Prečo mikrofón nefunguje v službe Steam a hrách (napríklad vo World of Tanks, CS: GO atď.)

Dobrý deň!

Mikrofón v sieťových hrách je mimoriadne nevyhnutná vec: nie vždy máte čas napísať text, čo poviete rýchlo ? ...

A ohľadom mikrofónu existuje pomerne veľa otázok týkajúcich sa napríklad zásahov ako „tanky“ alebo „počítadlo“ (najmä po prechode na nový operačný systém Windows 10 s jeho nastaveniami ochrany osobných údajov ...).

V skutočnosti som v tomto článku zhromaždil najpopulárnejšie dôvody, prečo mikrofón nemusí fungovať v hrách. Poznámka je univerzálna a je vhodná nielen pre hry, ktoré odznejú vyššie (myslím si, že po prejdení bodov uvedených nižšie môžete pomerne rýchlo obnoviť hlasovú komunikáciu).

Takže ...

*

Čo skontrolovať, či mikrofón nefunguje

Nastavenie hlasitosti mikrofónu v hrách a programoch

Toto je možno najzákladnejšia vec na začiatok. Vo viac ako polovici prípadov problém s mikrofónom súvisí s nastaveniami konkrétnej aplikácie (Steam, CS: GO atď.). Nižšie uvediem niekoľko snímok obrazovky s vysvetleniami ...

Parou

V službe Steam musíte otvoriť nastavenia aplikácie, sekciu „hlas“ . Potom stlačte tlačidlo „Zmeniť zariadenie“ a zadajte svoj mikrofón (poznámka: faktom je, že v predvolenom nastavení sa dá namiesto vášho mikrofónu určiť čokoľvek ... Napríklad virtuálne zariadenie, ktoré nikam nič neprenáša).

Ďalej kliknite na tlačidlo „Testovať mikrofón“ a reagujte na jeho hlasitosť. Je tiež vhodné požiadať o špeciálne ponuky. kláves, ktorý stlačíte mikrofón, sa zapne ...

Steam - nastavenie hlasovej komunikácie

Svet tankov

V tankoch je všetko podobné ako Steam: v nastaveniach hry na karte „Zvuk“ musíte povoliť hlasovú komunikáciu (šípka 2 na snímke obrazovky nižšie), nastaviť hlasitosť hlasu, určiť kláves na zapnutie mikrofónu a upraviť jeho citlivosť.

Poznámka: screenshot nižšie zobrazuje príklad nastavení zvuku (štandardný mikrofón, slúchadlá ...).

Nastavenia hry World of Tanks

CS GO

V CS: GO musíte najskôr otvoriť sekciu „Klávesnica a myš“ a nastaviť kláves na používanie mikrofónu.

Kľúče a myš - Komunikácia - Používanie mikrofónu (CS: GO)

Ďalej v sekcii „Zvuk“ označte, že mikrofón by sa mal aktivovať stlačením klávesu, a nastavte hlasitosť na 90 - 100% (po testovaní je možné úroveň znížiť).

Zvuk - aktivácia mikrofónu - klávesom (CS: GO)

Po uložení nastavení skontrolujte funkčnosť. Spravidla platí, že ak mikrofón funguje a funguje v iných aplikáciách, v CS: GO nie sú žiadne problémy ...

Nastavenia súkromia a citlivosti systému Windows

V systéme Windows 10 môže byť mikrofón obmedzený nastaveniami ochrany osobných údajov (napríklad operačný systém môže blokovať všetky aplikácie, ktoré sa pokúšajú používať mikrofón).

Všeobecne platí, že ak máte Windows 10 - otvorte nastavenia operačného systému a dvakrát skontrolujte tento bod ...

Štart - parametre

Upozorňujeme, že v sekcii „Súkromie“ musí byť aplikáciám povolený prístup k mikrofónu.

Povoliť aplikáciám prístup k mikrofónu

Ďalej, hneď pod, skontrolujte, či je rozlíšenie aj pre klasické aplikácie (patria sem nainštalované hry).

Povoliť počítačovým aplikáciám prístup k mikrofónu

No, ešte jedna vec (toto sa už netýka iba Windows 10): skontrolujte, či je mikrofón zapnutý v nastaveniach zvuku (túto kartu môžete otvoriť v ovládacom paneli ?: časť „Hardvér a zvuk“ ).

Zapnite mikrofón / Záznam / Windows 10

Mimochodom, ak mikrofón funguje, okamžite si to všimnete podľa zeleného pruhu (ktorý bude skákať hore a dole), ktorý ukazuje prítomnosť šumu vedľa mikrofónu ...

Kontrola mikrofónu

Mimochodom, po otvorení vlastností mikrofónu - skontrolujte úroveň citlivosti (aby nebola na „0“), a ak je to potrebné, otočte posúvače doprava o 100%!

