Dobrý deň!
Dnešný článok je celkom praktický: nie je to tak zriedkavé, že je nevyhnutné pripojiť pevný disk z počítača (notebooku) priamo k portu USB (napríklad na prenos veľkého množstva údajov z jedného počítača do druhého, na zotavenie). informácie, liečiť vírusy, vytvárať zálohy atď.) atď.).
Voliteľne tiež môžete jednoducho vybrať disky zo starého počítača / notebooku a použiť ich ako externé disky (vhodné na prepravu veľkého množstva informácií). Prečo nie?! (prečo míňať ďalšie peniaze na externý disk, keď môžete používať ten starý ... ✌)
V tomto článku by som chcel uviesť niekoľko možností riešenia tohto problému. Vo všeobecnosti v tom nie je nič zložité, ale sú určité vlastnosti, na ktoré sa pokúsim zamerať.
A teda, bližšie k téme ...
Doplnenie!
Ako pripojiť druhý pevný disk k počítaču a notebooku - //ocomp.info/kak-podklyuchit-vtoroy-hdd.html
*
Pripojenie pevného disku k USB
Možnosť 1: prostredníctvom špeciálneho adaptéra
Používanie adaptéra je najjednoduchšia, najpohodlnejšia a najlacnejšia možnosť (je tu však mínus - disk nie je nijako chránený pred vonkajšími vplyvmi: prach sa naň dostane, niečo sa môže vyliať atď. Je to vhodnejšie pre domácu plochu použitie).
Takýmto adaptérom je bežný kábel s rozhraním SATA (IDE) a USB (pozri snímku obrazovky nižšie). Upozorňujeme, že medzi adaptérmi existujú univerzálne možnosti (t. J. SATA + IDE (môže byť veľmi výhodné, ak máte rôzne disky)).
Doplnenie!
Takéto adaptéry nájdete a zakúpite v čínskych online obchodoch. To najlepšie z nich som zhromaždil v jednej zo svojich poznámok - //ocomp.info/kitayskie-internet-magazinyi.html

Adaptér SATA na USB

Univerzálny adaptér (môžete pripojiť starú jednotku IDE aj verziu SATA)
Pokiaľ ide o priame použitie:
- stačí pripojiť disk k USB portu notebooku (PC) a otvoriť prieskumníka - potom ho môžete použiť ako bežnú jednotku;
- ak sa disk nezobrazuje v priečinku Tento počítač (často sa to deje s novými jednotkami), musíte prejsť na správu disku a naformátovať ho (ako sa to deje - //ocomp.info/zhestkiy-disk-ne-otobrazhaetsya.html) .

Jednotka SSD je pripojená k portu USB notebooku pomocou špeciálneho príslušenstva. kábel
Čo potrebujete vedieť pred zakúpením adaptéra:
- diskové rozhranie, ktoré chcete pripojiť k USB (teraz nájdete rozhrania IDE a SATA, rozdiel medzi nimi je uvedený na fotografii nižšie);
SATA III a IDE - príklad porovnania
- fyzická veľkosť disku (zvyčajne sa meria v palcoch). Notebooky používajú 2,5 "disky (alebo sa tiež označujú ako 2,5"), v počítačoch 3,5 (alebo 3,5 "). Faktom je, že 2,5 "disk je možné pripojiť bez dodatočného zdroja energie a pre 3,5" disk je to nevyhnutné (rôzne adaptéry!);
Porovnanie diskov 2,5 "a 3,5"
- venujte pozornosť podporovaným rozhraniam: existujú adaptéry, ktoré fungujú cez USB 2.0, existujú aj tie, ktoré podporujú USB 3.0. Ak máte v počítači port USB 3.0 - mali by ste si samozrejme zvoliť adaptér, ktorý podporuje rovnaké rozhranie. Všeobecne sú USB 2.0 a USB 3.0 spätne kompatibilné (to znamená, že oba adaptéry budú fungovať), ale USB 2.0 pracuje oveľa pomalšie (~ 2 - 2,5-krát), jeho rýchlosť pri kopírovaní / čítaní súborov bude iba ~ 25 - 30 MB / s (na väčšinu úloh to však stačí).
Ako rozlíšiť port USB 3.0 od portu USB 2.0
Dôležité!
To platí pre adaptéry bez ďalších napájacích zdrojov.
Niektorí používatelia pripájajú k jednému portu USB naraz niekoľko zariadení: disk, nabíjačku telefónu, myš atď. Môže sa tak stať, že napájanie z USB portu už disku nebude stačiť a stane sa neviditeľným (alebo začne „miznúť“ pri pokuse o kopírovanie informácií na tento disk).
Ak tomu chcete zabrániť: pokúste sa pripojiť jednu jednotku k jednému portu USB. Ak potrebujete pripojiť 3-4 externé disky - použite špeciálne. rozbočovač (rozbočovač) s napájacím zdrojom (foto nižšie).

USB hub s príd. jedlo
Možnosť 2: Používanie kontajnerov (v angličtine BOX)
Poznámka: BOX je preložený z angličtiny. ako „škatuľa“ (alebo kontajner).
Táto možnosť je dobrá, pretože disk v ňom je viac chránený (pred prachom, vlhkosťou, vibráciami, kvapkami * atď.) A môžete ho použiť nielen pri domácom stole, ale môžete si ho vziať so sebou.
V zásade existuje toľko takýchto kontajnerov, ako aj adaptérov: existuje rozhraní SATA a IDE, ako aj add. zdroje energie a bez nich.

BOX na pripojenie 3,5 '' disku k USB
Pri výbere takého kontajnera: tu je tiež relevantné všetko, čo sa hovorí o adaptéri, plus venujte pozornosť ešte jednému detailu - hrúbke disku (to platí pre modely s uhlopriečkou 2,5 ")! Faktom je, že v notebookoch môžu byť disky hrubé 9,5 mm a 7 mm (zvyčajne sú označené tenkými (tenkými) značkami).
Ak si teda kúpite nádobu na tenkú jednotku (7 mm), nemôžete do nej vložiť disk, ktorého hrúbka bude vyššia ...
Možnosť 3: použitie dokovacej stanice
Dokovacia stanica je dizajn určený na pripojenie viacerých zariadení k počítaču alebo notebooku naraz: disky, jednotky flash, pamäťové karty, telefóny, tablety a ďalšie vybavenie. Samotnú stanicu je možné navyše pripojiť k počítaču iba pomocou jedného kábla USB.
Táto možnosť je vhodná, ak chcete rýchlo a ľahko pripojiť viac pevných diskov k portu USB súčasne (samozrejme nejde o prenosnú možnosť). Mnohé dokovacie stanice sú spravidla vybavené ďalšími. porty: USB, SD / MMC, X-Memory, MS atď. (pozri fotografiu nižšie).

Dokovacia stanica (ako príklad) / klikateľná
Všeobecne môžu byť dokovacie stanice vybavené rôznym počtom portov, majú sloty na pripojenie nielen 2 diskov, ako na fotografii vyššie (ale aj viac), podporujú rôzne protokoly (Wi-Fi, Bluetooth atď.). Používajú sa najčastejšie, keď je potrebné pracovať s veľkým množstvom informácií, s viacerými diskami naraz.
Poznámka: Často sú dokovacie stanice univerzálne - môžete k nim pripojiť 2,5palcové disky (z notebooku) aj 3,5 palca (z PC).
*
Doplnky na tému článku sú vítané ...
Všetko najlepšie!
?