Ako pripojiť náhlavnú súpravu Bluetooth k telefónu Android

Dobrý čas!

Náhlavné súpravy Bluetooth sa v poslednej dobe stali veľmi populárnymi (nie je vtipom tvrdiť, že dnes Bluetooth podporujú takmer všetky smartphony a notebooky, dokonca aj kategória rozpočtu).

Mohlo by sa zdať, že ide o jednoduchý multimediálny kúsok, je to však to, čo vám umožňuje byť v kontakte a nie vziať si ruky počas jazdy; pomáha nerozptyľovať sa počas tréningu; vyjednávať v zime, keď by telefón v mraze mohol rýchlo dôjsť.

Dnešný článok bude mať formu podrobných pokynov na pripojenie podobnej náhlavnej súpravy Bluetooth k telefónu s Androidom (niektoré body môžu byť pre neskúseného používateľa až také zrejmé). Dúfam, že tým, že to prejdete, môžete ľahko nakonfigurovať a pochopiť všetko ...

Odporúčanie!

Ak sa váš telefón začne spomaľovať, skúste ho vyčistiť od nepotrebných a dočasných súborov. Na to je najlepšie použiť špeciály. aplikácie - //ocomp.info/dlya-uskoreniya-i-chistki-android.html

*

Pripojenie náhlavnej súpravy Bluetooth: zvýraznenie

❶ 

KROK 1: nabite náhlavnú súpravu

Stále budem predpokladať, že máte nový headset - a je spravidla prázdny. Navyše, ak batéria nie je dlhší čas používaná, stráca sa náboj (myslím, že by sa slúchadlá mohli vybiť na nulu!).

Pripojte náhlavnú súpravu na nabíjanie

Nabíjanie

❷ 

KROK 2: Zapnite náhlavnú súpravu a prepnite ju do režimu párovania

Po nabití zapnite náhlavnú súpravu a prepnite ju do režimu párovania . Spravidla je potrebné na niekoľko sekúnd podržať vypínač (alebo tlačidlo na prijatie hovoru - v závislosti od modelu náhlavnej súpravy) .

Ak headset prešiel do režimu párovania, uvidíte, ako začala LED (kontrolka) na tele blikať: modro-červená - modro-červená ... (v niektorých prípadoch sa farby môžu líšiť)

Zapnite náhlavnú súpravu

❸ 

KROK 3: zapnite modul Bluetooth v telefóne a začnite vyhľadávať zariadenia

Ak chcete povoliť Bluetooth, prejdite do nastavení telefónu v časti „Pripojenie zariadenia / Bluetooth“ (pre Android 8.0).

Nastavenia - pripojenie zariadenia - Bluetooth

Potom posuňte posúvač do režimu „Zapnuté“.  - zariadenie by malo začať vyhľadávať zariadenia v okolí (umiestnite slúchadlá vedľa telefónu).

Ideálne je, ak za pár sekúnd uvidíte model náhlavnej súpravy medzi nájdenými zariadeniami Bluetooth. Zostáva kliknúť na ňu a spustiť proces párovania.

Výber bezdrôtových slúchadiel a ich pripojenie

❹ 

(voliteľné) KROK 4: ak je to potrebné na pripojenie náhlavnej súpravy, zadajte PIN

V mnohých prípadoch sa náhlavná súprava spáruje s telefónom automaticky bez toho, aby ste niečo museli zadávať.

Existujú však niektoré modely slúchadiel, ktoré po pripojení musíte zadať PIN kód (na telefóne sa zobrazí špeciálne okno s riadkom na zadanie):

  1. PIN kód je spravidla vždy uvedený na obale (v krátkych pokynoch) slúchadiel (headset);
  2. Ak PIN kód nie je uvedený v pokynoch pre headset, vyskúšajte najobľúbenejšie možnosti: 0000, 1234, 9999, 0001, 1111.

Upozorňujeme, že v niektorých prípadoch nemôžete v okne s PIN kódom nič nechať a pokračovať v pripojení (a telefón je samozrejme spárovaný s náhlavnou súpravou).

KROK 5: Môžete začať používať náhlavnú súpravu ...

Ideálne je to všetko - po spárovaní môžete začať používať náhlavnú súpravu ...

Ak sa vám náhle nepodarilo pripojiť (napríklad počas procesu párovania došlo k chybe), opakujte kroky 2 ÷ 4 znova. Upozorňujeme, že počas hľadania sa odporúča umiestniť slúchadlá bližšie k telefónu (nie viac ako jeden meter, ale skôr blízko!).

Prečo smartphone nemusí vidieť alebo sa pripojiť k náhlavnej súprave Bluetooth

1) Headset je vybitý (alebo nie je zapnutý)

Toto je jeden z najpopulárnejších dôvodov (predovšetkým sú mnohé „pokazené“ s novými zariadeniami, ktoré idú na nulu vybité - a používateľ si myslí, že to tak nie je (alebo že je zariadenie všeobecne rozbité)).

Venujte pozornosť indikátoru: keď je náhlavná súprava zapnutá - mala by svietiť (červená / modrá). Pozri snímku obrazovky nižšie. Takmer všetky náhlavné súpravy sú vybavené podobnými indikátormi.

Je náhlavná súprava zapnutá - dávajte pozor na indikátor

2) Náhlavná súprava bola spárovaná s iným telefónom

Ak ste si vzali náhlavnú súpravu, ktorá fungovala s iným telefónom (a ku ktorej bola pripojená v automatickom režime), môže sa stať, že funkcia párovania bude deaktivovaná ihneď po zapnutí zariadenia.

Pokúste sa spustiť párovanie manuálne: podržte stlačené tlačidlo napájania, kým nezačne blikať modro-červený indikátor.

3) Telefón má zakázané Bluetooth

Nezabudnite skontrolovať nastavenia telefónu: je Bluetooth zapnuté (a potom ako náhle je pre mňa vypnuté )? V niektorých prípadoch (napríklad po aktualizácii systému) môže byť modul zablokovaný bez vášho príkazu.

Nastavenia - pripojenie zariadenia - Bluetooth

4) Porucha náhlavnej súpravy

Vyskúšajte svoju náhlavnú súpravu na inom zariadení a uistite sa, že je všetko v poriadku.

Pomôcť!

Mimochodom, novú náhlavnú súpravu si môžete lacno kúpiť v čínskych online obchodoch (najlepšie sú uvedené v článku) - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

*

To je zatiaľ všetko ...

Veľa štastia!