Zisk mikrofónu

Dostupnosť ovládača

Ak mikrofón nefunguje v žiadnej aplikácii, skontrolujte prítomnosť ovládača (Windows ho zrazu nedokázal automaticky zachytiť).

Pre kontrolu - budeme musieť otvoriť Správcu zariadení, kartu „Zvukové vstupy a zvukové výstupy“ . Ak je nainštalovaný ovládač, na tejto karte by ste mali vidieť svoje zariadenie (a oproti nemu by nemali byť žlté trojuholníky s výkričníkmi).

Správca zariadení - aktualizácia ovládača

Ak pre zariadenie neexistuje žiadny ovládač - na karte „Ostatné zariadenia“ (nachádza sa tiež v správcovi zariadení) sa zobrazí riadok  „Neznáme zariadenie“ . Pozri príklad nižšie.

Ako bude zariadenie vyzerať v správcovi úloh, pre ktorý neexistuje žiadny ovládač (ako príklad)

? Pomoc!

Ako automaticky aktualizovať ovládače - //ocomp.info/update-drivers.html#Driver_Booster

Navyše, zvyčajne s nainštalovaným ovládačom, je v zásobníku (vedľa hodín) špeciál. ikona, ktorá vám umožní otvoriť jej nastavenia (mimochodom, odporúčam to urobiť!).

Ikona zvuku z zvukového ovládača

? Pomoc!

Žiadny odznak od správcu Realtek HD! Ako vstúpiť do ovládacieho panela Realtek, inak nemôžem zvuk nijako nakonfigurovať - ​​//ocomp.info/dispetcher-realtek-hd.html

Ak v zásobníku nie je žiadna ikona, môže to byť odkaz na ovládací panel ovládača v ovládacom paneli systému Windows v časti „Hardvér a zvuk“ (pozri príklad nižšie).

Hardvér a zvuk

Na ovládacom paneli zvukového ovládača skontrolujte, či je zapnutý mikrofón a či nie je hlasitosť nulová. Všeobecne samozrejme veľa parametrov v paneli závisí od hardvéru a samotného ovládača (univerzálny screenshot tu nemôžete uviesť ...).

Smart Audio - nastavenie ovládača

Výkon mikrofónu, zástrčky, portov

Ak všetko uvedené nepomohlo nijako „prinútiť“ mikrofón prenášať hlas, odporúčam vám venovať pozornosť bodom uvedeným nižšie.

1. Kontrola výkonu mikrofónu na inom počítači

Na začiatok je veľmi žiaduce pripojiť mikrofón k inému počítaču (notebooku) a skontrolovať jeho výkon. Drôt v blízkosti zástrčky sa často silne ohýba a vnútri sa lámu medené žily (kontakt sa stratí a mikrofón nefunguje).

2. Venujte pozornosť typu konektora mikrofónu a konektoru zvukovej karty

V dnešnej dobe sa často vyskytujú konektory pre slúchadlá určené na pripojenie mikrofónu so slúchadlami. Vyzerajú veľmi podobne a nie každý si všimne rozdiel (samozrejme, ak máte klasický mikrofón, potom ho musíte pripojiť k takémuto konektoru cez špeciálny adaptér).

Klasické (ľavé) a konektory pre náhlavnú súpravu

Konektor náhlavnej súpravy (vľavo) a klasický (pravý)

? Pomoc!

Jeden vstup pre slúchadlá a mikrofón v notebooku - Ako ich pripojiť - //ocomp.info/odin-vhod-dlya-mikrofona-i-naushnikov.html

3. Je mikrofón pripojený k prednému panelu?

V počítači PC veľa ľudí pripojí mikrofón k prednej časti systémovej jednotky. Často však nie je vôbec pripojený k základnej doske alebo na ňom nie sú nainštalované správne ovládače a niektoré zo zariadení (s ním spojených) sú nestabilné.

Predné porty USB a zvukové konektory často nie sú zapojené vôbec ...

Rada je jednoduchá: skúste pripojiť mikrofón ku konektorom na zadnej strane systémovej jednotky.

4. Poradca pri riešení problémov so systémom Windows

Posledná vec, ktorú by som odporučil, je vyskúšať pomocou nástroja na riešenie problémov (tento sprievodca je zabudovaný do systému Windows 10).

Na jeho spustenie musíte otvoriť nastavenia systému Windows (klávesová skratka Win + i ), potom otvoriť sekciu „Aktualizácia a zabezpečenie / riešenie problémov“ a zvoliť položku „hlasové funkcie“ . Windows automaticky skontroluje všetky nastavenia, služby a ďalšie „body“, ktoré môžu ovplyvniť výkon mikrofónu. V niektorých prípadoch pomáha ...

Aktualizácia a zabezpečenie - riešenie problémov

*

Dodatky k tejto téme sú vždy vítané ...

Veľa štastia!

?