku vyskakujú ponuky na prijímanie noviniek prostredníctvom malých vyskakovacích okien. Vo väčšine prípadov sú tieto veci iba rušivé);
  2. vyskakovacie okná: myslím, že žiadne komentáre, môžete prepnúť do „zablokovaného“ režimu;
  3. reklama: Odporúčam vám prepnúť do režimu „Blokované na webových stránkach s množstvom rušivých reklám“.

Oznámenia a kontextové okná sú blokované

Teraz skúste aktualizovať niekoľko stránok webov, na ktorých kedysi boli reklamy - malo by ich byť rádovo menej. Možno už nepotrebujete ďalšie kroky uvedené nižšie ...?

*

KROK 2: použite špeciálne programy, ktoré umožňujú blokovať reklamy vo všetkých aplikáciách: prehľadávače, Skype, uTorrent atď.

V dnešnej dobe sú veľmi populárne špeciálne programy, ktoré vám umožňujú blokovať a odstraňovať reklamy zo všetkých aplikácií naraz: prehliadače, okamžité správy atď. Hovoríme o AdLock, AdGuard, AdMuncher, AdFender atď. Medzi najobľúbenejšie za posledné roky patria AdLock a AdGuard, na ktoré sa zameriam ...

AdLock   (odkaz na oficiálnu webovú stránku)

AdLock je špeciálny. aplikácia, ktorá chráni nielen váš prehliadač Chrome, ale aj zvyšok systému pred najrôznejšími reklamami! Hneď si všimnem, že sú blokované vyskakovacie aj blikajúce okná na webových stránkach a banneroch v rôznych programoch: Skype, uTorrent, Steam atď.

Čo je ešte veľmi podmanivé: po nainštalovaní a spustení aplikácie sa „potichu“ usadí v zásobníku (vedľa hodín) a už vás nerozptyľuje nepríjemnými „otázkami“. Odteraz budú všetky reklamy filtrované!

AdLock - nainštalovaný

Mimochodom, vďaka AdLocku sa môžete nielen chrániť pred rušivými reklamami, ale tiež tým ušetriť veľa prenosu (to môže byť obzvlášť dôležité pre tých, ktorí majú merané pripojenie alebo prístup s nízkou rýchlosťou).

Príklad: ako AdLock (?) fungoval   za 30 - 40 minút, keď som čítal niekoľko článkov na internete ...

Štatistika blokovania - AdLock

Upozorňujeme, že AdLock je pomerne flexibilná aplikácia. Umožňuje vám ľahko vytvárať zoznamy programov a webov, na ktorých nie je potrebné filtrovanie reklám. Pozri príklad nižšie.

Zoznam filtrovaných aplikácií

Všeobecne možno program bezpečne odporučiť na zoznámenie (našťastie, že po dobu 2 týždňov môžete využívať všetky funkcie úplne zadarmo).

? AdGuard

Webová stránka: //adguard.com/ru/

AdGuard - hlavné ovládacie okno

AdGuard je multifunkčný program, ktorý vás chráni pred reklamami a vírusmi na internete. Program je účinne integrovaný do prehľadávača a zabraňuje tak infekcii samotného prehľadávača, ako aj iného softvéru.

Aké sú jeho výhody oproti antivírusom a iným analógom a rozšíreniam:

  1. „vidí“ a rozpoznáva adware, adware, malware, škodlivé stránky atď. - umožňuje vám všetko včas zablokovať a zabrániť infekcii systému (klasický antivírus toho veľa nevidí!);
  2. automaticky a okamžite blokuje reklamy v prehliadačoch a posloch: Opera, Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Yandex, Skype, Viber, uTorrent atď .;
  3. program blokuje reklamy ešte skôr, ako ich prehliadač spracuje a predstaví vám (na rozdiel od mnohých rozšírení prehľadávača, ktoré jednoducho nezobrazujú reklamy, ale nič nevystrihnú z kódu stránky);
  4. existujú filtre na kvalitnú prezentáciu stránok, z ktorých bola reklama vystrihnutá (bez tohto spracovania môže stránka „s vystrihnutým obsahom“ „odísť“ a nebudete si z nej môcť prečítať nič).

Všeobecne tiež odporúčam (minimálne) na testovanie ...

*

KROK 3: použite špeciálne Chrome rozšírenia

Najobľúbenejšími rozšíreniami pre Chrome sú Adblock a Adblock Plus (Plus je verzia s niektorými doplnkami, ale vo všeobecnosti sú rovnaké, čo sa týka možností).

Nižšie uvádzam odkazy na oficiálne stránky. Pre inštaláciu stačí kliknúť na jedno tlačidlo „Pridať do Chrome“ .

? Adblock : //chrome.google.com/

? Adblock Plus : //chrome.google.com/

AdBlock - prezeranie stránok s priloženým rozšírením a bez neho

Ak bola inštalácia úspešná, na horných paneloch uvidíte malú ikonu s „rukou“. Kliknutím na ňu môžete blokovať zobrazovanie všetkých reklám (a tiež ľahko deaktivovať blokovanie). Okrem toho môžete nastaviť zoznamy povolených serverov (stránky, na ktorých by ste nemali blokovať reklamy).

Adblock v akcii

*

KROK 4: ak nič z vyššie uvedeného nepomohlo a reklama sa aj tak zobrazí. A to aj na tých stránkach, kde by to nemalo byť (a nikdy nebolo)

Môžete vám „zablahoželať“, 99% z vás zachytilo vírus (adware), ktorý je zabudovaný napríklad do prehľadávača a žiadne rozšírenia ani programy vám nepomôžu, kým túto „infekciu“ zo systému neodstránite.

Popis všetkých postupov pri takomto čistení prehliadača je dosť objemný, preto odporúčam využiť odporúčania jedného z mojich predchádzajúcich článkov (odkaz uvádzam nižšie ?).

Postupujte podľa týchto 4-5 krokov v krokoch (ktoré sú uvedené tam) pre vysoko kvalitné vyčistenie systému a prehliadača od adware.

? Pomoc!

1) Zbavte sa adware, ktorý infikoval prehliadač.

2) Ako odstrániť vírusy z počítača, ak ich antivírus nevidí.

*

Pamätajte, že reklama nie je vždy zlá vec ...

(stane sa to len zlá reklama ? ).

Veľa štastia!

?

Prvé zverejnenie: 01.04.2018

Oprava: 15.01.2020